Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

maciejk76    1

wydaje mi się że powinieneś od razu rejestrować ją na siebie.z nim spisz tylko umowę bo to jest przyczepa rolnicza i nie zawsze musi być rejestrowana tak bynajmniej jest u nas w wydziale komunikacji w kwidzynie ale warto najpierw się upewnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No chyba na diagnostyke lecieć trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a jakie dokumenty ma poprzedni właściciel?

Ma fakturę zakupu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ma umowe zakupu no i normalne dokumenty, bo ona wcześniej była zarejestrowana i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

raz piszesz:

Witam! mam mały problem tzn. chce kupić przyczepe ale jej poprzedni właściciel wogóle jej nie zarejstrował...

drugim razem:

Ma umowe zakupu no i normalne dokumenty, bo ona wcześniej była zarejestrowana i wszystko

 

więc była zarejestrowana czy nie?

Może wycofał ją czasowo?

Może ją wyrejestrował?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To ja mam takie pytanie. Facet kupił przyczepę kilka lat temu, opłacił US a nie zarejestrował jej. Teraz ja ją jak kupie to zarejestruje? Miął ktos taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

czyli gość ma umowę z właścicielem + opłatę skarbową.

Ty robisz umowę z tym gościem i opłatę w skarbówce.

W WK nie czepią się no chyba że pracuje jakaś pi*a z PRLu co nie zna przepisów.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@Nikita_Bennet koleś ją kupił od znajomego, tamten ją miał zarejestrowaną i opłaconą a ten co ją kupił wogóle jej nie przerejestrował na siebie ani nie opłacił urzędu skarbowego na co tam te 30 czy 14 dni, i taka sytuacja jest już od 2 lat i teraz nie wiem jak tą sprawe rozegrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pokazać w WK umowe z 1 właściciela na gościa i z gościa na Ciebie i zapytać ich co na to powiedzą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek230    0

Spisujesz umowę kupna-sprzedaży i masz 14 dni na opłacenie skarbówki od sprzedającego musisz dostać poprzednią umowę ( kolejność omów) a sprzedający będzie wzywany do skarbówki do zapłaty podatku + odsetki ,tylko dopilnuj daty na umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@tomek230 czyli ten sprzedający będzie musiał zapłacić tą skarbówkę i odsetki ale żadnej innej kary już nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja ostatnio się pytałem o podobny przypadek w WK przyczepa niezarejestrowana od czasu kupna na przetargu tzn ok 94r musi być ważne ubezpieczenie oc na dzień dzisiejszy, może być ubezpieczenie miesięczne, i dokumenty i umowa kupna a oni reszte już zrobią jeżeli oczywiście są życzliwi :rolleyes: a ztym czasami ciężko ;) jak nie ma oc to powiadamiają fundusz gwarancyjny i niecałę tys euro tzn ponad 3 tys kary


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek230    0

Płacisz 2% od wartości marz na to 14 dni od daty kupna, co do OC jak niema to jego problem ,co do urzędników niektórzy po prostu są służbistami (krótki staż pracy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a co jak przyczepa ma dowód ale nie ma ani tabliczki ani numerów na ramie? Jak w takiej podbic dowód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Podpinam sie do powyższego pytania. Kupiliśmy odremontowaną przyczepę z dokumentami ale nie ma żadnych numerów nabitych i teraz kończy sie jej przegląd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Wydział komunikacji może dać skierowanie na nabicie numerów jeżeli naprzykład stare numery uległy korozji, może taż dać skierowanie na nabicie tabliczki znamionowej zastępczej jeżeli np. orginalna został zgubiona podczas wykonywania prac polowych. Numerów zazwyczaj należy szukać po prawej stronie tylnego zaczepu lub też na ramie z prawgo boku z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

czy do WK przy rejesttracji przyczepy rolniczej potrzebne jest zaświadczenie z urzędu skarbowego ??? Czy wogóle jest podatek od przyczep rolniczych ??/


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
a co jak przyczepa ma dowód ale nie ma ani tabliczki ani numerów na ramie? Jak w takiej podbic dowód?

chcesz podbić DR czy mieć zrobione BT?

co do numerów patrz niżej

 

Podpinam sie do powyższego pytania. Kupiliśmy odremontowaną przyczepę z dokumentami ale nie ma żadnych numerów nabitych i teraz kończy sie jej przegląd...

Jeżeli kupiłeś na zachodzie lub jest z zachodu to skąd będzie wiadomo jakich nabijaków tam użyto do nabicia numerów? Skąd będzie wiadomo że numer nie został ponownie nabity bo stary skorodował lub został przypadkowo usunięty w trakcie remontu? Napiszta na priv to podpowiem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Nie wiem czy się nie mylę(kiedyś tak było) ale od każdej transakcji powyżej tysiąca. Jeśli masz fakturę - to już go zapłaciłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

kupiłem przyczepe ktura posiada dowód rejestracyjny , ma numery na ramie ale nie jest zarejestrowana

i nie posiada tablicy rejestracyjnej, od gościa kturego kupiłem ma fakture. Jak tą przyczepe mam zarejestrować ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

możesz kupić papiery do innej przyczepy


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Mam takie pytanie, jeżeli jest przyczepa rolnicza konkretnie Autosan D616 ma nabite numery itd jedynie brakuje dowodu czy istnieje możliwość odtworzenia dowodu rejestracyjnego ?? narazie niebiore pod uwage zmiany na typ SAM ??


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli dowód zagubiony a tablica rejestracyjna jest to nie powinno być problemu, tylko trzeba zgłosić się do wydziału komunikacji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Bez Dowodu rejestracyjnego i nawet bez tablicy rejestracyjnej można to zarejestrować - właściciel idzie do WK gdzie ją ostatnio rejestrował i zgłasza zagubienie DR i blach. Wyrabia nowe i wszystko w temacie. Tylko musi to zrobić właściciel.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj