Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Darkos795    4

Była wyrejestrowana niestety.Mam dowód,ale przekreślony.Byłem nawet u takiego magika,co ma uprawnienia na

zmianę kwalifikacji pojazdów,napisał mi dokument,że wymienił koła na balonowe,założył siłowniki do wywrotu

(przyczepa faktycznie była przerobiona na wywrotkę w międzyczasie)i założył obrysówki.Skasował mnie na 120pln

a i tak te urzędaski załatwiły mnie odmownie.Bo na tym dowodzie co mam stoi że to uniwersalna i basta.I u nich

w spisie też.Nie chciałem się zgodzić,poleciały po kierowniczkę,ale i tak d*pa.Ale mój poddębicki wydział

komunikacji jest słynny z tego że ciężko jest tam coś przepchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Tylko ze ja nie mam żadnych papierów bo ja chcę kupić od kogoś ale nie wiem czy ona to samoróbka czy kupiona ale jak by co przy rejestracji powie że SAM. Ten od kogo chcę kupić nie ma dowodu niczego nie wiem czemu,
Przeczytaj temat od początku.

 

Ty chcesz kupić?

Nie okazuj tego.

Sprzedawca napewno chce sprzedać.

Powiedzmy że chce 4 tys PLN.

Ty mówisz OK, dam 4,5 ale masz mi pan przynieść przynieść Pozwolenie Czasowe (miękki dowód) i blachę rejestracyjną wraz z tą przyczepą.

Niech handlarz się martwi i sobie na głowę bierze poświadczenie nieprawdy przy rejestracji na SAMa.

Oczywiście niech zarejestruje ją na siebie a ty od niego ją kupisz na umowę kupna-sprzedaży lub fakturę VAT (na której wpisane będą dane z DR takie jak nr ramy/VIN).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

Nie ma obowiązku rejestrowania tylko przyczep specjalistycznych typu rozrzutnik obornika, każdą inną przyczepę uniwersalną należy zarejestrować aby móc poruszać się nią po drogach publicznych.

mam pytanko odnośnie tego rozrzutnika bo kumpel przerobił właśnie rozrzutnik na wannę (podwozie nie zmieniał)czy teraz musi to rejestrować jako przyczepę czy nadal jest to przyczepa specjalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Jeśli to jest używana przyczepa to wystarczy umowa kupna-sprzedaży od ostatniego właściciela i dowód rejestracyjny + OC do wglądu w wydziale komunikacji.

OC jak nie ma to musisz opłacić na tego starego właściciela i pokazać w wydziale komunikacji.

Kolego NIE WPROWADZAJ W BŁĄD!

Przy rejestrowaniu przyczepy nie wymagaja OC poprzedniego właściciela!

Przeyczepe musisz ubezpieczyć na siebie jak dostaniesz miękki dowód i okazać żeby odebrać twardy!

Dziś byłem w wydziale bo będe przerejestrowywał przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

U nas wołają OC nawet jak będziesz wymieniać dowód "miękki" na "twardy"

A jak brakło miejsca na przegląd w dowodzie to musiałem pani okazać stare tablice (nie wiem po co?)

dostałem miękki dowód a później dopiero po miesiącu twardy,jak by od razu nie mogła dać twardego.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

właśnie pisze ,że po miękkim a przed odebraniem twardego trzeba ubezpieczyć

A miękki dowód dlatego ,że większość danych jest wprowadzana do twardego dowodu podczas jego drukowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Czy da rade zarejestrować przyczepę bez żadnych dokumentów??

jak to bez dokumentów? Kradziona?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

to moze ja cos powiem. jesli masz tablice idzie cos zrobic, jesli jest jakis numer nadwozia czy to podwozia nie wiem jak to sie zwie to tez cos idzie zrobic. bez tych rzeczy ja nie znam innej mozliwosci co nie znaczy ze takiej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

witam :) Spotkalem sie z problemem poniewaz chcialem zarejestrowac przyczepe ciezarowa HL na przyczepe rolnicza. Wiec zrobilem opinie rzeczoznawcy ze to przyczepa na kolach niskocisnieniowych zeby byla rolnicza a tu w wydziale komunikacji chca fakture za przebudowe tej przyczaepy . W koncu zmian konstrukcyjnych nie bylo w niej wiec po co komu faktura :/ zmiana opon tylko byla :/ i nie wiem co teraz zrobic z kad wziasc owa fakture i ksero z wypisu dzialalnosci :/ moze ktos spotkal sie z takim czyms:/ i mogl by pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Nie ma potrzeby zakłądania nowego tematu. Poszukaj np: tu:

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12591-rejestracja-przyczep-bez-dokumentow/page__hl__rejestracje+przyczep__st__100

 

Przyczepy używanej do celów rolniczych są zwolnione z podatku drogowego, wystarczy złożyć wniosek/oświadczenie o używaniu jej w rolnictwie i masz spokój. Tylko wiadomo, chyba przegląd droższy i ubezpieczenie.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Kupiłem przyczepę z SKR.Była zarejestrowana na Spółdzielnię,ale po paru latach,jak to bywa w SKR-ach,została przekazana na inne kółko rolnicze.Jakie dokumenty potrzebuję żeby ją zarejestrować?Mam dowód rejestracyjny w którym właścicielem jest SKR,a fakturę zakupu wystawiło mi Kółko które ją sprzedało.No i jeszcze mogę mieć z SKR-u akt przekazania tej przyczepy na to Kółko.Czy potrzebna jest jakaś umowa?Jeżeli tak to kto jest sprzedającym?Jeżeli ktoś wie to proszę o pomoc.

 

I jaki jest finał rejestracji tej przyczepy?

Pytam gdyż też mam takie przyczepy z SKR i trzeba coś z nimi zrobić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Byłem dziś na stacji Diagnostycznej i rzeczywiście masz racje. Trzeba teraz każdy zakup elementu przyczepy mieć udokumentowany fakturą :o . Czyli nici z rejestracji przyczep typu SAM :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Gdzieś w sieci czytałem że potrzebne oświadczenie że elementy nie pochodzą z kradzieży ale to dotyczyło przyczepki samochodowej DMC 750, a jeżeli chodzi o przyczepę rolniczą to chyba nie da rady zarejestrować jako SAM.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Jakieś niestworzone rzeczy opowiadasz,u nas wołają tylko atest na zaczep.

 

Tak mi powiedział diagnosta, każdy element = faktura pochodzenia. Jutro wybiorę się na inna stacje kontroli pojazdów, być może zle poinformował Mnie ten pracownik ale w to szczerze wątpie. Jaki miałby w tym interes zniechęcając potencjalnego klienta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

nom tak jakies faktury za przebudowe chca w komunikacji :/ same problemy jak to powiadaja co urzad to co innego u jednych trzeba u drugich nie :/ i ciagle cos :/ to tylko w Polsce takie cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

witam :) Spotkalem sie z problemem poniewaz chcialem zarejestrowac przyczepe ciezarowa HL na przyczepe rolnicza. ...

 

W Dowodzie Rejestracyjnym masz przyczepa ciężarowa a chcesz mieć ciężarowa rolnicza?

Pytanie czy np w katalogu ITSu jest ona jako przyczepa ciężarowa-rolnicza bo jeżeli nie ma to zapomnij.

 

Zresztą poczytaj cały wątek tutaj:

http://forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=98990

 

może coś Ci się rozjaśni - ewentualnie zapytaj tam do odpowiedza Ci fachowcy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Witam! mam mały problem tzn. chce kupić przyczepe ale jej poprzedni właściciel wogóle jej nie zarejstrował i nie opłacił urzędu skarbowego i nie wiem szło by jeszcze na niego ją zarejstrować i opłacić tą skarbówkę, jaka by była za to ewentualna kara?? Pytam się bo może ktoś miał już podobną sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj