Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Jackassiu    50

Tak :rolleyes: Począwszy od przyczepy lekiej - której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bo słyszałem ze rozrzutnika jednoosiowego nie trzeba, a przecież to prawie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Rozrzutnika nie musisz rejestrować do póki przewozisz na nim obornik, jeśli już byś założył tylną burtę i woził np : zboże, cegły czy co kolwiek innego a złapała by Cie policja mogłoby być nieprzyjemnie :rolleyes:


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a chyba jeszcze kilka lat temu nie obowiązku rejestracji jednoosiowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

ojjj, jak było kilka lat temu to Ci nie powiem :rolleyes: Wiem jak jest teraz i to Ci przekazuje :)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Te stare przyczepy, nawet jednoosiowki były rejesterowane. Rozrzutnik obornika jak też przyczepa samozbierająca są traktowane jako sprzęt rolniczy i nie ma obowiązku ( a nawet możliwości rejestracji ). Jeżeli masz jednoosiówke własnej produkcji zarejestruj ją jako SAM o ładowności do 750 kg. W takim przypadku nie są wymagane hamulce w przyczepie. Koszt takiej rejestracji powinien wynieść ok. 600 zł, a na taką ładowność przegląd masz bezterminowy i niskie OC, a ile załadujesz na tą przyczepe to już twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

a co z klatkami na np. świnie takimi zrobionymi w garażu? słyszałem że trzeba tylko światła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Jeżeli jest zawieszana to na mój chłopski rozum wystarczą tylko światła odblaskowe z tyły, a jeżeli cała konstrukcja wykracza poza obrys ciągnika to również z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Przez policje jest tratkowana jako przyczepa, więc powinna być rejestrowana, najlepiej zarejestrować jako SAM o ładowności do 750 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

witam po co na niektórych przyczepach/naczepach są namalowane nr. rejestracyjne pojazdu na tylnej burcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel14011    0

Na tylnej burcie numery są namalowane przeważnie w pojazdach używanych na budowach. Jak się rejestracja zachlapie to widać na burtach. Nie wiem czy jest taki obowiązek czy tylko dozwolenie.

Pojazdy wojskowe nieraz mają tylko numery namalowane i nieraz nie mają wogóle tablic rejestracyjnych - jest to dozwolone przez kodeks drogowy (zresztą wojsko rządzi się swoini prawami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

w zasadzie tak jeśli diagnosta podbije masz już praktycznie zarejestrowaną jeśli stwierdzi że to wyrób fabryczny może nie podbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same    0

wie ktos może czy do rejstracji przyczepy wystarczy chamulec na jedna oś i na ktorą?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Jaką przyczepę?

 

Wiem że stare 3,5tonówki miały np hamulce tylko na przednią oś. Wiem bo taka stoi u stryjka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy da radę zarejestrować przyczepę SAM 2 osiową tyle że bez hamulców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

I ja sie wtrącę do tematu z pytaniem. Mamy przyczepę łódkę ze złomu. Brak papierów itd. Rama wszystko zdrowe. Potrzebny jest jej remont nowe koła itd. I teraz pytanie czy taką przyczepę można rejestrować jako SAM? Wiadomo ze konstrukcja skrzyni będzie inna niż oryginał no ale rama zostaje. Tak wiec czy rade ja rejestrować jako SAM? I czy potrzebne sa plany itd by ją zarejestrować. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same    0

Do przyczepy rolniczej 3,5t wystarczy jeden hamulec na przednią oś aby ją zarejestrować, taką informację otrzymałem stacji kontroli pojazdów.

o wielkie dzię ki bardzo mi to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Przy rejestarcji jako SAM podpisyjesz oświadczenie pod groźbą odpowiedzialności karnych że rama jest własnej konstrukcji, chociażby dlatego warto zmodyfikować ramę, no i pozostaje pytanie jako co chciałbyś zarejestrować? Jeżeli jako przyczepe pod łódke o DMC 750 kg. to robisz szkic ramy wlasnej konstrukcji, 4 zdjecia, do wydziału komunikacji po pismo o nabicie numerów, dalej na SKP, i potem spowrotem do wydziału komunikacji, w takim przypadku przegląd bezterminowy. Jeżeli jako rolnicza o DMC 1,5 T to podobnie tylko że przegląd co rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior112    0

Witam

A ja z kolei mam takie pytanie przeglądam cały temat i nic takiego nie znalazłem. Kupiłem ramę na złomie 3, 5 tony oryginalny zaczep itp. na ramie brak jakichkolwiek nr czy nawet śladu zęby były tam kiedykolwiek, cała reszta jest wykonana prze ze mnie czy taki zestaw mogę zarejestrować, jako "SAM" czy jeżeli rama jest fabryczna to nie ma szans??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Masz szanse zarejestrować tą przyczepę jako SAM ale musisz np. powspawywać jakieś wzmocnienia na rogach ramy żeby nie wyglądała jak fabryczna. dał wzmocnienie przez środek ramy. Tym sposobem sąsiad właśnie zarejestrował swoją przyczepę.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior112    0

Masz szanse zarejestrować tą przyczepę jako SAM ale musisz np. powspawywać jakieś wzmocnienia na rogach ramy żeby nie wyglądała jak fabryczna. dał wzmocnienie przez środek ramy. Tym sposobem sąsiad właśnie zarejestrował swoją przyczepę.

Dzięki w poniedziałek zaczne to wszystko załatwiać to dam znać jaki jest rezultat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj