Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

Wyjaśnijmy sobie jedno - to że ktoś zarejestruje pojazd na siebie nie znaczy że pojazd nie jest kradziony np za granicą. Nawet na twardym dowodzie.
Bierzemy takiego gościa i dowód rejestracyjny i idziemy na komendę żeby sprawdzili czy pojazd nie jest kradziony (bazy Systemu informacyjnego schengen i interpolu). Wydział komunikacji rejestrując pojazd może sprawdzić czy nie kradziony ale nie musi - przynajmniej kiedyś tak było.

Baa - jeżeli pojazd z SKRu to warto sam nr ramy/VIN + rok produkcji i model wklepać w Wydziale Komunikacji i powiedzą czy jest zarejestrowana czy wyrejestrowana a jeżeli wyrejestrowana to czy była rolnicza (i podlega ponownej rejestracji) czy ciężarowa (i nie podlega wg PoRD). Tylko tutaj trzeba ładnie poprosić itp. Mi dwa razy pracownicy WK pomogli "na gębę".

  • Like 2

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

Wydział komunikacji rejestrując pojazd może sprawdzić czy nie kradziony ale nie musi - przynajmniej kiedyś tak było.

Jeśli nie ma dokumentów bo zaginęły to wymagają u mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Dnia 16.05.2020 o 07:59, hubertb napisał:

Właściciel musi zgłosić na policję zaginięcie dokumentów, potem już leci. Najprawdopodobniej przypieprzą mu karę za brak opłacania ubezpieczenia, oraz doczepią się dlaczego nie przerejestrował(tu będzie bez kary). 

Na policję to możesz zgłosić zaginięcie dowodu rejestracyjnego. Po zagubioną fakturę idziesz po duplikat do sprzedawcy

  • Like 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni337    0

Witam. mógłby ktoś podesłać zdjęcie oryginalnej tabliczki znamionowej d732 jak są wypełnione poszczególne pola? Oczywiście rok produkcji i nr ramy mam swój. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Masz dowód rejestracyjny ? Tam są przecież te same informacje co na tabliczce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
astrahxenon napisał:

Jestem tak ugadany że kupie ją tylko wtedy gdy będzie na niego zarejestrowana, wiem o czy mówisz ja też chce mieć głowę spokojną więc jak będzie na niego zarejestrowana to niema się co bać twierdzi tak że skr ją wyrejestrował i sprzedał na fakturę która mu zaginęła

nie wiem ile wy macie lat i moze nie pamietacie tych czasow ale tak było sprzedawanych większość maszyn z skr PGR i spółdzielni. proceder wyglądał tak: prezes czy ktoś ze spółdzielni załatwiali kwit (tzw zamortyzowana wekspuatowana ) żeby zdjąć ja ze stanu w spółdzielni i przez to wyrejestrowac, a później prezes czy ktoś z zarządu sprzedawali bez faktury po znajomych rodzinie takie przyczepy i kasa szla do prywatnych kieszeni z czasem wydziały komunikacji przenieśli do powiatów wprowadzono system komputerowy i wyszły kwiatki teraz zależy dużo od urzędników jeden będzie robił problemy bo poprostu nie chce mu się grzebać ręcznie w starych aktach w archiwum i powie ze nie da rady zarejestrować inny odszuka i ogarnie temat a inny zarejestruje i przymknąć oko bo mu się nie chce grzebać w dokumentach. a drugi proceder był taki ze jak padały skr pgr to poprostu pracownicy sprzedawali bez dokumentów co mogli a pieniądze brali do kieszeni i stad nie ma dokumentów ale większość tak sprzedanych maszyn widnieją w rejestrach w wydziale komunikacji na stanie upadlej spółdzielni skr czy pgr


hubertb napisał:

Właściciel musi zgłosić na policję zaginięcie dokumentów, potem już leci. Najprawdopodobniej przypieprzą mu karę za brak opłacania ubezpieczenia, oraz doczepią się dlaczego nie przerejestrował(tu będzie bez kary). 

no i co z tego ze zgłosi kradzież czy zagubienie dokumentów na policje? Policja nie wystawi mu duplikatu faktury a bez faktury lub duplikatu urząd mu nie zarejestruje na podstawie notatki policyjnej. jedyna droga jest taka: jeżeli kogoś znasz z tego skr to można popytać czy księgowa czy prezes nie mają jakiegoś prywatnego archiwum z dokumentami i wyciągnąć od nich kopie faktury lub poprostu spytać czy dokumenty nie trafiły do archiwum państwowego i wtedy trzeba wystąpić do archiwum państwowego o kopie i na tej podstawie z pozytywnym przeglądem można zarejestrować


rzadko który skr oddawał dokumenty do archiwum bo zawsze kręcił ktoś walki i albo później był pożar albo zalanie albo poprostu dokumenty walaly się po pusto stanach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

... a milicja przyszła do domu i "obywatelu skąd macie tą przyczepę" ? Bajki to dziecią na dobranoc. Oprócz prezesa jeszcze były księgowe które prowadziły cała dokumentację, może lepiej niż teraz.Każdy fakturę dostał z zakupu tylko pogubili.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

no księgowość była niezła płaciłem za przyczepe powiedzmy 3 tys faktura na 2tys a 1000ZL do podziału dla zarządu lub prezesa i księgowej takie czasy kiedyś były i to nie żadnej bajki. nie mowie ze tak było wszędzie ale w większości, co myślisz ze tyle osób pogubilo dokumenty popatrz w ogłoszeniach połowa przyczep d 47 brak dokumentow albo z tego powodu co pisze albo nieuregulowane sprawy spadkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

na przełomie lat 90/00 ludzie masowo wyrejestrowywali te przyczepy, bo oc kosztowało, przychody były marne, a wtedy przyczep nikt nie sprawdzał

pamiętam że ojciec też nad tym myślał, bo mówi po co to opłacać, to chyba wujek mu powiedział że chyba zgłupiał, i że kiedyś będą czasy że kwit będzie potrzebny, i droższy jak przyczepa

i miał rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ja teraz myślę czy swoich nie wyrejestrować, przecież przyczepa rolnicza i ciągnik rolniczy podlega ponownej rejestracji (sprawdzcie w prawie o ruchu drogowym)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Napisano (edytowany)

kiedyś część z nich to były ciężarowe a nie rolnicze więc 160zł/rok a zarejestrowanych mam 5 a robią tylko w żniwa i tylko transport zboża/rzepaku.
+3 ciągniki i ponad tysiak lekką ręką.
OC to tak 70zł średnio.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Jak mogę wyrejestrowac Przyczepe ? Płaci się za miął oc a nic z niej praktycznie nie zostało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nic nie zostało ? Papier chyba został ? Sprzedaj  i wtedy wyrejestrujesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
6 minut temu, astrahxenon napisał:

Jak mogę wyrejestrowac Przyczepe ? Płaci się za miął oc a nic z niej praktycznie nie zostało 

Jakia przyczepa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Jednoośka, kto kupi sam papier wątpiąc sprawa, myślałem że się da wyrejestrowac skoro tyle wyrejestrowanych jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
Napisano (edytowany)

Dmc 2000 

Ładowność 750 

Jelcz Pn

 

Edytowano przez astrahxenon
Nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

wystaw w internet jako "pozostałości" tudzież "przyczepa z papierami, mocno zdekompletowana", pójdzie bez łaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dokładnie, pozostałości po przyczepie i ktoś to weźmie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Witam poszukuje przyczepy rolniczej i znalazłem d50 tylko właściciel posiada tylko fakturę na zakup od przedsiębiorstwa z lat 90 tych oczywiście faktura na niego na przyczepie jest czytelny nr ramy i oryginalna tabliczka znamionowa oraz rejestracyjna czy taką przyczepę da rade zarejestrować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

jak napiszesz umowe z wlascicielem co widnieje na fakturze to tak jak jest nr rejestracyjny to jeszcze lepiej mozesz wpisac w umowie ze brak dowodu rejestracyjnego (jezeli go nie ma) to przeglad i oc w dniu rejestracji


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj