Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MrDex    4

Dobra trochę się dowiedziałem w urzędzie komunikacji, to może rozwieję jakieś wątpliwości.
Można zarejestrować przyczepę sprowadzoną z Niemiec tam niezarejestrowaną ale potrzebna jest
1. Umowa JA - NIEMIEC, bądź NIEMIEC - HANDLARZ, HANDLARZ - JA   -> musi być przetłumaczona, nawet jak jest dwujęzyczna.
2. Adnotacja na tej umowie, na której widnieje Niemiec, że przyczepa nie była tam zarejestrowana.
3. Musi być na umowie tej z Niemcem oraz tej HANDLARZ - JA: VIN oraz rok produkcji.
4. Oświadczenie, kiedy była przyczepa sprowadzona do Polski, konkretny dzień, miesiąc rok. Oświadczenie pisane przeze mnie albo przez handlarza. Zależy czy kupujemy prosto od Niemca, czy od handlarza.

Druga opcja jeżeli handlarz nam wystawi fakturę, to wtedy nie musimy mieć tej umowy NIEMIEC - HANDLARZ. Sama faktura od handlarza nam wystarczy.
Musi być na tej fakturze natomiast napisane:
1, VIN
2. Rok produkcji
3. Adnotacja, że przyczepa nie była w Niemczech zarejestrowana
4. Data sprowadzenia przyczepy do Polski, konkretny dzień, miesiąc, rok.
Dodatkowo handlarz musi nam dać zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej.

Takie informacje dostałem prosto ze swojego urzędu.
Oczywiście wtedy najpierw dostajemy tablice tymczasowe (czerwone), jedziemy na przegląd i z powrotem wracamy do wydziały komunikacji po już normalne tablice rejestracyjne.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Pani zapomniała dodać że przegląd jest z ustaleniem danych. Jeśli okaże się po przeglądzie że przyczepa jest ciężarowa to zostaniesz z kupą złomu.

  • Like 2

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no i pamiętać o tym żeby wykupić OC z chwilą jej zakupu!!!

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
3 godziny temu, MrDex napisał:

Dobra trochę się dowiedziałem w urzędzie komunikacji, to może rozwieję jakieś wątpliwości.
Można zarejestrować przyczepę sprowadzoną z Niemiec tam niezarejestrowaną ale potrzebna jest
1. Umowa JA - NIEMIEC, bądź NIEMIEC - HANDLARZ, HANDLARZ - JA   -> musi być przetłumaczona, nawet jak jest dwujęzyczna.
2. Adnotacja na tej umowie, na której widnieje Niemiec, że przyczepa nie była tam zarejestrowana.
3. Musi być na umowie tej z Niemcem oraz tej HANDLARZ - JA: VIN oraz rok produkcji.
4. Oświadczenie, kiedy była przyczepa sprowadzona do Polski, konkretny dzień, miesiąc rok. Oświadczenie pisane przeze mnie albo przez handlarza. Zależy czy kupujemy prosto od Niemca, czy od handlarza.

Druga opcja jeżeli handlarz nam wystawi fakturę, to wtedy nie musimy mieć tej umowy NIEMIEC - HANDLARZ. Sama faktura od handlarza nam wystarczy.
Musi być na tej fakturze natomiast napisane:
1, VIN
2. Rok produkcji
3. Adnotacja, że przyczepa nie była w Niemczech zarejestrowana
4. Data sprowadzenia przyczepy do Polski, konkretny dzień, miesiąc, rok.
Dodatkowo handlarz musi nam dać zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej.

Takie informacje dostałem prosto ze swojego urzędu.
Oczywiście wtedy najpierw dostajemy tablice tymczasowe (czerwone), jedziemy na przegląd i z powrotem wracamy do wydziały komunikacji po już normalne tablice rejestracyjne.

Niech ci importer zrobi przegląd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4
9 godzin temu, asharot napisał:

Pani zapomniała dodać że przegląd jest z ustaleniem danych. Jeśli okaże się po przeglądzie że przyczepa jest ciężarowa to zostaniesz z kupą złomu.

Dlaczego ma się okazać, że przyczepa jest ciężarowa?

7 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

no i pamiętać o tym żeby wykupić OC z chwilą jej zakupu!!!

Nie wykupisz bo nie będziesz miał dowodu rejestracyjnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
1 godzinę temu, MrDex napisał:

Dlaczego ma się okazać, że przyczepa jest ciężarowa?

Diagnosta  ustala dane przy pomocy katologów, nie każda przyczepa 4T jest przyczepą rolniczą.

OC na nr VIN jest praktycznie nic nie ważne tylko tyle że masz kwit. W razie kolizji zakład ubezpieczeń podważy tą polisę ponieważ nie masz przegladu technicznego i zapłacisz za szkodę że swojej kieszeni.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
32 minuty temu, asharot napisał:

OC na nr VIN jest praktycznie nic nie ważne tylko tyle że masz kwit. W razie kolizji zakład ubezpieczeń podważy tą polisę ponieważ nie masz przegladu technicznego i zapłacisz za szkodę że swojej kieszeni.

OC po to aby nie czepił się UFG, tylko i wyłącznie a do czasu przeglądu/badania technicznego to lepiej żeby jechała na drugiej przyczepie/lawecie. z HL/HW 6 tonowych to wklejałem gdzieś która jest rolniczą i jakie cyferki ma znaleźć diagnosta na badaniu (tabliczka z a.....). 

  • Thanks 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

😉

nie, skądże, ciągle się uczę ale miałem w cholerę problemów z wydziałem komunikacji i nie raz dzwoniłem po ościennych powiatach żeby dowiedzieć się jak oni to robią a potem kłócić sie u siebie w Wydz. Komunikacji że nie mają racji.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4
8 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

OC po to aby nie czepił się UFG, tylko i wyłącznie a do czasu przeglądu/badania technicznego to lepiej żeby jechała na drugiej przyczepie/lawecie. z HL/HW 6 tonowych to wklejałem gdzieś która jest rolniczą i jakie cyferki ma znaleźć diagnosta na badaniu (tabliczka z a.....). 

Tabliczka to ta HW 6011 ND chyba nie? Przesyłam zdjęcie w załączniku to ta z numerem 4.

 

2b85e1cb4ddcbed7f5fa2f92c23b (1).jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/5002-ifa-hw-6011-dane-techniczne/

Kod ITS 0666-0012-000001
Przyczepa ciężarowa rolnicza
wywrotka
IFA
HW 60.11 ND
Maks./dop. całk.8600kg
Masa wł.2500
Numer św.hom 94
Dop.ład.6100
Nacisk 43kN


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tu jak na dłoni widać jak prędkość zmienia ładowność, co niektórzy twierdzą że to całe tony a tutaj aż 600kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Jest do sprzedania przyczepa której poprzedni właściciel nie przerejestrował na siebie kupiona była z skr ale zgubił fakturę przyczepa posiada tabliczkę znamionowa i rejestracje da radę to jakoś zarejestrować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

bez ciągłości umów ciężki temat

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Właściciel który to kupił z skr nie może nic podziała niewiem np napisa jakiegoś oświadczenia że zgubił umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Podpowiesz jak bo sprzedający jest skłonny pojeździć pozałatwiać a przyczepa w ładnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Właściciel musi zgłosić na policję zaginięcie dokumentów, potem już leci. Najprawdopodobniej przypieprzą mu karę za brak opłacania ubezpieczenia, oraz doczepią się dlaczego nie przerejestrował(tu będzie bez kary). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

jeżeli przyczepa po zakupie z skr była wyrejestrowana to mogą mu dać karę za brak oc ? i za to że jej nie przerejestrował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No to jak kupił i wyrejestrował czy kupił wyrejestrowaną ? Jeśli kupił wyrejestrowaną to możesz potrzebować zaświadczenia że pojazd nie jest kradziony, nie każdy urząd tego wymaga. Gorzej jak rzeczywiście była z wędki bo ty masz 48 na komendzie twój sprzedawca zostanie paserem obaj macie po przyczepie i po pieniądzach. 

Jak wyrejestrował po kupnie problemu nie ma spisujesz umowę kupna sprzedaży i rejestrujesz ponownie. 

Co do OC sprzęt nie zarejestrowany niema wymogu ubezpieczeniowego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Jestem tak ugadany że kupie ją tylko wtedy gdy będzie na niego zarejestrowana, wiem o czy mówisz ja też chce mieć głowę spokojną więc jak będzie na niego zarejestrowana to niema się co bać twierdzi tak że skr ją wyrejestrował i sprzedał na fakturę która mu zaginęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj