Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    314

wtedy złożysz "czynny żal" bo miałeś sprawy życiowe ale jak coś jest do zapłaty to płacisz od razu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4

Chciałem kupić przyczepę od handlarza który przywiózł ramę hl 6011 z Niemiec.

Powiedział że najlepiej jest spisać umowę JA - NIEMIEC i wtedy zarejestrować. Nie bardzo tak chcę, bo jak wyjdą jakieś kwiatki to ja będę odpowiadał.

Fakturę może mi wystawić, że handlarz sprzedaje mi przyczepę. Lecz nie chce mi dać umowy między HANDLARZEM - NIEMCEM, ponieważ mówi, że go jako firmę obowiązuje rodo i mogą go ukarać za to.

Spotkałem się ktoś z taką sytuacją? Czy rejestrował przyczepę tylko na fakturę od handlarza?

Wiem, że się da zarejestrować jak jest: 1. Umowa NIEMIEC - HANDLARZ i 2. Faktura HANDLARZ - JA.

A jak bym miał sama fakturę HANDLARZ - JA? Próbował ktoś tak?

Oczywiście przyczepa rolnicza nigdy nie zarejestrowana sprowadzona z Niemiec.

 

Edytowano przez MrDex
Zła treść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

niech handlarz zarejestruje ją to raz, dwa niech zarejestruje jako ciężarowa-rolnicza abyś miał przegląd na 2 lata.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Twój handlarz bardzo stara ominąć się podatek, skoro chce żebyś spisał umowę z Niemcem to jest głupszy niż ustawa przewiduje bo niby jak to możesz zrobić teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj słabo znasz temat

To normalna procedura handlarzy... 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Była, tylko co niektórzy zapomnieli że urzędnik jest nieco mądrzejszy od kury i jednak wie że teraz NIE DA SIĘ spisać umowy z Niemcem bo niby jak tam pojechałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz to nawet nie rejestrują bo urzędy zamknięte.. 😁 Umowy się wysyła i odsyła nie słyszałeś o tym.. 😎

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Zgadza się wysyła i odsyła. Nic to nie zmienia. Umowy z Niemcem spisać się nie da. Handlarz widać chyba dawno nic nie sprzedał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie jest handlarz.. on tylko transportuje pomaga w załatwieniu spraw i trzyma twój sprzęt na swoim podwórku /parkingu. 😁😁😁😁😁😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

No tak:P 

W każdym bądź razie @Nikita_Bennet radzi słusznie niech cwaniak zarejestruje a potem sprzedaje. Jaką masz inaczej gwarancję że np. przyczepa nie jest kradziona? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś litwin chciał mi sprzedać przyczepę 12 tonowa zarejestrowana u nich jako rolnicza z brakiem nr VIN... W dowodzie było brak nr.... 😁😁😁😁😁 Na ramie brak nr i tabliczki.. 

U nas prokurator za to na bank a u nich legalka.. 😋

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taka kupił i u nich tak można zarejestrować jako rolnicza... Była kradziona na bank bo nr skasowany z ramy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4

Nie zarejestruje jej bo to sama rama do remontu więc przeglądu nie zrobi.

Mówi że jak ja wyremontuje i nie będę mógł jej u siebie zarejestrować go on mi ja zarejestruje wtedy na siebie i że wtedy ja od niego oficjalnie odkupie. Ale tak też nie chce.

Dobra dowiem się na dniach jak to wygląda w moim wydziale komunikacji i jeszcze się podzielę z wami co mi powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
13 minut temu, MrDex napisał:

Nie zarejestruje jej bo to sama rama do remontu więc przeglądu nie zrobi.

mur beton przypieprzą  kare XD 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700
1 godzinę temu, MrDex napisał:

Nie zarejestruje jej bo to sama rama do remontu więc przeglądu nie zrobi

Jak handluje to mogę się założyć że ma znajomosci u pana Gieńka z SKP w Pizdziejewie Dolnym i przeglad zrobi zaocznie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Może i ma ale nie podoba mu się zgłaszać fakt jej zakupu ot i cała historyja, teraz nasz biedny kolega kupi z umową od Niemca i jeśli wpiszę datę wsteczną co na pewno handlarzyna zrobi dopieprzą mu karę za przekroczenie 30 dni. Jeśli spiszą z datą np. dzisiejszą to urząd zakwestionuje bo niby jak granice przekroczył? Błędne koło się zamyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

to nie tak do końca.

Wyjazd do Niemiec? Nie da się? Kwarantanna tam 2 tygodnie i jazda 😉 Na wjazd do Polski, też kwarantanna ale wjedzie 😉

Powiedzmy, że nie jedzie szef a kierowca który wykonuje międzynarodowy transport drogowy - ich kwarantanna nie dotyczy (a szefu dał mu pełnomocnictwo do zakupu i podpisania umowy z niemcem). Jedzie duży samochód i przywożą kilka gratów,

Kara za przekroczenie 30 dni? Jak spiszą umowę sprzed 31-12-2019 to kara nie dotyczy bo przepis wtedy nie istniał i kary nie ma - było to nawet na stronie wydziału komunikacji pod który podlegam. Jak spiszą umowę po 31-12-2019 ale po obostrzeniach związanych z covid-19 to do kwitów o rejestrację prośba o odpuszczenie kary i po temacie wg mnie (ew. o symboliczną karę np 50zł 😉 bo tam jest chyba do 1tys pln?)

Handlarz nie chce rejestrować bo podatki itp? OK, jako kupujący zapłacę więcej, on załatwi lewy (każdy handlarz ma znajomości na stacjach kontroli pojazdów - każdy!!!!) przegląd przed 1 rejestracją w kraju + DIP że rolnicza i odbierze miękki dowód a potem twardy i ja z twardym kupuję. Nawet teraz spiszę z nim przedwstępną umowę kupna-sprzedaży z zadatkiem (jak nie sprzeda to płaci x2), a nie zaliczką.

Układ handlarza, że najpierw se wyremontuj a potem on zarejestruje jak będą problemy oznacza że po remoncie jak się mu spodoba przyczepka to ją zabierze bo też nie będzie mógł zarejestrować (tak będzie ściemniał a że przyczepka po remoncie to dla niego duży plus ale zwróci tyle ile było na umowie i nic mu nikt nie zrobi). Wyremontowaną weźmie, zarejestruje i sprzeda drożej 😉 Czysty zysk.

Edytowano przez Nikita_Bennet
  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

 

8 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

Handlarz nie chce rejestrować bo podatki itp? OK, jako kupujący zapłacę więcej, on załatwi lewy (każdy handlarz ma znajomości na stacjach kontroli pojazdów - każdy!!!!) przegląd przed 1 rejestracją w kraju + DIP że rolnicza i odbierze miękki dowód a potem twardy i ja z twardym kupuję. Nawet teraz spiszę z nim przedwstępną umowę kupna-sprzedaży z zadatkiem (jak nie sprzeda to płaci x2), a nie zaliczką.

To jest bardzo sensowna porada. 

Co do przekroczenia granicy, mój urząd teraz takie umowy od "niemca" odsyła z przysłowiowym kwitkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4

Czyli z samą umową nikt nie rejestrował.

Co do wypowiedzi Nikity, nie chce mi się bawić w takie umowy, zadatki itp. Jak mi zarejestruje na sama fakturę to kupię ta przyczepę, jak nie to nie, będę czekał na jakieś inne 

12 minut temu, hubertb napisał:

 

To jest bardzo sensowna porada. 

Co do przekroczenia granicy, mój urząd teraz takie umowy od "niemca" odsyła z przysłowiowym kwitkiem.

Mój urząd przyczepy z Niemiec rejestruje jak masz:

1. Umowa NIEMIEC - HANDLARZ. Musi być napisane na tej umowie, że przyczepa w Niemczech nie była rejestrowana.

2. Umowa albo faktura HANDLARZ - JA. Tu musi być napisany konkretny dzień, kiedy przyczepa przekroczyła granice Polski.

Jak masz te dwa dokumenty idziesz do wydziału komunikacji, dostajesz tymczasowe tablice, jedziesz na przegląd i później dostajesz już normalne tablice rejestracyjne.

W innym mieście oddalonym o 30km już tak nie zarejestrujesz. Wiem to na 100%. Więc sam widzisz jak jest, co wydział to inne wytyczne.

Nie wiem właśnie czy wystarczy sama faktura od handlarza i ewentualnie napisane w niej, że przyczepa sporządzona z Niemiec i tam nie zarejestrowana. Myślałem, że może ktoś tak rejestrował, ale to tak jak pisałem, dowiem się i podzielę się informacją czy się uda zarejestrować czy nie.

A jeszcze jedno, jak kupię taka przyczepę to jakieś cło, w urzędzie skarbowym, akcyzy - coś trzeba opłacać?

Edytowano przez MrDex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Twój urząd opiera się o ciągłość umów, ale tym przypadku można stwierdzić naruszenie przepisów rodo. Handlarz zresztą ma obowiązek rejestracji do 30 dni więc to jego problem nie twój co zrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDex    4
2 minuty temu, hubertb napisał:

Twój urząd opiera się o ciągłość umów, ale tym przypadku można stwierdzić naruszenie przepisów rodo. Handlarz zresztą ma obowiązek rejestracji do 30 dni więc to jego problem nie twój co zrobi. 

No i właśnie ten handlarz od którego chcę kupić przyczepę powiedział że nie da mi tej umowy NIEMIEC - HANDLARZ, bo jest rodo, on prowadzi działalność gospodarczą i że przyślą mu kilkanaście tysięcy kary. Powiedział, że jak urząd będzie chciał taką umowę to żeby wysłali do niego stosowne pismo i on wtedy im wyśle skan tej umowy.

Może mi wystawić tylko fakturę, że kupiłem od tego handlarza. I na fakturze będę ja i handlarzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tak jak on sobie wyobraża to nie działa, bo to po twojej stronie jest obowiązek dostarczenia wszystkich wymaganych dokumentów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj