Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik551    2

Właśnie o to chodzi że nigdy nie była rejestrowana jak Pan mówi i wiem od sprzedającego że ma jakąś umowę z Niemcem myślę że kupna sprzedaży dokładnie nie wiem nie widziałem jej i że można zarejestrować ale wolę się upewnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Dnia 11.11.2018 o 20:37, Rolnik551 napisał:

Mam okazję kupić przyczepe hl 8ton lecz jest nie zarejestrowana jedynie mam dokumenty kupna sprzedaży z Niemcem oraz numery na ramię da radę zarejestrować? 

Zarejestrujesz

Dnia 11.11.2018 o 20:46, andrzej78 napisał:

W Niemczech przyczepy rolnicze ( do 25 km/h) nie podlegały rejestracji. Jeżeli umowa nie jest fikcyjna to rejestracja jest możliwa.

Nie do końca , z większą szybkością dopuszczalną też sie da .Pamiętajcie jedno UMOWA MUSI BYĆ 100% legal jest to dość skrupulatnie sprawdzane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

da radę zarejestrować autosankę mając dowód i umowę z obecnym sprzedającym, który nie rejestrował jej na siebie ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

podobno kupiona z firmy i pewnie było to początkiem lat 90, więc tak jak myślałem będzie ciężki temat


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Może być kilku właścicieli ale muszą być umowy kupna po kolei  tak miałem w tym roku byłem 4 właścicielem ale umowy były i się udało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Kiedyś rejestrowałem auto, gdzie między mną a osobą z DR było 7 albo 8 umów k/s, ale oczy zrobiła kobitka w okienku wydziału komunikacji😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
42 minuty temu, izydor6280 napisał:

podobno kupiona z firmy i pewnie było to początkiem lat 90, więc tak jak myślałem będzie ciężki temat

ciągłość umów i jest ok

@bratrolnika przyczepę sprzedałeś?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Na razie stoi. Pewnie do końca roku będzie lipa, teraz każdy o świętach myśli już. A co tam, swoją chcesz przywieźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Panowie... 

Znalazlem fajna przyczepe na zachodzie,wszystko fajnie ale nie ma na niej zadnej tabliczki znamionowej (marke i model znam), umowa kupna-sprzedazy z wlascicielem tez nie problem ale czy da rade ja zarejestrowac? Jedynym dokumentem jej legalnosci sprowadzenia beda oplaty celne z granicy.

Edytowano przez Narko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Jak ją chcesz zarejestrować bez tabliczki? Nie masz nr ani żadnych danych. Pytanie czy w Szwajcarii rejestrują przyczepy czy nie. Bo jeżeli tak to nie mając kompletnego kwita z kraju pochodzenia i tak nie zarejestrujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Nie rozumiem czemu odpowiadasz pytaniem na moje zapytanie? Przyczepa nigdy nie byla zarejestrowana w tym kraju bo nie ma takiego obowiazku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Skoro nie ma tam obowiązku rejestracji to jest ok. Brak tabliczki- brak typu, nr i danych o przyczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zna markę i model to i tabliczkę ze znanego portalu aukcyjnego dopasuje ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Legalnie jej nie zarejestruje, ale z pomocą znanego portalu aukcyjnego i najlepiej kogoś znajomego w WK da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
18 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Legalnie jej nie zarejestruje, ale z pomocą znanego portalu aukcyjnego i najlepiej kogoś znajomego w WK da radę

i dlatego najpierw warto byłoby sprawdzić nr vin/ramy na policji czy nie kradzione.
Co do samej rejestracji w PL itp to jednak pytać na "norcom forum diagnostów" czy da się nabić tabliczkę znamionową zastępczą dla pojazdu sprowadzonego przed pierwszą rejestracją w PL który nie był zagranicą rejestrowany a pochodzi z "CH". Bo szczerze to nie wiem. Bo czy przejdzie badanie techniczne okresowe i ustalenie danych z wynikiem pozytywnym nie mając tabliczki to wątpię.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Bez tabliczki nie przejdzie badania. Nr raczej na ramie nie ma więc jest problem. 

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Dzieki za odzew. Wlasciciel podjal dzialania ustalajace co stalo sie z tabliczka znamionowa. Jest szansa i gdzie szukac tego nr vin na ramie?  Majac vin moglbym nabic nowa tabliczke znamionowa u wlasciciela i uwzglednic to na umowie kupna-sprzedazy, potwierdzone by to bylo na urzedzie celnym, Wszystko legalnie.

Tabliczka najprawdopodobniej znajdowala sie w prawym dolnym rogu dolnej bocznej burty ( na fotce obok dolnego mocowania sprezyny)… widac otwory po nitach.

 

8071070580.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj