Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    314

dokładnie, sporo tam napisano ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

A mógłbym poprosić o link do tego tematu? Jestem na aplikacji AF i nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję.
Co do tematu, to dałoby się zarejestrować, ale to jest spory koszt. Przyczepa musi posiadać sprawną instalację hamulcowa, oświetlenie. Czy są jeszcze jakieś wymogi to nie wiem, bo nie zagłębiałem się w temat. W Twoim przypadku warto byłoby spróbować zarejestrować jako przyczepa SAM, bo prawdopodobnie się da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Kolego jak ma burty i swiatla to przyczepa i musisz rejestrowac. Na sama sie ponoc przepisy zmienily ze trzeba przeglad poszerzony zrobic i drozej to kosztuje. Poszukaj "ramy" z dokumentacja. Ps. Podobnie jrst z rozrzutnikiem obornika. Jak masz agregat i tasmy zalozone to rozrzutnik i nie podlega rejestracji a jak zdejmiesz i zalozysz burte z tylu to juz przyczepa i sie czepiaja. Szukaj papierow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek    4

Kolego jak ma burty i swiatla to przyczepa i musisz rejestrowac. Na sama sie ponoc przepisy zmienily ze trzeba przeglad poszerzony zrobic i drozej to kosztuje. Poszukaj "ramy" z dokumentacja. Ps. Podobnie jrst z rozrzutnikiem obornika. Jak masz agregat i tasmy zalozone to rozrzutnik i nie podlega rejestracji a jak zdejmiesz i zalozysz burte z tylu to juz przyczepa i sie czepiaja. Szukaj papierow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może coś koledzy wiecie w temacie czy jest możliwość rejestracji zagranicznej przyczepy bez papierów? Mam okazję kupić w dobrej cenie ale problem że nie ma papierów da się to jakoś zarejestrować?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Pojęcie "zagraniczna przyczepa" jest delikatnie mówiąc nieprecyzyjne... Z jakiego kraju przyjechała? Holandia, Anglia, Burkina Faso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401
Napisano (edytowany)

Niemcy i Holandia jeśli to coś zmienia. Z racji tego że jest ich 2, wybrał bym tą która będzie mi bardziej pasowała, ale przede wszystkim możliwość rejestracji

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w sumie to podpytam o przyczepę z niemiec, tam zarejestrowana bo ma jakieś dokumenty, tylko wie ktoś jak one wyglądają?

Albo inaczej, jakie kwity ma dać handlarz do takiej przyczepy aby bez problemu ją zarejestrować w PL.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Wyglądają tak samo  jak do samochodu czy ciągnika, jak zarejestrowana. Duży brief plus mały brief z adnotacją "abmeldung" albo duży brief plus mały i orginalne tablice. Ewentualnie bodajże przed 2005r tylko brief starszego typu z wkładką o wymeldowaniu. No i umowa albo faktura VAT marża.

Najlepiej podjechać na zaprzyjażnioną stację i popytać, czy przyczepa ma szansę przejść przegląd bez przeróbek, bo z hamulcem najazdowym tylko do 3,5t DMC z tego co pamiętam, większe obowiązkowo hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne na obie osie.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

czyli teil I i teil II bo to dają do aut (a tego trochę widziałem).

I żadne inne kwity, dobrze rozumiem? Chodzi o przyczepę rolniczą o ładowności ok 8 ton więc DMC powyżej 12 ton zapewne.

 

 

A co do tych sprzed 2006roku - znasz szczegóły?

Bo znajomy ma brief i problem z rejestracją ciągnika, najlepsze że wszystko legal ;)

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Miesiąc temu rejestrowałem ciągnik na dokumenty z DE z jednym tylko briefem plus wkładka z "abmeldung" i bez zająknięcia przyjeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Fahrzeugbrief styka? 

 

abmeldung??? Możesz rozjaśnić? Oddzielny dokument o wymeldowaniu czy adnotacja na fahrzeugbrief?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

W starszych briefach była dodawana wkładka na papierze kalkowym o wymeldowaniu

http://www.alfasud-giardinetta.net/Giardinetta_Register/VDS_015_AS_5006658_904A/AS_5006658_904A_01_Fahrzeugbrief_front.jpg

Ja miałem taki brief z wkładką, ale sama pieczątka też w moim WK wystarcza

coś takiego miałem doczepione

https://www.baden-baden.de/mam/images/fahrzeuge/zulassung/auto_abmelden_%C2%A9_b._wylezich_-_fotolia.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

thx


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Witam koledzy chciałbym się dowiedzieć co zrobić aby zmienić przeznaczenie przyczepy na ciężarowo-rolniczą gdzyż mam 2 x d 55 zarejestrowane na ciężarowe, pytałem diagnosty ale powiedział że się nie da bo w jakimś katalogu jest cięzarowa . Jakbym wiedział co ma napisać diagnosta to bym poszedł do innego i by mi taki papier wystawił a potem do WK, domyślam się że da się to zrobić gdyż widziałem też d 47a które w katalogu są ciężarowe zarejestrowane na rolnicze

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Diagnosta to tylko może zrobić badanie. Popytaj, które firmy mają uprawnienia na "przebudowę" przyczepy na rolniczą. Potem robisz po dwie fotki z przodu i dwie z tyłu, faktura z "przebudowy" i do diagnosty na badania rozszerzone przyczepy "przebudowanej na rolniczą" i z tym kompletem dokumentów idziesz do WK zmienić dowód rej na taki z wpisem "rolnicza". Koszt od 300zł wzwyż, zależy, ile zaśpiewają za "przebudowę".

Ja akurat mam D-46A (ciężarowa uniwersalna") i też się przymierzam do zmiany homologacji na rolniczą

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam koledzy chciałbym się dowiedzieć co zrobić aby zmienić przeznaczenie przyczepy na ciężarowo-rolniczą gdzyż mam 2 x d 55 zarejestrowane na ciężarowe, pytałem diagnosty ale powiedział że się nie da bo w jakimś katalogu jest cięzarowa . Jakbym wiedział co ma napisać diagnosta to bym poszedł do innego i by mi taki papier wystawił a potem do WK, domyślam się że da się to zrobić gdyż widziałem też d 47a które w katalogu są ciężarowe zarejestrowane na rolnicze

 

Popytaj na różnych SKP bo być może uda się to załatwić tylko przez diagnostę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Przez diagnostę się nie da, ale SKP powinny mieć wiedzę, gdzie robią takie "przerówbki" z fakturą. Bez tego WK nie przyjmie papierów. Kiedyś wystarczył tylko diagnosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/86989-gkbszap-czyli-ruska-przyczepa-o-teoretycznej-%C5%82adowno%C5%9Bci-8-10ton/?hl=%2Bgkb&do=findComment&comment=1692299

 

ostatnia część mojej wypowiedzi zawiera zmianę z ciężarowej na ciężarowo-rolniczą (badanie co 2 lata w niższej cenie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Kolego dzięki już wiem co i jak powiedz co za firma wystawia fakturę vat zwykły warsztat wystarczy ?? I czy dobrze myślę że na tej fakturze wystarczyło by  że napisana byłaby zmiana: oświetlenia z 24v na 12 v montaż tablicy wyróżniającej pojazd wolnobieżny, montaż zaczepu i gniazd do ciągnięcia drugiej przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj