Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

u mnie teź nie przeszedł. Tyle że ja przerejestrowywałem d55 , a te fabrycznie nie wychodziły jako rolnicze. Ale powiedziano mi w WK że niezależnie od modelu- jeśli nie ma wpisu rolnicza- to nie jest rolnicza.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Z tym wpisem masz rację  <_< u mnie w D 47B był wpis ciężarowa i musiałem przebudować (na papierze) na ciężarowa-rolnicza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W 2015r byłem na przeglądzie z przyczepą D47A, rodzaj - Przyczepa, dop. ładowność 4500kg, koła R20, media do drugiej przyczepy i zaczep oczywiście były. Stary dowód z końca lat 80tych. Na OSKP diagnosta bez żadnego problemu wpisał na zaświadczeniu Rodzaj pojazdu - PRZYCZEPA CIĘŻAROWA ROLNICZA. Więc to zależy chyba tylko od dobrej woli diagnosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak ktoś kiedyś napisał te przyczepy powinny wszystkie być klasyfikowane teraz jako rolnicze bo niby w dzisiejszych czasach za jakimi samochodami ciężarowymi miały by jeździć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Muszę zobaczyć co pisze u mnie w dowodzie ,zawsze przegląd w tej samej stacji raz płaciłem 160 coś zł i na 1 rok ,kiedy indziej 60 zł i na 2 lata , ostatni przegląd też mam na 2 lata za 60 zł ,od pracownika jaki w danym dniu jest i jak interpretuje przepisy chyba ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

pracownik stacji nie ma nic interpretować. W dowodzie jest napisane jaki to pojazd i tego ma się trzymać. To że diagnosta napisze na zaświadczeniu - ciężarowa rolnicza- też nic nie znaczy. Decyduje WK.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113
Napisano (edytowany)

Ok masz racje tylko raz zrobił mi za 160 zł na 1 rok a następny przegląd 60 zł i dwa lata a dowód ten sam,sprawdziłem dowód pisze przyczepa ciężarowa ,przeznaczenie tam kilka--- ,na innym dowodzie mam wpisane- przyczepa-,przeznaczenie pojazdu ,tutaj wpisane -użytek własny

Edytowano przez marian2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ja miałem trochę inny przypadek otóż kupiłem D47B w 2014r. do remontu bez aktualnego przeglądu a w 2015r pojechałem z nią na pierwszy przegląd i co się okazało w dowodzie było napisane ciężarowa czyli przegląd by kosztował 160 zł na rok a że stacja ma uprawnienia do przebudowy przyczep to sprawę załatwiliśmy od ręki i teraz jest jako ciężarowa-rolnicza a przegląd kosztuje 60 zł na rok .Ps. jaką wartość macie wpisaną w dowodzie w punkcie F.2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Stacja zapewne nie ma uprawnień do przebudowy przyczep tylko do robienia przeglądów po przebudowie.
Albo obok mają warsztat z takimi uprawnieniami.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Stacja zapewne nie ma uprawnień do przebudowy przyczep tylko do robienia przeglądów po przebudowie.

Albo obok mają warsztat z takimi uprawnieniami.

i tu trafiłeś w samo sedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja miałem trochę inny przypadek otóż kupiłem D47B w 2014r. do remontu bez aktualnego przeglądu a w 2015r pojechałem z nią na pierwszy przegląd i co się okazało w dowodzie było napisane ciężarowa czyli przegląd by kosztował 160 zł na rok a że stacja ma uprawnienia do przebudowy przyczep to sprawę załatwiliśmy od ręki i teraz jest jako ciężarowa-rolnicza a przegląd kosztuje 60 zł na rok .Ps. jaką wartość macie wpisaną w dowodzie w punkcie F.2 ?

F2 -  to  DMC - ja mam  wpisane 8700 kg , ale  w  d 55 i pewnie  nie  o  to pytasz , bo pisałes  ze  masz  d 47 

 

W   d 47 masa  własna jest albo 1640   , albo  1780 [A] Ładowność jesli rolnicza  - to już 4500 kg powinno być . Więc  w  zalezności  od tego na jakich  kołach , suma odpowiednich  dwóch liczb 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W mojej D47B masa własna to 1800 ,dopuszczalna ładowność to 4500 a mam na balonówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

nie wiem od czego to zależy w takim razie. To w F2 powinieneś mieć 6300 ...

i jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malorolny89    0

Witam Was. Pewnie nie raz byl poruszany ten temat ,ale sprobuje jeszcze raz . Kupilem przyczepe D-47 od pewnego Pana . Posiadam tylko DR , brak tablic . Problem polega na tym ze ten oto Pan kupujac przyczepe od Spoldzielni Rolniczej nie przerejestrowal jej na siebie , na domiar zlego zgubil fakture zakupu . Teraz jest luka pomiedzy mna a SP i nie moge jej zarejestrowac . Oczywiscie SR juz nie istnieje . Ma moze ktos jakis pomysl . Wiem ze mozna kupic drugie papiery ale narazie chce tak sprobowac .
Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

popytaj w wydziale komunikacji na temat tej przyczepy czy warto ją kupić i na kogo jest u nich zarejestrowana - dowód masz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

skoro ma dowód - to wie na kogo jest zarejestrowana. Bez ciągłości umów/faktur- nie zarejestrujesz.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Ja mam pytanie lekko nie w temacie, ale odośnie rejestracji. Jak wygląda droga przez mękę, krok po kroku dla rejestracji ciągnika z DE. Mam brief i umowę kupna-sprzedaży w dwu językach. Co po kolei załatwić i jakie plus-minus koszty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malorolny89    0

Czyli nici z zarejesteowania . Ale mam jeszcze jedno pytanie czy jak zrobie przeglad , i wykupie ubezpieczenie , na dane z dowodu to moge normalnie jezdzic .
A co do ciagnika z De to pewnie tak jak z samochodem , musisz dac do tlumaczenia brifa , oplacic akcze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  wiem  czy mozesz  ta przyczepa  jeździć  jesli  zrobisz przegląd  i  opłacisz ubezpieczenie .

Myslę ze  nie , podmiot  ktory  jest włascicielem  już  nie  istnieje jak pisałeś , więc  nie  za bardzo moze być  właścicielem  czegokolwiek .

Poza tym w  WK  na pewno  jest  zgłoszone  zbycie  pojazdu .  przy  zwykłej kontroli  - prawdopodobnie  przejdą  kwity , ale  w razie jakiejś  kolizji ... lepiej  nie mówić


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie  czy jezeli przyczepa jest  zarejestrowana  jako  cieżarowa  - rolnicza  , jest obowiązek  zgłaszać  w gminie  fakt posiadania  takiej przyczepy? 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nie.

Zresztą gminy (Urzędy Gmin) dostają te dane z Wydziałów Komunikacji lub z CEPiKu i wtedy przysyłają kwity o zapłatę podatku.

Jak jesteś rolnikiem to jesteś zwolniony z opłat a jak nie jesteś no to płacisz z tego co pamiętam. No i zależy to jeszcze od DMC przyczepy bo podatek jest powyżej iluś tam ton.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

No ja swoją zarejestrowałem bez problemu na rolniczą :) Diagnosta napisał mi papierek do WK, numer też znalazł od razu mimo że ja go wcześniej nie zauważyłem - był na belce z tyłu jednak :) Choć słabo widoczny ale numery szło odczytać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Nic nigdzie nie zgłaszasz, jesli byłaby ciezarowa to gmina z automatu dostaje twoje  dane z CEPIKU i wzywa do zapłaty podatku :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj