Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Roki212    1817

Wszystko jasne, mam na oku przyczepę rolniczą zarejestrowana, opłacona tylko badania skończyły się z pół roku temu więc trzeba zrobić :)

na co zwracają uwagę podczas takiego badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

żeby chociaż przyjechać z tą przyczepą, a nie tylko dowodem w kieszeni i zdjęciem w telefonie, przynajmniej u nas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Wszystko jasne, mam na oku przyczepę rolniczą zarejestrowana, opłacona tylko badania skończyły się z pół roku temu więc trzeba zrobić :)

na co zwracają uwagę podczas takiego badania?

ale co ty się tym martwisz?

Rok temu brałem przyczepę i do sprzedającego - zabieram ale ma mieć przegląd (świeże badanie techniczne).

Teraz dzwoniłem o inną przyczepę i gość że hamulce nie trzymają a światła to zrobi jak trzeba, pytam czy gdybym się zdecydował to załatwi przegląd bo jest przyczepka bez i a nie chcę się bujać z rejestracją. Gostek że jak coś to przegląd będzie a przyczepę na lawecie mi przywiezie.

Tak więc moja rada jest taka, jak się decydujesz to sprzedający ma załatwić przegląd w cenie. Ty zanosisz kwity do Wydz. Komunikacji i masz to w 4 literach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

I tak zrobiłem jak @Nikita_Bennet napisałeś, że sprzedający załatwił przegląd i jest ważny do 2018 roku. Szukaliśmy jeszcze numeru ramy, ale nie mogliśmy znaleźć  <_< wszystko jest oryginalne więc odpada że ktoś wstawił nową belkę itp. 

Gdzie go szukać? przyczepa to Sanok D46A

 

 

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a na tej tylnej belce nie masz tabliczki znamionowej lub otworów po niej?

Tabliczka jest z reguły obok nr ramy.

Pozostałości po nitach mogą być z drugiej strony (od wewnątrz belki).

 

Co masz w dowodzie rejestracyjnym? Przyczepa ciężarowa (przegląd co rok) czy ciężarowa-rolnicza (przegląd co 2 lata)?

 

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Tabliczka jest po prawej stronie gniazda przyczepy tylko jest słabo widoczna powiększ zdjęcie to będzie widać i patrzyłem tam i nie znalazłem numeru ramy na tabliczce jest. Co do wpisu w dowodzie to jest to jeszcze stary dowód ten czerwony i pisze tylko Sanok D46A i parametry. Przegląd ostatni był wbity na dwa lata, a teraz przegląd jest już zrobiony też na dwa lata i jest zaświadczenie od diagnosty OSKP o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i tam pisze przyczepa ciężarowo - rolnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Tabliczka jest po prawej stronie gniazda przyczepy tylko jest słabo widoczna powiększ zdjęcie to będzie widać i patrzyłem tam i nie znalazłem numeru ramy na tabliczce jest. Co do wpisu w dowodzie to jest to jeszcze stary dowód ten czerwony i pisze tylko Sanok D46A i parametry. Przegląd ostatni był wbity na dwa lata, a teraz przegląd jest już zrobiony też na dwa lata i jest zaświadczenie od diagnosty OSKP o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i tam pisze przyczepa ciężarowo - rolnicza

 

To że jest ciężarowo-rolnicza to super, tylko dopilnuj aby taka była w miękkim dowodzie a potem w twardym.

Co do numeru ramy. Zerwij farbę w okolicy tabliczki znamionowej. Ja w sanoku D-45 darłem do stali i w normalnym dziennym świetle praktycznie nie widoczny, dopiero jak stała w magazynie i latarką świeciłem to znalazłem (patrząc w dzień cyferek prawie nie widać było).

Tabliczka, a także nr może znajdować się z boku przyczepy, nad tylnym kołem na ramie

W D-45 tak jest. W D46 z reguły jest na tylnej belce zaczepowej.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

U mnie jest gorzej, w dowodzie "D46A przyczepa uniwersalna" . Tabliczkę mam z przodu, numer z tyłu na belce koło gniazda hamulców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

No myślę że powinni wpisać tak jak trzeba skoro w zaświadczeniu pisze wyraźnie co i jak.

Jak będzie już u mnie to zedrę od tabliczki do zaczepu może się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustav11    1

Panowie, a co może oznaczać u mnie w dowodzie rejestracyjnym "użytek własny" pod rubryką przeznaczenie. Przyczepa D-45 z roku 1966 czyli początek produkcji tego modelu. Dowód wypełniany maszynowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

,.. sprzedający załatwił przegląd i jest ważny do 2018 roku. Szukaliśmy jeszcze numeru ramy, ale nie mogliśmy znaleźć  <_< wszystko jest oryginalne więc odpada że ktoś wstawił nową belkę itp. 

Gdzie go szukać? przyczepa to Sanok D46A

 

Na 99%  będzie cofka z Wydziału Komunikacji. Przyczepa D46A  ,-A- przyczepa ciężarowa ( 40km/h),opłata 163zł,badanie coroczne. 

Numer ramy obok tabliczki znamionowej .

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

Niekoniecznie, zależy od WK. W niektórych po prostu przepisują na ciężarowo-rolnicza. A inne sztywno trzymają się bzdurnych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Na 99%  będzie cofka z Wydziału Komunikacji. Przyczepa D46A  ,-A- przyczepa ciężarowa ( 40km/h),opłata 163zł,badanie coroczne. 

Numer ramy obok tabliczki znamionowej .

Jak dobrze wyjaśnisz to nie będzie.

Niekoniecznie, zależy od WK. W niektórych po prostu przepisują na ciężarowo-rolnicza. A inne sztywno trzymają się bzdurnych przepisów.

Wystarczy że powie że przyczepa przeszła zmiany konstrukcyjne  u poprzednich właścicieli a panią w okienku nie powinno interesować skoro ma przed oczami ważny, oryginalny i nie noszący znamion przerobienia dowód rejestracyjny wydany przez PWPW czyli organ administracji państwowej.

Najwyżej niech sobie sama wyjaśnia z poprzednim Wydziałem a nie odsyła klienta z kwitkiem. Jak chce odesłać to złożyć dokumenty i niech dadzą decyzję odmowną na piśmie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ja robiłem dodatkowy przegląd "aktualizacja danych " czy jakoś tak (70zł) i dwie przyczepy przepchnąłem na rolnicze bez zmian konstrukcyjnych . Diagnosta stwierdził , że ma cechy typowo rolniczej i nie ma co przekonstruowywać i w WK przeszło , ale miał przypadek , że w innym WK po zmianach konstrukcyjnych chłopa pogonili z papierami od niego i nic nie dało się załatwić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

....że w innym WK po zmianach konstrukcyjnych chłopa pogonili z papierami od niego i nic nie dało się załatwić .

Mnie też gonili, zapytałem gdzie jest biuro podawcze bo dokumenty złożę, a na gębę to mogą odmawiać w czasie prywatnym i odmowę (decyzję odmowną) dostanę na piśmie i pewnie zaskarżę ją do sądu. Naczelnik, kazał pani wszystko przyjąć. Pogonić nikogo nie mogą. Sprawa załatwiona pozytywnie i od tamtego czasu co nie zaniosę jest po mojej myśli.

 

pS: Ostatnio pani wydaje mi dowód, patrzę - zły termin przeglądu wpisany, poproszę panią o tę teczkę co ma pani na stole, ona że po co, ja że są tam dokumenty dotyczące mnie i mojego środka transportu. Może nie foch ale niechętnie dała teczkę. Znajduję zaświadczenie z przeglądu i pytam do kiedy jest wbity przegląd w dowodzie bo tutaj w teczce jest że do XXXX. Pani się zdziwiła i co tu zrobić ;)

Warto nie dać sobie pomiatać urzędnikowi, tam pracują normalni ludzie którzy czasem wolą kogoś zbyć niż zrobić to za co im płacą i wtedy trzeba im delikatnie przypomnieć skąd biorą  na chleb. Jest też sporo osób którzy naprawdę pomogą tylko trzeba wiedzieć co się chce a nie przychodzi zenek lub janusz i nie wie co chce.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nikita  ty  pozujesz na nie  wiem już kogo , ale  z przyczepami  rolniczymi  sprawa jest prosta , jeżeli w  dowodzie nie jest wpisane że jest  rolnicza  - to  znaczy że nie jest  rolnicza .

Decyzję odmowną normalnie  ci  wydaja i w sądzie  gówno możesz zrobić .

Zaświadczenie od  diagnosty nic nie  daje , jesli nie pisze że  rolnicza - potrzebne kwity  z przebudowy . To że  diagnosta wydał zaświadczenie  na  2  lata  świadczy tylko o jego niekompetencji .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

@mariuszd93 no a jak traktować taką przyczepę w dowodzie wpis?

D1 - Autosan

D2 -------------

D3 - D 47 A

"rodzaj pojazdu" - przyczepa ciężarowa - rolnicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

W starych dowodach ,pisanych często  na maszynie nie mieściła się pełna nazwa rodzaju pojazdu.Jeżeli przyczepa była homologowana jako ciężarowa i ciężarowa rolnicza ,wszystko zależy od diagnosty, pod warunkiem ,że nie ma literki " A " przy nazwie modelu ,wtedy nic nie zrobi, bo nie jest rolniczą . Istnieje wtedy tylko możliwość przebudowy. Możliwe jest ,że istnieją WK, które są przyjazne dla klienta .

Jeżeli masz "nowy " dowód rejestracyjny to tak zostaje .Sprawa dotyczy wymiany starych dowodów, gdzie nie był określony rodzaj pojazdu.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Nikita  ty  pozujesz na nie  wiem już kogo , ale  z przyczepami  rolniczymi  sprawa jest prosta , jeżeli w  dowodzie nie jest wpisane że jest  rolnicza  - to  znaczy że nie jest  rolnicza .

Decyzję odmowną normalnie  ci  wydaja i w sądzie  gówno możesz zrobić .

Zaświadczenie od  diagnosty nic nie  daje , jesli nie pisze że  rolnicza - potrzebne kwity  z przebudowy . To że  diagnosta wydał zaświadczenie  na  2  lata  świadczy tylko o jego niekompetencji .

Nie pozuje, po prostu trochę się z tym naużerałem w W. Komunikacji, mieliśmy takich pracowników jakich mieliśmy.

Z drugiej strony wolę podpowiedzieć co i jak, to źle?

Po cholerę rolnicy mają płacić grom wie ile za przeglądy i słuchać diagnostów którym nie jest na rękę że przyczepa jest rolnicza bo oni woleliby 163 co roku a nie 60-70zł co dwa lata.

 

Co do decyzji odmownej - lubię czytać wyroki i znalazłem tam już 3 czy 4 w których to wydział komunikacji nie miał racji odmawiając rejestracji dla petenta i nakazał dla W.Komunikacji zarejestrować.

 

Przebudowa? Rozumiem że mówisz o Zmianach Konstrukcyjnych które owocują zmianą w dowodzie rejestracyjnym na rolniczą? ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

@andrzej78 to wg Ciebie jak w rodzaju ma wpis ciężarowa - rolnicza natomiast model D47A to potrzebna jest tez zmiana z  D47A na D47B ?

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zmiany literki nie będzie. Jeśli pisze cięźarowa - rolnicza to jest rolnicza. Jeśli nie ma magicznego słowa ROLNICZA to nie jest. Tak mam na myśli ten papier o zmianach konstrukcyjnych. Koszt nie jest taki duży i zwraca się w cenie przeglądu.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Do Roki212 .Jeżeli masz "unijny nowy dowód" i jest wpis rolnicza to tak zostaje bo jest już systemie jako rolnicza. Powtarzam.sytuacja dotyczy starych dowodów bez określonego wyraźnie rodzaju pojazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Ok już wszystko jasne ;)  jak czytałem wcześniej Twoją wypowiedz nic nie pisałeś wtedy o starym dowodzie dopiero potem edytowałeś post i dopisałeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj