Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315

jak zrobisz badania w odpowiedniej jednostce to tak, są 3 takie jednostki w PL a koszt wg niektórych wypowiedzi to 3-5tys pln.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stek98    71

Witam

Czy na podstawie tylko tego dokumentu da radę zarejestrować przyczepę.post-78016-0-22083600-1471808483_thumb.jpg

 

W dokumencie są dane mojego ojca więc jeżeli będzie konieczna umowa to nie ma problemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

chyba trzeba bedzie umowę, jak jak sie pytałem to w starostwie mi mowili ze trzeba pisać akt darowizny i pieczątkę notariusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

nie zarejestrujesz bo to jest tylko pozwolenie czasowe na dojazd na badania techniczne


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Może ktos wie jak wyglada temat rejstracji przyczepy rolniczej skorupowa tandem sprowadzonej z Francji. Handlarz twierdzi ze tam nie była zarejestrowana, sprzedaje na umowe  nie wystwia faktury. Twierdzi ze można normalnie zarejstrować tylko ja mam pytanie jak ? Jak nie ma dowodu z Francji ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Jak ja kupowałem swoją przyczepę z holandii gdzie też nie ma tam rejestracji, tylko, że ja miałem fakturę na której była adnotacja: Przyczepa rolnicza sprowadzona z Holandii. Niepodlegająca tam rejestracji. I poszło bez problemu. Nowy zakup się szykuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Rozgladam sie za skorupowa 10-12t tak od niechcenia ale trafiła sie fajna w dobrej kasie i sie zastanawiam :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Z Francji tak nie zarejestrujesz, bo tam wymagany jest dowód i tablica w przyczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tez własnie poczytałęm troszke i Francja  rejestruje przyczepy rolnicze. Wiec handlarzyk sciemnia. Bede w jego okolicach niedługo to zajade i to obejrze, zobaczymy co wymysli. Jak ją zarejestruje to  wtedy wchodzi w rachube :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

....Jak ją zarejestruje to  wtedy wchodzi w rachubę  :)

 

I to jest zdrowe podejście ;)

Jak handlarz zarejestruje na siebie, dostanie tablice rejestracyjną + dowód rejestracyjny (twardy) to z nim umowę kupna-sprzedaży lub jak prowadzi działalność to wystawi fakturę. Ty kupujesz od firmy albo od polaczka. Jak wyjdą szwindle to Ty nie wiedziałeś a tłumaczy się gość/sprzedawca.

Oczywiście jak sprzedaż na umowę K-S to do umowy dane gościa z jego dowodu osobistego (i przyczepa zarejestrowana na niego) a nie on ma gotowca z gościa na którego to zarejestrował.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mówi że może zarejestrowac za 1500zł wiec według mnie kombinacje:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

kolega wyzej ma racje. gdyby miał papiery to by zarejestrował bez dodatkowych kosztów i bez problemu ze wględu na chęć pozbycia się owej przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

albo chce pogonić przyczepę bez papierów i papiery oddzielnie bo czasem ktoś szuka przyczepy bez papierów a czasem komuś potrzebne same papiery.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jak wygląda u Was sprawa przeglądów w przyczepach typu "sam"  (dwukółka) , kiedyś było bezterminowo i tak mam w dowodzie rej. (dowód z 1988roku, pisany flamastrem :) , tablica rej.czarna). ładowność 1000kg, masa własna 400kg (oś bez hamulców) czyli DMC do 1,5T . rodzaj -przyczepa, przeznaczenie -uż.własny . Przyczepy pow. 750kg podlegają przeglądom , tylko co ile ? Wydział kom. twierdzi , że przyczepa SAM nie może być "rolnicza" , diagnosta : pow.750kg ma mieć hamulce , jednocześnie ma w cenniku przeglądów :przyczepa ciężarowa rolnicza do 1,5TDMC (40zł).W dow.rej.ciągnika mam Q1-1500KG(przyczepa bez hamulca).Żeby uprościć , w jakimś rozporządzeniu wyczytałem , że poj.SAM podlegają przeglądom co 1 rok . Opłacam OC , ale ten stary dowód w razie kontroli na drodze" zmienia właściciela " :( i OC raczej nie ma mocy w razie jakiegoś zdarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

zarejestruj się na tym forum:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16545

 

i tam zapytaj.

Wg mnie co dwa lata jeżeli jest to przyczepa SAM, ciężarowa-rolnicza wg nowego nazewnictwa.

Pytanie co to jest ta przyczepa, użytek własny.

Podpytaj na norcomie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Aż tak ambitny nie jestem  :) , diagnostę może namówię , bo miał się dowiedzieć jak ugryść moją "biedkę". Ogólnie stwierdzam , że najlepiej jak SKP i WK mają takie same zdanie w danej sprawie . Robiłem konsultacje między nimi przy prostowaniu spraw z D47 i HW i wyszło b.pozytywnie .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Panowie jak to jest z rejestracją przyczepy zremb w5 ?

 

ursus-c-360-koleba-jcb-3cx_22621_347_754


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Koledzy czy teraz badania techniczne wszystkich przyczep trzeba wykonywać w okręgowej stacji ?

Jeśli przyczepa ma w dowodzie wpisane ładowność 3,5t to nie zrobię badań w podstawowej?

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

D-44 ładowność 3,5t plus masa własna i przekracza dużo ponad 3,5tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

D-44 ładowność 3,5t plus masa własna i przekracza dużo ponad 3,5tony.

Napisz to jeszcze raz tak żeby Ciebie zrozumiano


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Dopuszczalna masa całkowita (DMC) tej przyczepy przekracza 3,5 tony (DMC- masa własna plus jej ładowność) więc badanie techniczne tylko na stacji okręgowej. To samo tyczy się ciągników, np ursus ciężkiej serii czy MF675/690

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
escha    13

Napisz to jeszcze raz tak żeby Ciebie zrozumiano

 

Kawa na ławę. Podstawowa Stacja Kontroli  Pojazdów. wykonuje i wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym dla pojazdów do 3.5tony dopuszczalnej masy całkowitej. Więc pojazd o DMC powyżjej 3500kg na Stację Okręgową.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj