Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

też tak myślę, patrząc po jakości tworzonego prawa bo jest to tragedia.

Co do przyczep - kupować z papierami, jak nie jest rolnicza to zmieniać w papierach na rolniczą, zrobić przegląd raz na kilka lat, płacić OC i tyle, taki mamy klimat i nic się nie zrobi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

dawno temu i w PL zakladali na ostatnią przyczepę tablice z ciągnika i było ok. zbierająca i rozrzutnik to półzawieszane maszyny współpracujące z ciągnikiem. ALE jak na rozrzutniku wiezie się coś innego niż gnój czy płody rolne to smerfy traktują rozrzutnik jako przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

to że się wieszało to nie znaczy że było to zgodne z prawem to po pierwsze.

Po drugie rozrzutnik jako maszyna półzawieszana, półzawieszany to może być pług np phx, talerzówka itp ale nie rozrzutnik.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dawno temu nie było potrzeby wieszania tablicy od ciągnika na przyczepę bo wszystkie były państwowe i były od razu rejestrowane, nikt używanych nie kupował do SKR.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Witam panowie mam problem ok 25 lat temu dziadek wyrejestrowal przyczepe d35 na papierze jest ze na stale. Teraz chcialbym ja zarejestrowac ponownie czy jest to mozliwe ? Przyczepa jest w bdb stanie wszystko sprawne gotowe do przegladu. Co i jak po kolei zrobic ? Czy wogole jest mozliwosc rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

to i ja się podłącze, sytuacja taka sama tylko wyrejestrowana tymczasowo, jak to wygląda na obecną chwilę ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

potrzebna będzie ciągłość umów, OBT, DR i powinno wystarczyć. tylko w DR powinien być wpis że jest rolnicza. u mnie w WK bez tego wpisu nie chcą rejestrować bo "pojazd nie podlega ponownej rejestracji z wyjątkiem ciągnika rolniczego i przyczepy rolniczej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556
Napisano (edytowany)

Może temat był wcześniej poruszony ale mógł mi umknąć także z góry przepraszam.

Chciałbym zakupić przyczepę rolniczą typu brandys, hl dl remontu. Goła rama z tłokami, oponami... Problem jest w tym że nie ma nic ciekawego z papierami, większość nie ma papierów. Można taką przyczepę jeszcze zarejestrować po odbudowie i jakie są orientacyjne koszty i co trzeba załatwiać?

Edytowano przez Setik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Witam mam pewien problem z rejestracją przyczepy w PL Przyczepa sprowadzona z Niemiec wyrejestrowana w Niemczech w 82 roku posiadam duży brief i zaświadczenie o wyrejestrowaniu zielona kartka w wydziale komunikacji robią problem z rejestracją ponieważ mówią że. Potrzebny jest mały. Brief ni pomagają. Tłumaczenia ze Niemcy przed 2005 rokiem zbierali mały. Btief i wydawali zaświadczenie. O wymeldowaniu miał ktoś. Podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Jak składasz wniosek o rejestrację, to niech ci wydadzą decyzję odmowną wraz z podaniem przyczyny prawnej itp, wówczas możesz się odwołać podając jako uzasadnienie, że posiadasz komplet dokumentów według stanu prawnego z dnia wyrejestrowania. Bo to, że pani w okienku nie chce przyjąć, to każdy zna te gadki. Konkretnie, papier w garści i piszesz odwołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxx20    2

Powiedziałem do pana w okienku że. Wystosuje do niego pismo ze w tym okresie w ktorym przyczepa była wyrejestrowana Niemcy zabierali maly dowód i wydawali zaświadczenie pan powiedzial ze pismo go nie interesuje bez małego dowodu nie ma szans na rejestracje i na nic wszystko tłumaczenia i prośby oto cała. Nasza kochana Polaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ma obowiązek przyjąć wniosek. Co najwyżej może wydać decyzję odmowną z uzasadnieniem prawnym , od którego można się odwołać. Widac jesteś mało przekonujący i nie wykorzystałeś komunikacji werbalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz209    0

witam wszystkich.

poruszę temat zarejestrowania przyczep które nie mają żadnych dokumentów.

jest taki przepis który mówi że można zarejestrować każdą sprowadzoną przyczepę.

wystarczy że macie kogoś znajomego co ma działalność gospodarczą zajmującą się sprzedażą sprowadzonych pojazdów, w kodzie działalności gospodarczej musi być kod 45.19.z dzięki temu dana osoba posiadająca działalność może wam wystawić f-VAT i wydruk z działalności gospodarczej, dzięki temu idziecie do wydziału komunikacji i można zarejestrować każdą przyczepę, oczywiste jest żeby taka przyczepa istniała np HL 6011, HL8011 itd. W Niemczech nie ma obowiązku rejterowania przyczep rolniczych a w Polsce takie przyczepy można zarejestrować. W wydziale komunikacji wystarczy tylko powiedzieć że przyczepa nie była rejestrowana i muszą nam wydać tablice, dowód tymczasowy i skierowanie na przegląd, jak sie ma znajomości na stacji diagnostycznej to nie trzeba jechać i da się to ominąć, w przeciwnym wypadku trzeba taką przyczepą pojechać na stacje diagnostyczną.

UWAGA: przyczep samoróbki już nie zarejestrujemy od 01.01.2013 roku zmieniły się przepisy.

Tylko w opisany prze zemnie da się zarejestrować przyczepę, i taka przyczepa musi istnieć nie można sobie wymyślać jakiejś przyczepy której nie zbudowano i na którą nie było wydane pozwolenie.\

gdyby chcieli w wydziale komunikacji świadectwo homologacji od nas to trzeba powiedzieć że ok ale świadectwa homologacji dla przyczep rolniczych były wydawane dopiero od 2012 roku przed tym rokiem można robić co się chce

życzę wszystkim powodzenia w rejestracji przyczep sprowadzonych z Niemiec

 

jak coś piszcie na bombo16@wp.pl


witam wszystkich.

poruszę temat zarejestrowania przyczep które nie mają żadnych dokumentów.

jest taki przepis który mówi że można zarejestrować każdą sprowadzoną przyczepę.

wystarczy że macie kogoś znajomego co ma działalność gospodarczą zajmującą się sprzedażą sprowadzonych pojazdów, w kodzie działalności gospodarczej musi być kod 45.19.z dzięki temu dana osoba posiadająca działalność może wam wystawić f-VAT i wydruk z działalności gospodarczej, dzięki temu idziecie do wydziału komunikacji i można zarejestrować każdą przyczepę, oczywiste jest żeby taka przyczepa istniała np HL 6011, HL8011 itd. W Niemczech nie ma obowiązku rejterowania przyczep rolniczych a w Polsce takie przyczepy można zarejestrować. W wydziale komunikacji wystarczy tylko powiedzieć że przyczepa nie była rejestrowana i muszą nam wydać tablice, dowód tymczasowy i skierowanie na przegląd, jak sie ma znajomości na stacji diagnostycznej to nie trzeba jechać i da się to ominąć, w przeciwnym wypadku trzeba taką przyczepą pojechać na stacje diagnostyczną.

UWAGA: przyczep samoróbki już nie zarejestrujemy od 01.01.2013 roku zmieniły się przepisy.

Tylko w opisany prze zemnie da się zarejestrować przyczepę, i taka przyczepa musi istnieć nie można sobie wymyślać jakiejś przyczepy której nie zbudowano i na którą nie było wydane pozwolenie.\

gdyby chcieli w wydziale komunikacji świadectwo homologacji od nas to trzeba powiedzieć że ok ale świadectwa homologacji dla przyczep rolniczych były wydawane dopiero od 2012 roku przed tym rokiem można robić co się chce

życzę wszystkim powodzenia w rejestracji przyczep sprowadzonych z Niemiec

 

jak coś piszcie na bombo16@wp.pl


Wszystko się zgadza, osobiście byłbym za zmianą prawa na przyjaźniejsze obywatelowi. Nie rozumiem, co ma wom do rejestracji przyczepy, jeśli przyczepa samozbierająca ma o wiele większe gabaryty niż na przykład wózek do przewozu świni, a co z przyczepami z napędem, przednia oś przyczepy bierze napęd z wom ciągnika. To znaczy, że policjantowi mam powiedzieć ze niezarejestrowana, bo ma wałek wom?  Rozrzutnik do gnoju, jeśli ma adapter do rozrzucania, jest rozrzutnikiem, ale jeśli zdejmiesz adapter i założysz burtę to już jest przyczepa, a wałek ma cały czas. Ktoś tu coś ściemnia z tym womem, albo to faktycznie taki dziwny kra

witam wszystkich.

poruszę temat zarejestrowania przyczep które nie mają żadnych dokumentów.

jest taki przepis który mówi że można zarejestrować każdą sprowadzoną przyczepę.

wystarczy że macie kogoś znajomego co ma działalność gospodarczą zajmującą się sprzedażą sprowadzonych pojazdów, w kodzie działalności gospodarczej musi być kod 45.19.z dzięki temu dana osoba posiadająca działalność może wam wystawić f-VAT i wydruk z działalności gospodarczej, dzięki temu idziecie do wydziału komunikacji i można zarejestrować każdą przyczepę, oczywiste jest żeby taka przyczepa istniała np HL 6011, HL8011 itd. W Niemczech nie ma obowiązku rejterowania przyczep rolniczych a w Polsce takie przyczepy można zarejestrować. W wydziale komunikacji wystarczy tylko powiedzieć że przyczepa nie była rejestrowana i muszą nam wydać tablice, dowód tymczasowy i skierowanie na przegląd, jak sie ma znajomości na stacji diagnostycznej to nie trzeba jechać i da się to ominąć, w przeciwnym wypadku trzeba taką przyczepą pojechać na stacje diagnostyczną.

UWAGA: przyczep samoróbki już nie zarejestrujemy od 01.01.2013 roku zmieniły się przepisy.

Tylko w opisany prze zemnie da się zarejestrować przyczepę, i taka przyczepa musi istnieć nie można sobie wymyślać jakiejś przyczepy której nie zbudowano i na którą nie było wydane pozwolenie.\

gdyby chcieli w wydziale komunikacji świadectwo homologacji od nas to trzeba powiedzieć że ok ale świadectwa homologacji dla przyczep rolniczych były wydawane dopiero od 2012 roku przed tym rokiem można robić co się chce

życzę wszystkim powodzenia w rejestracji przyczep sprowadzonych z Niemiec

 

jak coś piszcie na bombo16@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a da się zarejstrować przyczępę rolniczą z niemiec jak w nimczech w 1980roku była wyrejstrowana, brif i umowę posiadam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz209    0

jak chcecie wiedzieć coś więcej to napiszcie normalnie na email a nie na forum odpowiem na wszystkie pytania

bombo16@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak chcecie wiedzieć coś więcej to napiszcie normalnie na email a nie na forum odpowiem na wszystkie pytania

bombo16@wp.pl

 

hmm - poproszę o info jak zarejestrować takie przyczepy na nikita_bennet@poczta.onet.pl

Kilka sposobów jest ale ciekaw jestem czy są jakieś inne niż te co znam (belgia, holandia, anglia).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy kupiłem przyczepę z Holandii, jest tabliczka znamianowa i mam umowę kupna sprzedaży. co dalej robić żeby ją zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

byłeś po nią w Holandii?

Czy masz papiery z Holandii?

Robisz przegląd i rejestrujesz, ot co.

 

Jaka przyczepa tzn co jest na tabliczce znamionowej?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja kupiłem przyczepę z Niemiec z umową i dowodem rej. zrobiłem przegląd i chciałem zarejstrować a w wydziale komunikacji wpisała w komputer i mówi, że już jest pojazd zarejstrowany na takie same nr nadwozia i to jest warszawa z 75r. i narazie czekam na wyjaśnienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a co to ma do rzeczy?

 

Nr ramy ciapka kupionego z agromy chyba (jesteśmy 1 właścicielem) jest taki sam jak jakiegoś 3512/255 i jeszcze jakiegoś pojazdu.

Wyszło gdy bawiłem się stroną UFG i sprawdzaniem OC i zamiast nr rej. pojazdu podałem nr ramy/vin. Pojawiły się wszystkie pojazdy z tym numerem mające OC i były tam ich marki.

 

W twoim przypadku pytanie czy ty kupiłeś ją w Niemczech i sam rejestrujesz czy kupiłeś od handlarza a on już te umowę komuś sprzedał z przyczepą lub same dane i wtedy będzie problem. Jeżeli jest tak jak mówisz że jest pojazd o takim nr ramy i jest to Warszawa to pani niech się douczy ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nie można zrobić czasem coś takiego że jak mamy przyczepę zrobioną wołamy rzeczoznawcę i on coś tam piszę i normalnie rejestrujemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj