Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

Żadne zaświadczenie nie jest potrzebne. Musi być tak (przyczepa ma mieć sprawne hamulce, światła, trójkąt z tyłu, z boku odblaski, wyjście z tyłu na światła i na hamulce, hamulce ręczny i chyba tyle). Jedziesz taką przyczepą do diagnostyki, facet wszystko sprawdza opisuje wystawia zaświadczenie (płatne coś ok. 200 - 300zł) i z tym do wydziału komunikacji po nowy dowód rej. i masz już przyczepę rolniczą. 

mylisz się.

Tylko za Ciebie załatwił wszystko diagnosta bo jest

- oświadczenie firmy z odpowiednim PKD ~- 100zł 

- badanie po zmianach konstrukcyjnych ~82 zł

- okresowe badanie techniczne już na 2 lata ~60-70zł

i wychodzi twoje 200-300zł.

Musisz zdobyć zaświadczenie z firmy która dokonała przeróbki przyczepy z ciężarowej na rolniczą,później na przegląd do SKP i do WK

dokładnie jest jak mówisz.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

byłem u diagnosty i wszytko by było do załatwienia tylko twierdził że przyczepa musi być na "kołach balonowych" a ja mam na tirowskich i twierdził że nie może nic zrobić bo musi zrobić zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Musi  być okręgowa  

chodzi  Ci  o przyczepę  HL ? one nigdy nie  były  typowo  rolnicze  i nigdy nie  były na  balonówkach.. ten  diagnosta  nie  ma  pojęcia  o  czym mówi ...

Ja  mam  2  szt  D55  zarejestrowane jako  rolnicze  ,  [ kupione  jako  ciężarowe,  fabrycznie  też nigdy nie  występowały jako rolnicze ] , obie  na kołach 1100  na  20 i  żadnych problemów nie  miałem  z tego powodu , 

Nowe  rolnicze  są na kołach  tirowskich  i  tez nie ma problemu  , powiez niech pokaże rozporządzenie,  które nakłada  wymóg  kół balonowych ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

bo wszystkie wymogi rolniczej mam:

- zaczep z tył

- trójkąt

- elektryka na drugą

 

 

tylko te nieszczęsne opony wolnobieżne.

 

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to  działa  tylko w  jedną stronę ,  wolnobieżnych nie możesz załozyć  do  samochodowej ...

Muszą  być  też  odblaski ,  chlapacze,  wyjście  hamulców  na  drugą 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Musi  być okręgowa  

chodzi  Ci  o przyczepę  HL ? one nigdy nie  były  typowo  rolnicze  i nigdy nie  były na  balonówkach.. ten  diagnosta  nie  ma  pojęcia  o  czym mówi ...

...

 

HL/HW wiem że któreś były miały na końcu w modelu przyczepy litery ND.

Trza by poszukać na norcom.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  opisie  zmian  jest napisane 

" W przyczepie zostało  zamontowane  , oznaczenie  wyróżniające , układ  hamulcowy  został przystosowany  do przyłącza  ciągnika  rolniczego .

Przebudowy  dokonano  w  firmie  xxxxxxxxxxx posiadającej odpowiednie  uprawnienia "

tyle 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

A co wiecie na temat zmiany przeznaczenia przyczepy samowyładowczej produkcji sam  na rolnicza?

Bo u nas  nie da sie tego zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tolek86    0

Witam

 

Panowie ponieważ jestem nowy na forum poproszę o wyrozumiałość.

Chcę kupić przyczepę sprowadzoną z zagranicy, przyczepa nie posiada tabliczki znamionowej, nie ma też od niej dokumentów. Jedynie mam numer na obrotnicy który składa się z 3 znaków. Przyczepa w pełni sprawna, hamulec najazdowy, światła, hamulec ręczny. Czy istnieje możliwość rejestracji?

Jedyne tabliczki znamionowe to na osiach, oraz zaczepie. Może wstawię zdjęcia i wypowie się ktoś co to za przyczepa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jak jej nie kupiłeś to powiedz sprzedawcy że ją kupisz jak będzie miał ją polskich blachach, w czym problem poza tym że się napaliłeś na nią?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Mam na oku przyczepe d47 wywrotkę i zastanawiam się poważnie nad zakupem. Tylko jest jeden problem przyczepa została wyrejestrowana kilkanaście lat temu a ja chce ją ponownie zarejestrować. Uda się ją ponownie zarejestrować? Z tego co czytam to różnie bywa. Wiem że będzie potrzebna umowa KS z ostatnim właścicielem na dowodzie, stary dowód, przegląd, co jeszcze do rejestracji? Kto rejestrował ponowni wyrejestrowaną wcześniej przyczepę, może ktoś coś doradzi, co najpierw załatwić? Jaką cene wpisać na umowie aby uniknąć opłaty w US? Doradzcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

przyczepa rolnicza podlega ponownej rejestracji.

- ciągłość umów/faktur (sprzedaży-zakupu),

- OC ważne od dnia zakupu na Ciebie tej przyczepy,

- pcc - chyba w 14 dni od zakupu jeżeli powyżej 1000zł jej wartość,

- przegląd i tutaj ważne - ma być rolnicza,

- dowód rejestracyjny - z braku tablicy idzie się wytłumaczyć.

 

Ja już pisałem, kupiłem np D45 w cenie 600zł (pcc nie musiałem płacić), OC od dnia zakupu z umowy, stary DR+stara tablica.

Zrobiłem okresowe badanie techniczne na kartce i z tym do starostwa poszedłem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek12321    1

Witam,

Może się powtarzam ale mam kilka pytań odnośnie przyczep.

Ojciec sprowadził z Niemiec przyczepę rolniczą. Stała u jakiegoś gospodarza w pokrzywach więc kupił ją za bezcen. 

Nie spisywali żadnych umów kupna sprzedaży tylko jakoś tak to załatwili.

Przyczepę w Polsce wyremontowaliśmy na błysk, są nowe burty, nowa metalowa podłoga, światła, hamulec najazdowy.

 

Pytanie czy tą przyczepę można jakoś zarejestrować. Ojciec mógłby załatwić umowę kupna sprzedaży bez problemu.

Tyle że w Niemczech przyczepy te nie były nigdy rejestrowane...

 

Proszę o pomoc i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Pytałem w US i nie ma takiego czegoś jak zwolnienie z tej opłaty 2%.

 

Mam drugie pytanie bo kupiłem przyczepę i ma w dowodzie przyczepa ciężarowa. Jak zrobić aby w było przyczepa rolnicza (przegląd co 2 lata)

 

To trochę źle pytałeś. Ogólnie jest tak, że jak jesteś rolnikiem i kupujesz ciągnik/przyczepę rolniczą od rolnika to idziesz do US, wypełniasz PCC3 a w stawce podatku wpisujesz 0%, na końcu druku piszesz oświadczenie, że sprzęt wykorzystujesz do pracy w swoim gospodarstwie rolnym, dajesz kopię nakazu podatkowego swojego i sprzedawcy i nic nie musisz płacić.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tolek86    0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek3000    0

akupilem hl 8 t  lecz wlasciciel dal mi papiery z blacha bez tabliczki znamionowej od autosan D 47  caly czas oplacane czyli ważne , czy mogę sie starac o tabliczke znamionowa  i normalnie śmigac na tych papierach nie przyczepią się że to calkiem inna przyczepa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Tak samo jakbyś jeździć Golfem na papiery od Malucha... Kupiłeś przyczepę z lewymi papierami i tyle, dość nierealne żeby przy takiej różnicy w ładowności na pewniaka jeździć.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boinc    0

W pierwszej kolejności witam wszystkich forumowiczów (mój pierwszy post na tym forum).

 

Mam do kupienia przyczepę d46  z lat siedemdziesiątych z dokumentami (DR i książką pojazdu). Dokumenty wyglądają na oryginalne: bardzo stare, numer ramy i tabliczki się zgadza, numer rejestracyjny również (tablica jest), w książce pojazdu jest podany ten numer DR który posiadam (3 DR wydany dla tej przyczepy, wpis z pieczątką i podpisem), daty przeglądów w książce i DR się pokrywają. Kłopot polega na tym że na tabliczce przyczepy jest podane D46B, a w papierach d46A. Przyczepa stoi na małych kołach i takie są podane w książce.

 

W książce przyczepa jest podana jako d46A autosan, a w dowodzie jako sanok d46A, a na tabliczce jest to sanok d46b. W książce jest to przyczepa rolnicza, a w DR transportowa. W książce ładowność to 4500, a w dr i na tabiczce 4000.

 

Nie będzie kłopotu z zarejestrowaniem tego? (ostatni przegląd był robiony 20 lat temu, przyczepa cały czas u jednego właściciela). Rejestracja jako transportowa, czy rolnicza?

 

 

Edytowano przez boinc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj