Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    314

tylko kolega chce napisać umową z datą wsteczną, między zmarłym a sobą, więc to on się oficjalnie spóźni z opłaceniem umowy w US, więc to on zapłaci karę

 

 

Jeżeli będzie niskiej wartości w stylu sama rama bez kół a on ją odbudowywał to myślę że będą to grosze. Zawsze po drodze można wpisać jeszcze pana Józka spod sklepu co ma 60 aut w stanie złomowym na siebie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

pomysł z panem Józkiem jest ok

tylko wypadałoby żebyś przed sprzedażą przyczepę zarejestrował na siebie, ludzie boją się pojazdów z kilkoma umowami, bez przeglądu, oc, i zagmatwaną historią

a biała tablica rejestracyjna, przegląd i oc przyciągają nabywców lepiej niż świeże malowanie a'la Pronar

choć przyznam się że kiedyś rejestrowałem samochód gdzie między osobą z dowodu a mną było jeszcze 7 umów kupna-sprzedaży :D

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Od dawna masz przyczepę? Jakieś umowy kupna posiadasz? Cokolwiek związane z jej zakupem?

Numery mogą być tylko, że zamalowane i ich nie widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    887

ja już mam kupca tylko muszę ogarnąć ta umowę a rejestrować nie będę bo Za przyczepę chcę 2000 zł to jest d44A a nikt nie chce bez kwitu zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

@Bercik92 w przypadku niezarejestrowanej przyczepy, i w przypadku ewentualnego zdarzenia drogowego-np. kolizji, ubezpieczyciel nie wypłaci ubezpieczenia, i pół biedy jeśli będzie to tylko pogięta blacha na pojeździe, gorzej jeśli to będzie trwały uszczerbek na zdrowiu, i trzeba będzie płacić dożywotnią rentę

wiem że jest to przypadek 1 na milion, ale co jeśli trafi akurat na ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Z tego, co wiem, to nie ma żadnego obowiązku rejestracji przyczepy, jeśli nie masz potrzeby poruszać się nią po drogach publicznych, ważne żeby opłacić US i ubezpieczenie OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

OC    od  niezarejestrowanej przyczepy? niby  po  co ?  co  to  daje? komu jest  potrzebne? chyba  tylko  firmie  ubezpieczeniowej .

  Bez  ważnego przeglądu,  Żadna firma  nie  ponosi  odpowiedzialności , za  szkody  powstałe   w  związku z  ruchem pojazdu ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

wystarczy sama umowa kupna sprzedaży że kupiony z Holandii i po sprawie , tam się ciągników nie rejestruje i wystarczy sama umowa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jest  to jakiś  pomysł  , ale jeśli  to polski  sprzęt  i kiedyś  był   zarejestrowany, to raczej nie  przejdzie... 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Tylko że jak spotkają się w programie obsługującym wydziały komunikacji dwa ciągniki tej samej marki o tym samym numerze ramy to nie będzie to podejrzane?

Tym bardziej, że jeden będzie pochodził z niderlandów? Ja rozumiem rejestracja ciągnika sprzed 90roku metodą na holendra ale to tylko dobre dla handlarza bo widać przecież datę pierwszej rejestracji w DR - literka "B" na pierwszej stronie. Jak oglądam coś do kupienia to dobrze sprawdzam co jest w DR i jak pojazd jest niby z jednego roku a w DR jest o "kilka lat młodszy" to sobie odpuszczam i innym tak samo doradzam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

nr taki jak na ramie. Jak będzie inny to kiedyś ktoś się dopatrzy i zamiast odmówić podbicia przeglądu odeśle dowód do wydziału komunikacji i będzie lipa.

Ech kombinatorstwo polskie, szkoda gadać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

@tomrolnik nie wiem czy wiesz jak działa wydział komunikacji?

wydziały komunikacji wysyłaja zestawienia rejstrowanych pojazdów do Ambasad danego kraju z którego pochodzi pojazd i ktoś to później teoretycznie weryfikuje widziałem już 330 i 360 "z holandii nie rejestrowane" i przyczepy polskie d47 "sprowadzone z holandii niemiec niby nie rejestrowane" tylko wiesz trzeba to zrobić z głową bo poźniej można mieć duze problemy znam takich co maja wyroki za takie coś, kolega kupił gdzies z pod Kalisza zetora w ten sposób że sprowadzony z holandii i nierejstrowany i co i nie ma ani ciagnika ani kasy, jak handlarze sa tacy madrzy to niech najpierw sam na siebie zarejestruje w ten sposób i niech odsprzeda już zarejestrowany 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

witam wszystkich mam pytanie odnosnie rejestracji przyczepy rolniczej otoz sprawa wyglada nastepujaca: jakis rok temu kupilem przyczepe d-46 bez papierow a jedynie spisalem ze sprzedajacym umowe kupna sprzedazy. Dodam tylko ze wlascicielem przyczepy byl starszy pan ktory dawno temu zmarl i przyczepa stala nie uzywana 7 lat a sprzedawal mi ja syn zmarlego wlasciciela. Sprzedajacy nie posiadal zadnych papierow do przyczepy. Co moge teraz zrobic zeby ja zarejestrowac ? gdzie moge sprawdzic czy ta przyczepa wogule kiedys bala zarejestowana a pozniej wyrejestrowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj