Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

kedziorek    83

Trochę z innej beczki.

Jak to jest z przyczepami tandem?

Wymagają rejestracji czy nie?

Np taka sprowadzona z zachodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
 

A czy ktoś z Was ma namiar na taki zakład który wystawi zaświadczenie o przerobieniu przyczepy? 

Pytałem w kilku u mnie i nie chcą się zgodzić.

Najlepiej woj mazowieckie. 

 

Pierwszy lepszy zakład blacharski robiący auta wystawi Ci takie zaświadczenie, ja musiałem jednak pojechać aby gość obejrzał przyczepę. Ważne aby ten co wystawia ten kwit miał odpowiednie PKD. Poszukaj moich wypowiedzi jak przerabiana była D-633.

 

 

 

Jak wygląda procedura rejestracji przyczepy w przypadku kiedy kupuje od handlarza przyczepe ściągniętą ze niemiec, co będzie mi potrzebne? Czy potrzebuje umowe kupna sprzedarzy z bezpośrednio człowiekiem na którego przyczepa zarejestrowana jest w niemczech?

A pytałeś w swoim wydziale komunikacji? Co Ci tam powiedzieli?

 

 

Trochę z innej beczki.

Jak to jest z przyczepami tandem?

Wymagają rejestracji czy nie?

Np taka sprowadzona z zachodu?

 

A na podstawie czego uważasz, że nie wymagają rejestracji lub nie wymagały?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Nie uważam, że nie wymagają, tylko handlarz który chce mi ją sprzedać tak uważa, myślę że to bzdura więc zasięgam opinii.

Z tym pierwszym lepszym zakładem to się nie zgodzę, byłem w dwóch które mają odpowiednie uprawnienia i żaden nie chciał mi wystawić takiego dokumentu, ale może mam tylko pecha.

A swoją drogą ten mój handlarz to straszna świnia, przyczepa była za 8900 (kupił pewnie jeszcze taniej, ja nie zdążyłem jechać) a teraz chce ją sprzedać za 13 500.

Rozumiem, prawo rynku i interesu ale jednak uważam, że świnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Chodzi o to że to zakład ma przebudować przyczepę i wystawić stosowne zaświadczenie no i mieć odpowiedni kod PKD działalności tak więc samo wystawienie zaświadczenia może nie każdemu zakładowi się opłacać ;)

 

Poszukaj OSKP która ma kogoś w tym temacie, ja po swoich bojach z zamianą na rolnicza na terenie mojego powiatu znalazłem w sąsiednim powiecie OSKP która załatwia wszystko od "przebudowy" po badanie po zmianach (gdzie w moim powiecie musiałem wszystko robić oddzielnie i szukać).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Kilka lat temu załatwiałem coś takiego dla mojej D50. Całą sprawę załatwił diagnosta, u którego robi się przeglądy, wypisał jakiś druk, było na nim, że ogranicza dopuszczalną prędkość poruszania się pojazdu do 30 czy 40 km|h już nie pamiętam dokładnie i że zostały wprowadzone zmiany kwalifikujące przyczepę jako rolniczą. Z tym papierem do wydziału komunikacji i tyle. Zmiany, które zostały wprowadzone to demontaż podłużnych tablic odblaskowych z tyłu przyczepy i przykręcenie trójkąta odblaskowego, nic więcej nie było robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Potrzebna  umowa  pośrednika  z  właścicielem  i Twoja  z  pośrednikiem ,plus zaświadczenie  o prowadzeniu  działalności gospodarczej .

 Zasada  taka  sama  jak  w  krajowych, musi być  ciągłość  umów 

 

O  przerabianiu na  rolnicze,  było już  chyba  wszystko pisane , wystarczy poszukać , a nie  od nowa  wałkować  temat  :P

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

http://powiatprudnicki.pl/powiatprudnicki-wydzialkomunikacji-pokaz-24.html  znalazłem wykaz potrzebnych dokumentów i nie wiem o co chodzi w punkcie "wyciąg ze świadectwa homologacji albo odpis decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, jeżeli jest to pojazd nowy" ?  Zaświadczenie o prowadzeniu działalności gosp. mam rozumieć własciciela komisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a zrobiłeś to co Ci powiedziałem? Zadzwoniłeś do SWEGO Wydziału Komunikacji i spytałeś? No właśnie. Pewnie nie dzwoniłeś a akurat urzędnik powinien Ci udzielić takich informacji bo to jego robota.

 

 

Druga sprawa to to czy handlarz ma działalność czy sprzeda Ci pojazd z "umową na Niemca"? Ustaliłeś to z nim? Pytałeś jakie kwity od niego dostaniesz?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwr1    3
 

Witam

Idzie jakoś  zarejestrować przyczepę d-47 która nie ma żadnych papierów? rejestrował ktoś coś takiego ? proszę o odpowiedz z góry dzięki

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

jeśli nigdy nie  była  rejestrowana  , a  masz  fakturę  zakupu  - to idzie .

Jeśli nie  masz  faktury - nie  da  rady 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Witam

Idzie jakoś  zarejestrować przyczepę d-47 która nie ma żadnych papierów? rejestrował ktoś coś takiego ? proszę o odpowiedz z góry dzięki

A nr rejestracyjny chociaż znasz? Taki jaki miała ostatnio?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Mam w gospodarstwie przyzepę, która zarejestrowana jest na ojca. Ojciec już rencista. I teraz chciałbym tą przyczepę przerejestrować na siebie bo konieczna jest wymiana dowodu,ponieważ nie ma już miejsca na wbicie przeglądu. Nowy dowód rej. chciałbym mieć już na siebie. I teraz pytanie jak najłatwiej i najtaniej przerejestrować tą przyczepe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na umowe KS będzie trzeba PCC 2% zapłacić a od darowizny 0 kosztów w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwr1    3
 

@ Nikita-bennet  przyczepę ojciec kupił kiedyś z jakiegoś PGR i dostał fakture bo nie była rejestrowana nigdy

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak ma fakture to raczej umowa KS nie będzie potrzebna, trzeba zapytać w WK bo teoretycznie taka faktura powinna wystarczyć do rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Powinna być ciągłość umów lub faktur.

Jeśli na fakturze kupującym jest PGR to teraz powinna być umową gdzie PGR jest sprzedającym.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

To tak podsumowując jeśli chciał bym zrobić powiedzmy przyczepę 8t na tandemie od podstaw z większości nowych części (ramy burty podłoga osie elektryka) to nie da rady jej sprzedać bo bez homologacji i potem tylko problem z rejestracją? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Powinna być ciągłość umów lub faktur.

Jeśli na fakturze kupującym jest PGR to teraz powinna być umową gdzie PGR jest sprzedającym.

Chyba PGR jest sprzedającym a kupującym kolega który chce ja teraz zarejestrować.

Podpytać telefonicznie w WK oraz na okręgowej stacji kontroli pojazdów (te większe) bo na mniejszej to czasem kręcą nosem.

 

 

 

To tak podsumowując jeśli chciał bym zrobić powiedzmy przyczepę 8t na tandemie od podstaw z większości nowych części (ramy burty podłoga osie elektryka) to nie da rady jej sprzedać bo bez homologacji i potem tylko problem z rejestracją? 

Z rejestracją będzie problem. Dopuszczenie jednostkowe nieopłacalne w naszym kraju. Także legalnie może być problem aby była zarejestrowana.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Taka sytuacja. Jest dowod rejestracyjny od przyczepy, wlasciciel zyje. Nie ma tablicy rejestracyjnej, tabliczki znamionowej ani waznego przegladu od bardzo dawna. Teraz pytanie jak i czy mozna sie dowiedziec czy ta przyczepa przypadkiem nie byla wyrejstrowana lub jest iu kogos zajerejstrowana ( rozne przypadki są na tym świecie, wiec i taką ewentualność zakładam). Przykładowo nie jest wyrejstrowana i bede ja chcial zarejestrowac to jak rozwiazać problem tablicy rejestracyjnej i tabliczki znamionowej ? Druga sytuacja jest faktura zakupu z pgr dowod jest, mało czytelny ale chyba by przeszedl. Jak to teraz zarejestrowac jezeli nie ma tablicy rejsstracyjnej i tabliczki znamionowej. Miejsca w dowodzie na przeglad tez nie ma. Co ciekawe model przyczepy to ď 35m- wywrotka na balonowkach tzw kaczka a w dowodzie pisze d 45. Przyjdzie to przeglad jakoś?
jak wyglada sprawa z przyczepą do bel (przerobiona przyczpa bez papierow) w przypadku gdyby mnie policja złapała? Bo chyba lawetą nie mozna jezdzic bez rejestracji, a koszt rejestracji jako sam jest dużooooo za duzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Skoro dowód masz to pewnie jest zarejestrowana.

Po tabliczkę znamionową udaj się na SKP + przegląd techniczny

Odnośnie tablicy rej. w WK podpiszesz oświadczenie że zagineła.

Jeśli chcesz zmienić rodzaj przeznaczenia to musisz mieć zaświadczenie z zakładu który dokonał zmian z tym też do SKP później do WK,koszt około 500zł do załatwienia wszystko w 1-dzień.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Taka sytuacja. Jest dowod rejestracyjny od przyczepy, wlasciciel zyje. Nie ma tablicy rejestracyjnej, tabliczki znamionowej ani waznego przegladu od bardzo dawna. Teraz pytanie jak i czy mozna sie dowiedziec czy ta przyczepa przypadkiem nie byla wyrejstrowana lub jest iu kogos zajerejstrowana ( rozne przypadki są na tym świecie, wiec i taką ewentualność zakładam). Przykładowo nie jest wyrejstrowana i bede ja chcial zarejestrowac to jak rozwiazać problem tablicy rejestracyjnej i tabliczki znamionowej ? Druga sytuacja jest faktura zakupu z pgr dowod jest, mało czytelny ale chyba by przeszedl. Jak to teraz zarejestrowac jezeli nie ma tablicy rejsstracyjnej i tabliczki znamionowej. Miejsca w dowodzie na przeglad tez nie ma. Co ciekawe model przyczepy to ď 35m- wywrotka na balonowkach tzw kaczka a w dowodzie pisze d 45. Przyjdzie to przeglad jakoś?

jak wyglada sprawa z przyczepą do bel (przerobiona przyczpa bez papierow) w przypadku gdyby mnie policja złapała? Bo chyba lawetą nie mozna jezdzic bez rejestracji, a koszt rejestracji jako sam jest dużooooo za duzy

 

przeczytaj to:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=16391&highlight=d-35m

ostatni post szczególnie.

potem to:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7382&highlight=d-35m

 

no i tutaj coś może znajdziesz:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=1384&highlight=d-45

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=9562&highlight=d-45

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=13283&highlight=d-45

 

a dalej jak kolega asharot mówi ;)

Ja bym jednak zaczął od wydziału komunikacji i zapytał (podając im numer rejestracyjny) czy ta przyczepa będzie ciężarowa czy ciężarowa-rolnicza (wtedy będziesz wiedział czy u diagnosty będziesz zmieniał ją na rolniczą czy też nie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj