Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

a to nie masz w DR wpisane że to p-pa ciężarowa-rolnicza?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W dowodzie mam wpisane tam gdzie rodzaj pojazdu i przeznaczenie: "przyczepa uniwersalna" a marka, typ, model: "T-058/8" czyli to co w poprzednim linku podałem.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

zapytaj na forum-norcom, tam Ci określą jaka to przyczepa, potem wymień dowód, koszt paru PLN ale diagności nie będą marudzić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

Witam panowie mam pytanie

Robie swoja przyczepke do ciagnika jednosiowke taka tam do wozenia gratow, czy byczkow na lake, i tu moje pytanie, jesli bedzie ona miala sprawne swiatla i trojkat (bedzie bez haulcow) to jakie jest prawdopodobienstwo ze da sie to jakos ubezpieczyc??

bo rejstrowanie od czerwca 2014 z tego co wie jest wg nie oplacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

to normalnie bedzie mozna tym popylac po uliczy zeby Psiarskie sie nie czepiali?

Edytowano przez farme73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja  mam  oprócz  przyczep - 2  platfofmy z  konnych  wozów i  wózek  na  zwierzęta i jak  trzeba  popylam  tym po  publicznych  drogach- bez  ubezpieczenia   .

Jak  są  światła  i trójkąt  , nikt  się  nie  czepia 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

oczywiście ze można i nie będą się czepiać. tak samo kombajn oplacacz OC jako pojazd wolnobiezny i jedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

Dzieki bardzo!! Pozdrawiam

Hmm zastanawia mnie jednak fakt, ze skoro porownywanie bizona jest prawidlowe do przyczepy sam to moje pytanie jest takie, bizon ma numery ramy (czyt. tabliczke znamionowa) a moja przyczepka nie, skad bedzie wiadomo ze akurat to ubezpieczenie bedzie na ta a nie inna przyczepke?? do stacji po tabliczke i nabic numery czy jak??

Edytowano przez farme73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nigdy nie  próbowałem  ubezpieczyć  czegoś  takiego  ,  ale  myślę że  to  by było  trudne  o ile nie  niemożliwe ........  

Pojazd  który  nie  ma  okreslonej  ładowności ,  żadnego  numeru  itp ... kto  i na  jakiej podstawie  to ubezpieczy ........


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Od  kilku lat nie  ma takiej  mozliwości -z  tego  co słyszałem , może  sie  mylę .....

Podaj przepisy które  stanowią że  jest  to możliwe? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

Od  kilku lat nie  ma takiej  mozliwości -z  tego  co słyszałem , może  sie  mylę .....

Podaj przepisy które  stanowią że  jest  to możliwe? 

wystarczy poszperać ;)

 

 

Podstawa prawna
1. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.)

2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2007r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.)

3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635)

 

Organ rejestrujący wydaje skierowanie na wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej w przypadku:

• braku, utraty lub zniszczenia tabliczki znamionowej, 

• utraty aktualności treści tabliczki znamionowej w wyniku dokonanych zmian w pojeździe Organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje skierowanie do upoważnionej stacji kontroli pojazdów na nadanie i nabicie numerów w przypadku:

• pojazdu zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM", 

• pojazdu, w którym dokonano wymiany nadwozia, podwozia (ramy) lub silnika na nadwozie, podwozie (ramę) lub silnik bez numeracji fabrycznej, 

• pojazdu, w którym podczas naprawy uległ zniszczeniu albo wymianie element, na którym znajduje się numer nadwozia, podwozia (ramy), silnika, 

• pojazdu odzyskanego po kradzieży, w którym został zatarty albo sfałszowany numer nadwozia, podwozia (ramy) lub silnik 

• pojazdu nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym został zatarty albo sfałszowany numer nadwozia, podwozia (ramy) lub silnika, 

• pojazdu, w którym został zatarty albo sfałszowany numer nadwozia, podwozia (ramy) lub silnika, a prawomocnym orzeczeniem sądu zostało ustalone prawo własności pojazdu. 

• pojazdu, w którym uległ skorodowaniu numer nadwozia, podwozia (ramy) , jeżeli zostanie to potwierdzone pisemną opinią biegłego lub rzeczoznawcy z zakresu oznakowań pojazdów, w której potwierdzone zostaną pierwotne numery nadwozia, podwozia (ramy), a w przypadku braku takiej możliwości jednoznacznie stwierdzony zostanie brak ingerencji w pole numerowe w celu umyślnego zniszczenia lub zafałszowania pierwotnego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

 

wystarczy poszperać ;)

 

 

Podstawa prawna
1. Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 1137 z późn. zm.)

2. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. U. z 2007r. Nr 186, poz. 1322 z późn. zm.)

3. Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635)

 

Organ rejestrujący wydaje skierowanie na wykonanie tabliczki znamionowej zastępczej w przypadku:

• braku, utraty lub zniszczenia tabliczki znamionowej, 

• utraty aktualności treści tabliczki znamionowej w wyniku dokonanych zmian w pojeździe Organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu wydaje skierowanie do upoważnionej stacji kontroli pojazdów na nadanie i nabicie numerów w przypadku:

• pojazdu zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM", 

• pojazdu, w którym dokonano wymiany nadwozia, podwozia (ramy) lub silnika na nadwozie, podwozie (ramę) lub silnik bez numeracji fabrycznej, 

• pojazdu, w którym podczas naprawy uległ zniszczeniu albo wymianie element, na którym znajduje się numer nadwozia, podwozia (ramy), silnika, 

• pojazdu odzyskanego po kradzieży, w którym został zatarty albo sfałszowany numer nadwozia, podwozia (ramy) lub silnik 

• pojazdu nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym został zatarty albo sfałszowany numer nadwozia, podwozia (ramy) lub silnika, 

• pojazdu, w którym został zatarty albo sfałszowany numer nadwozia, podwozia (ramy) lub silnika, a prawomocnym orzeczeniem sądu zostało ustalone prawo własności pojazdu. 

• pojazdu, w którym uległ skorodowaniu numer nadwozia, podwozia (ramy) , jeżeli zostanie to potwierdzone pisemną opinią biegłego lub rzeczoznawcy z zakresu oznakowań pojazdów, w której potwierdzone zostaną pierwotne numery nadwozia, podwozia (ramy), a w przypadku braku takiej możliwości jednoznacznie stwierdzony zostanie brak ingerencji w pole numerowe w celu umyślnego zniszczenia lub zafałszowania pierwotnego numeru.

 

 

 

Po czerwcu 2014r. jest ten przepis juz nieaktualny i nie ma moziwosci rejestracji sam'a, znaczy jest opcja ale nie kalkuluje sie, koszty rzedu kilk tys i duzo zachodzu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    628

Jest prosty sposób abyś miał zarejestrowaną przyczepkę. Kup pozostałości po zarejestrowanej przyczepie jednoosiowej (resztki ramy z dowodem rejestracyjnym i OC). Robisz jej "remont"  ;) . Po tym remoncie kapitalnym nie zapomnij "zamontować z powrotem" tabliczki znamionowej i pamiętaj o widocznym numerze ramy :ph34r: .  Jeśli przyczepa ma dopuszczalną masę całkowitą powyżej 750 kg zrób jej przegląd przed wizytą w Wydziale Komunikacji. 

 

Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jest prostszy sposób - kupno wraka przyczepy marki SAM z papierami, wymiana ramy na nową i zrobienie jej Zmian Konstrukcyjnych, potem nabicie numerów i TZZ na OSKP po decyzji od starosty. Tak wygląda to teoretycznie ;)

 

 

 

to normalnie bedzie mozna tym popylac po uliczy zeby Psiarskie sie nie czepiali?

Jakie Psiarskie.

To też zawód i tez praca.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farme73    0

Jest prosty sposób abyś miał zarejestrowaną przyczepkę. Kup pozostałości po zarejestrowanej przyczepie jednoosiowej (resztki ramy z dowodem rejestracyjnym i OC). Robisz jej "remont"  ;) . Po tym remoncie kapitalnym nie zapomnij "zamontować z powrotem" tabliczki znamionowej i pamiętaj o widocznym numerze ramy :ph34r: .  Jeśli przyczepa ma dopuszczalną masę całkowitą powyżej 750 kg zrób jej przegląd przed wizytą w Wydziale Komunikacji. 

 

Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś.

Oczywiscie ze zrozumialem o co chodzi xD

 

Jakie Psiarskie.

To też zawód i tez praca.

kazdy Pies to cwaniak,i nigdy to nie bedzie dla mnie nic o czym moglbym zmienic zdanie, co do reszty wypowiedzi twojej to dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

A co w sytuacji gdy mamy przyczepę z nabitymi numerami, ale nie ma ani dowodu ani tablic? Macie jakiś pomysł?

 

Przyczepa jest u nas już chyba 15 lat, ale była traktowana jako ruchoma platforma w gospodarstwie. Ustawiało się na niej sortownik. Teraz, chcielibyśmy ją przerobić na normalną przyczepę transportową. Zrobić kapitalny remont itp. Po zamontowaniu burt, weszłoby na nią około 20 ton ziarna. Przyczepa jest na prawdę spora.

 

Te 15 lat temu, tata kupił ją za jakieś śmieszne pieniądze. Nie wiem, czy była wywożona na złom, ale już wtedy była w opłakanym stanie. Drewniana podłoga się po prostu zarywała. Facet powiedział, że dowiezie dowód rejestracyjny i tablice, ale oczywiście tego nie zrobił.


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie masz DR/umowy KS/faktury to nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renesis16xT    13

A czy pisanie jakichś oświadczeń i próba załatwienia tego poprzez "zasiedzenie" ma jakiś sens?


Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Czy ktoś orientuje się jak można w papierach przerobić przyczepę z ciężarowej na ciężarowo-rolniczą? 

Chodzi dokładnie o D-55?

Ktoś z was przerabiał osobiście taką procedurę? Jak to wygląda, ile kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Było o tym kilka razy.

Z zaświadczeniem z zakładu który dostosował przyczepę do wymogów przyczepy rolniczej udajesz się do diagnosty.

Diagnosta robi przegląd techniczny po zmianach i wystawia zaświadczenie z którym udajesz się do wydziału komunikacji.

Koszt około 300zł.

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dokładnie jak kolega asharot pisze. Wyszło niecałe 300zł + wiadomo koszta dojazdów na OSKP.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

A czy ktoś z Was ma namiar na taki zakład który wystawi zaświadczenie o przerobieniu przyczepy? 

Pytałem w kilku u mnie i nie chcą się zgodzić.

Najlepiej woj mazowieckie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Jak wygląda procedura rejestracji przyczepy w przypadku kiedy kupuje od handlarza przyczepe ściągniętą ze niemiec, co będzie mi potrzebne? Czy potrzebuje umowe kupna sprzedarzy z bezpośrednio człowiekiem na którego przyczepa zarejestrowana jest w niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj