Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    315

Jeżeli jest wystawiana faktura to w US się nic nie załatwia bo jest się zwolnionym z PCC które obowiązuje przy umowie k-s.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem od firmy i z niewiedzy obojga stron wystawiliśmy sobie umowy K-S to mnie babka w UK pogoniła z tym i musiałem od kolesia wydębić fakturę trwało to niemal 3-tyg ale już mam.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No to fakture udało mi sie znaleźć rok wystawienia 1997 B) Czyli do US nawet nie muszę iść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ciebie to nie obchodzi. Jedziesz do OSKP robisz przegląd i do UK z przeglądem, fakturą zakupu i DR. Ja dziś swoją zarejestrowałem wraz ze zmianą z ciężarowej na ciężarowo rolniczą.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy można zarejestrować przyczepę nową kupiona na fakturę z pół rocznym terminem płatności?

Oczywiście przyczepa bedzię u mnie znacznie wcześniej niż opłacona faktura.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Nie ciebie to nie obchodzi. Jedziesz do OSKP robisz przegląd i do UK z przeglądem, fakturą zakupu i DR. Ja dziś swoją zarejestrowałem wraz ze zmianą z ciężarowej na ciężarowo rolniczą.
Zawsze warto przy okazji posprawdzać czy wszystkie dane w DR się zgadzają, czasami trzeba zrobić DBT i diagnosta wszystko uzupełni.

 

Czy można zarejestrować przyczepę nową kupiona na fakturę z pół rocznym terminem płatności?

Oczywiście przyczepa bedzię u mnie znacznie wcześniej niż opłacona faktura.

Myślę że tak tylko nie wiem jak z OC. Pytałeś w Wydziale/Urzędzie Komunikacji?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dzięki za odpowiedz. Jeszcze nie pytałem. Na razie bije się z myślami co kupić i rozważam różne opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Witam. Mam okazje kupić przyczepe z niemiec, posiada ona brief jeszcze z DDR i do tego umowa kupna sprzedaży. Czy mogę jo w u nas zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic! Zawsze możesz ją przerejestrować na ciężarowo- rolniczą wiąże się to z kosztami gdyż trzeba zrobić tak jakby pierwszy przegląd w OSKP i ktoś Ci musi zrobić zmiany konstrukcyjne u mnie taki papier kosztuje 200zł.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Próbował już ktoś rejestrować przyczepę sam na nowych zasadach, jeśli tak z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Mam autosana d55 bez papierów a chciałbym to jakoś zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Chcesz zarejestrować fabryczną przyczepę D-55 jako SAM ? :huh:

Uważasz że w Instytucie Transportu pracują wariaci?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

Mam takie pytanie posiadam przyczepę D-35 i chciałbym ją zarejestrować, mam do niej tablicę rejestracyjną, czy dało by radę zajestrować bez dużych kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

nie, mam tylko tablicę, bo dowód parę lat temu się zgubił

Edytowano przez kondzio1579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Jeżeli macie tylko tablicę od przyczepy i pochodzi z waszego Wydziału Komunikacji można podejść i rozmawiając wiele załatwić o ile umiecie rozmawiać. Niestety urzędnicy za wiele nie mogą powiedzieć ale czasem potrafią nakierować co i jak.

Pytanie na kogo te przyczepy były zarejestrowane? Na was czy na kogoś a wy kupując nie przerejestrowaliście tych przyczep. Nr ramy jest widoczny?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tablicę to całość idzie zrobić. Jeśli przyczepa była kiedyś na Ciebie bądź kogoś z rodziny po czym została wyrejestrowana i zgubił się dowód to na podstawie numeru z tablicy można zrobić wszystko. Jeśli kupiłeś przyczepę od kogoś i była na niej tablica masz umowę K-S to możesz próbować ale jeśli poprzedni właściciel jeszcze żyje to lepiej żeby to on odtwarzał. Ciężko Ci doradzić jak się nie zna całej historii.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupil stara z przyczepa. stara wyremontowal a przyczepe przeznaczzyl do gospodarstwa. To bylo z 15 lat temu . przerejestrowal stara a przyczepe zostawil tak jak kupil , to byla plandekowa przyczepa wiec tylko zdjal stelaz i plandeke i jest fajna 8 tonowa przyczepa na duzych kolach . umowy ani dowodu raczej nie znajde ale jest tablica rejestracyjna i na ramie jest tabliczka z nr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Skoro przerejestrował tylko Stara to przyczepa prawdopodobnie jest dalej na poprzedniego właściciela.

Wydział komunikacji wtedy potrzebuje:Umowę K-S,dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem technicznym i aktualnym OC


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a ja bym podpytał w wydziale komunikacji o tego STARa.

Może się zdarzyło że na umowie kupna sprzedaży był zestaw tj. STAR i przyczepa.

Wtedy do diagnosty po OBT i temat załatwiony.

Ważne jest aby podejść do Wydziału Komunikacji z nr rejestracyjnym tej przyczepy oraz nr ramy (nr rejestracyjny wziąć w np w reklamówce + fotka tabliczki znamionowej w telefonie). Może to brzmi głupio ale tam też pracują ludzie i na gębę wiele nie powiedzą ale jak ma się w ręku blachy + inne rzeczy to trochę inna rozmowa.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Jaki jest koszt rejestracji nowej przyczepy rolniczej pronar 8 ton ? Tablica , OC ?? Jest ktoś w temacie ?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj