Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

Trzeba uzyskać jednostkową homologacje na naszą przyczepkę która jest wydawana w 3 miejscach w Polsce, czyli koszta rejestracji SAMa wzrosły. Dokładne informacje uzyskasz jak wpiszesz w google rejestracja przyczepy sam po 30 czerwca 2013.

w 3 miesjcach?

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=12059

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=14052

 

i tam pytać o szczegóły bo odkąd zniesiono SAM'a to przestałem się tym tematem interesować.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pytałem się diagnosty na SKP u mnie w szkole to powiedział że tylko dwa miejsca.Jak bym przyjechał swoją D-47 przed 30 czerwca do nich to by mi załatwili wszystko co bym chciał...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfclaas    0

a jak z tandemem z Danii , bo mam zamiar kupić od sąsiada (nie jest zarejestrowana i ma tylko fakturę) da się ją zarejestrować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

skseruj fakturę i zapytaj o to w swoim Wydziale Komunikacji (i najlepiej dwóch ościennych).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Jest do kupienia przyczepa która mnie interesuje tylko jest problem.

Właściciel który ją kupił z poprzedniej firmy kilka lat temu jej nie zarejestrował. Umowa i dowód rejestracyjny jest.

Jak ją teraz prawidłowo zarejestrować bez problemów i dodatkowych opłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Musisz mieć ciągłość umów czyli umowę firmy>obecny właściciel i obecny właściciel > ty. Poza tym jak niema OC to kup je w tym samym dniu co data na umowie z tobą by nie mieć kłopotów z funduszem. Potem obie umowy, DR i do wydziału komunikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę czy mogę przerobić naczepę ciężarową na przyczepę poprzez domontowanie do niej osi z obrotnicą bądź wózka z siodłem, w taki sposób, aby stanowiły jeden pojazd? zasadniczo wózki do naczep stanowią osobny pojazd wymagający rejestracji, a koszt takiego wózka jest zbliżony do ceny używanej naczepy, dlatego chciałbym dorobić go we własnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jak będzie długość zestawu naczepa+wózek+ciągnik.

Diagnosta będzie miał ubaw na OBT bo przegląd przyczepy i przegląd wózka chyba będzie robił ;)

Poczytaj na norcomie - wiem że była tam o tym dyskusja.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

wskażcie mi proszę czy mogę przerobić naczepę ciężarową na przyczepę poprzez domontowanie do niej osi z obrotnicą bądź wózka z siodłem, w taki sposób, aby stanowiły jeden pojazd? zasadniczo wózki do naczep stanowią osobny pojazd wymagający rejestracji, a koszt takiego wózka jest zbliżony do ceny używanej naczepy, dlatego chciałbym dorobić go we własnym zakresie

A kto Ci zarejestruje taki wynalazek?

Ludzie różne rzeczy robią po stodołach,ale o takim czymś nie słyszałem.

Przeważnie z naczep robią przyczepy Tandemy jednoosiowe ale jak je rejestrują to nie ma pojęcia.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

na norcomie była o tym rozmowa ale nie pamiętam czym się skończyła poza tym że poruszać się tym nie będzie można (legalnie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizbern26    0

Próbował ktoś z Was kupić dokumenty od przyczepy i zarejestrować,nie było problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a chcesz żeby Cię zamkneli?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kupujesz przyczepę nie dokumenty. Kiedyś na Tablicy było ogłoszenie o sprzedaży dokumentów, nowe dowody, zajerestrowane, gość miał tego masę.

Pisał że to nie jest karalne w Polskim prawie, pewnie za samo ogłoszenie nie karalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie jak przerejestrowac d47a ciezarowa na rolnicza? bo juz nie wiem czytalem kilka postow i kazdy co innego pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Musisz jechać na stację kontroli pojazdów, mówisz diagnoście że chcesz ją przerejestrować (dokonać zmian konstrukcyjnych ), on to udokumetuje , zrobi jej zdjęcia, wpisze w komputer i wystawi ci świstek. Musisz iść później do wydziału komunikacji oni wystawiają nowy dowód rejestracyjny i już. Oczywiście wiąże się to z kosztami. Robiłem to w swojej rok temu, pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Za nim pojedziesz na diagnostykę musisz mieć zaświadczenie z przedsiębiorstwa co przystosowało przyczepę do holowania za ciągnikiem.

Przedsiębiorstwo musi posiadać odpowiedni wpis PKWiU w swojej działalności,bez tego ani rusz.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jakim przedsiębiorstwie mówisz? Czym różni się ciężarowa od rolniczej w sposobie holowania? Widziałem i taką o taką i raczej moim zdaniem wielkich zmian tam nie było. Napisz coś więcej bo od dwóch dni posiadam właśnie d-47A zarejestrowaną jako ciężarowa.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ciężarowa od rolniczej rożni się możliwością ciągania drugiej przyczepy za nią. Czyli elementy dodatkowe w rolniczej to zaczep, gniazdo elektryczne z instalacją, gniazdo pneumatyczne z instalacją, gniazdo hydrauliczne z instalacją jeśli przyczepa wywrotka.

To jest główna różnica.

Czasem bywają masy, jak i rozmiar kół, ale nie powinny wpływać na zmianę przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ja ostatnio rejestrowałem przyczepke do auta.

To mi powiedzieli że jak bym teraz kupił przyczepke SAM to się już nie da zarejestrować od chyba roku takie pszepisy weszły.

A kupiłem Niewiadów , przegląd bezterminowy.

Kosztowało mnie tylko OC-30zł i tablice 121zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężarowa od rolniczej rożni się możliwością ciągania drugiej przyczepy za nią. Czyli elementy dodatkowe w rolniczej to zaczep, gniazdo elektryczne z instalacją, gniazdo pneumatyczne z instalacją, gniazdo hydrauliczne z instalacją jeśli przyczepa wywrotka.

To jest główna różnica.

Czasem bywają masy, jak i rozmiar kół, ale nie powinny wpływać na zmianę przeznaczenia.

 

A czy może mi kazać zmienić koła na balony? To byłaby chyba przesada bo przecież nie wpakuję 2 tyś w komplet kół a i tak balonowych nie toleruję.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

ja ostatnio rejestrowałem przyczepke do auta.

To mi powiedzieli że jak bym teraz kupił przyczepke SAM to się już nie da zarejestrować od chyba roku takie pszepisy weszły.

Trochę źle napisałeś i wprowadzasz w błąd ludzi. Jak kupisz już zarejestrowanego SAMa to normalnie przerejestrujesz. Obecnie też da się zarejestrować SAM ale są to sporo większe koszty, bo trzeba wyrobić w TDT lub ITSie homologacje jednostkową, dawniej wystarczył tylko przegląd w OSKP. Ile kosztuje nie wiem ale chodzą pogłoski o 3 kaflach w przypadku przyczepki lekkiej. Edytowano przez DK94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mi na okregówce mówili że SAM-a już nie zarejestruje, jako nowo kupionego lub zrobionego.SAM-a zarejestrowanego , tak, zarejestrujesz ale nie nowego.

Wiem bo się pytałem na okregówce.

Od roku już sie nie da.

Mówię to co mi powiedzieli, a jak jest naprawde to nie wiem , ale mysle że chłop diagnosta przecież by mnie nie cyganił. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Jeśli zrobisz sobie przyczepkę to już jej nie zarejestrujesz od czerwca ubiegłego roku. Jeżeli natomiast kupisz SAM-a który był już kiedyś rejestrowany i ma dowód nie koniecznie z aktualnym przeglądem to nie ma problemu. Ale wracając do tematu przyczep rolniczych to jestem na etapie zmiany D-47 z ciężarowej na rolniczą i z tym też nie ma żadnych problemów.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

SAMa zarejestrujesz tylko koszta teraz są ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj