Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
locke    293

no najprawdopodobniej laweta...Ale to też zależy na jakiego policjanta się trafi :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficer998    1

Witam czy ktoś kupił przyczepe z przetargu z wojska , Jak wygląda sprawa z rejestracją one nie mają czasem wbitę że jakieś specjalne wojskowe ? Nie będzie problemu zarejstrować na rolniczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Panowie a co grozi podczas kontroli policji z taką niezarejestrowaną przyczepą?

Wykroczenie z § 2 art. 94 k.w. zagrożone jest karą grzywny (od 20 do 5000 zł –art. 24 § 1 k.w.), a zgodnie z postępowaniem mandatowym od 20 do 500 zł.

 

http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/wpr/index.php?id_category=329&el_id=4803

 

 

czy tak ciężko poszukać.

Sprawa robi się ciekawsza jak wyjdzie że niezarejestrowana i 500PLN a potem jeszcze wyjdzie że brak OC (większe pieniążki).

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Witam czy ktoś kupił przyczepe z przetargu z wojska , Jak wygląda sprawa z rejestracją one nie mają czasem wbitę że jakieś specjalne wojskowe ? Nie będzie problemu zarejstrować na rolniczą ?

 

Ja mam kupioną przyczepę z wojska (D46), tzn. nie bezpośrednio, ale od handlarza, który kupił ją na przetargu. Nie miałem żadnych problemów z rejestracją. Jak ją kupowałem nie miała dowodu rejestracyjnego, ale to podobno norma dla sprzętu z wojska. Do rejestracji wystarczyła faktura kupna od handlarza i jeśli dobrze pamiętam faktura z wojska (lub jakiś inny dokument). Trzeba było zrobić tylko przegląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam wszyskich mam problem z zarejestrowniem przyczepy a mianowicie problem jest w tym ze przyczepa pochodzi z byłego SKR (SPÓŁDZIELNI KÓŁEK ROLNICZYCH) i gdy ją sprrzedawano wystawiono rachunek a na rachunku widnieje napis" kopia" nie 'orginał "i brakuje nr nadwozia (data sprzedaży jej to 94r). dowód jest na SKR nikt tego nie rejestrował wcześniej . wydziale komunikacji chcą orginał pytanie skad to wziąsć ???skoro juz SKR nie istnieje .Napisałem do wydziału komunikacji w którym jest zareiestrowana przyczepa i przysłali mi pismo ze taka przyczepa istnieje u nich i wszystkie dane do niej .Ale u mnie w wydziale komunikacjii niebiorą tego pisma pod uwage, pytam jak to wyjaśnic oni tego nie wiedzą .Nie wiem czy isttnieje szansa wyjaśnienia tego moze ktoś miał podobny przypadek lub wie co z tym zrobic . za wszelkie informacje dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

niestety musisz mieć orginał. kompie ma sprzedawca jedynie że zaszła pomyłka i dostał pan kopie. Pewnie dało by coś załatwić jak sprzedawca wyrejestrował tą przyczepę i był z rachunkiem w WK i mają ksero tego oryginału c powinien pan mieć ! Z takimi dokumentami najlepiej lecieć na drugi dzień po kupnie w razie jakiś błędów można dogadać się ze sprzedającym ! Niż teraz mieć problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

najciekawsze w tej sprawie jest to ze ta przyczepa nie jest wyrejestrowana cały czas jest zarejestrowana na SKR chociaż on nie istnieje już . a w wydziale komunikacji z skąd ona pochodzi wszysko jest w porzadku i nie widzą problemu zeby inny wydział ją zarejestrował .jestem ciekaw czy jakieś archiwa byłych SKR istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Musisz poszukać jaki podmiot zarządzał majątkiem po upadłości SKR, może oni posiadają niezbędne dokumenty? Masz aktualną polisę OC wykupioną na siebie? Na fakturze jakie dane są podane numer rejestracyjny typ model ale brakuje numeru ramy tak?

Edytowano przez DK94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
najciekawsze w tej sprawie jest to ze ta przyczepa nie jest wyrejestrowana cały czas jest zarejestrowana na SKR chociaż on nie istnieje już . a w wydziale komunikacji z skąd ona pochodzi wszysko jest w porzadku i nie widzą problemu zeby inny wydział ją zarejestrował .jestem ciekaw czy jakieś archiwa byłych SKR istnieją.
chcesz powiedzieć że w tym drugim W.Komunikacji by zarejestrowali ją z tymi dokumentami co masz? Bo jeżeli są tego pewni to znajdź kogoś na kogo ją zarejestrujesz z tamtego powiatu i tyle. Potem umowa sprzedaży, choć dobrze byłoby zachować 6 miesięczny odstęp aby US się nie czepiał i rejestrujesz ją w swoim wydziale komunikacji.

A tak z innej beczki to podpytaj na tym forum: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewforum.php?f=103&sid=b993d6e371321a932882e406130e3e41


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

tylko jest problem ze nikogo nie mam znajomego gdyż to jest 180km odemnie . Dodam ze ta przyczepa była sprzedana w 94 roku (dawne czasy )na tzw rachunek uproszczony to tak jak teraz faktura zajakiś czas na tej kopi rachunku nie bedzie nic widać .dowiedziałę sie w wydziale komunikacji ze kiiedys to można było na kopie zarejestrować ale to było daaaawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Musisz poszukać jaki podmiot zarządzał majątkiem po upadłości SKR, może oni posiadają niezbędne dokumenty? Masz aktualną polisę OC wykupioną na siebie? Na fakturze jakie dane są podane numer rejestracyjny typ model ale brakuje numeru ramy tak?

na tej fakturze jesty tylko ze to przczepa rolnicza i nr rejestracyjny i nic wiecej nieduzo już widać. a polise mam na siebie .Grzebałem troche w inetrnecie i znalazłem wpisy Krajowego Rejestru Sądowego ale nie bardzo wiem o co chodzii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Mam przyczepę po dziadku bez żadnych dokumentów, ani rejestracji jest to autosan D-43A i mam pytanie czy jest jakiś sposób aby ją zarejestrować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Co masz na myśli pisząc "bez żadnych dokumentów, ani rejestracji"? Jeżeli przyczepa była kiedyś zarejestrowana przez twojego dziadka to musisz otworzyć jej historię. To znaczy zacząć od poszukania numeru ramy na przyczepie, potem spadkobierca powinien udać się do wydziału komunikacji zgodnego z meldunkiem dziadka i przedstawić i tam zaczerpnąć dokładnej porady, trzeba zabrać dokumenty spadkowe itp. Jeżeli przyczepa istnieje w ewidencji to będzie tylko problem z zaległym OC. Chyba, że w ogóle nie była rejestrowana to niema takiej możliwości. Wszystko zależy od WK w jednym załatwisz to co w drugim nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Dziadek, kupił ją od jakiegoś rolnika, bez żadnych dokumentów, bez żadnej umowy czyli nie ma dowodu, tablicy rejestracyjnej a na przyczepie nie ma żadnej tabliczki znamionowej. A jest gdzieś wybity numer ramy oprócz tabliczki. Być może przyczepa nigdy wcześniej nie była rejestrowana więc nie będzie jej w ewidencji czyli nie ma żadnej możliwości jej zarejestrować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

To nie masz możliwości rejestracji bo defakto oficjalnie jej Twój dziadek nie kupił, jeżeli masz ślad gdzie byłą tabliczka to poszukaj numeru nad lub pod tabliczką. Ale znalezienie numeru nic nie daje, być może poprzedni właściciel specjalnie usuną znaki identyfikacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

ktos rejestrowal przyczepe ze slowacji? jakie musi miec dokumenty zeby taka zarejestrowac pytam bo chce kupic taka zeby potem nie bylo problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a co powiedział Ci Wydział Komunikacji gdzie ją będziesz rejestrował oraz diagnosta który wykona pierwsze badanie techniczne?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

najpierw WK po blachy tymczasowe i PC, mając to jedziesz na stację i tam oby diagnosta wszystko dobrze powpisywał (p-pa ciężarowa rolnicza a nie np p-pa ciężarowa), potem znowu do WK po DR.

Podejrzewam że jakąś umowę czy fakturę musisz mieć no i chyba słowacki DR bo tam podejrzewam że przyczepy też się rejestruje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Jest możliwość rejestracji przyczepy bez jakichkolwiek dokumentów.Byłem się pytać na stacji diagnostycznej bo też mam taką przyczepę.Rejestruje się ją jako przyczepę SAM (skonstruowaną samemu).U mnie ma to tak wyglądać:Diagnosta umawia gościa(nie pamiętam teraz jak się nazywa rzeczoznawca czy jakoś tak)przyjeżdżam przyczepą(właściwie to powinienem ją przywieźć lawetą bo nie ma oc,itp.)Robi zdjęcia,dokumentację,wystawia dokument ze przyczepa spełnia wszystkie wymogi dopuszczające do ruchu.Diagnosta przeprowadza przegląd nabija numery i tabliczkę.Ze wszystkimi papierkami do W.K po tablice i gotowe.

To tak w skrócie mam nadzieję że nic nie pokręciłem.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

życzę powodzenia z rejestracją na SAM'a.

W czerwcu się przepisy zmieniły i koniec samów na chwilę obecną.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Kurczę nie wiedziałem.Fakt ja się dowiadywałem w lutym w czasie przeglądu ciągnika.Co się zmieniło jeśli wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192

Trzeba uzyskać jednostkową homologacje na naszą przyczepkę która jest wydawana w 3 miejscach w Polsce, czyli koszta rejestracji SAMa wzrosły. Dokładne informacje uzyskasz jak wpiszesz w google rejestracja przyczepy sam po 30 czerwca 2013.

Edytowano przez DK94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj