Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

kamilb    11

asharot no a jak przyczepa jest z niemiec?? w mienczech sa tylko powtorniki tablic z ciagnika to tez nie mozna zarejestrować? nie mam narazie czasu na takie zabawy ale zarejestruje obie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek84    0

Witam, mam inny problem.

 

Kupiłem przyczepę D-35M od faceta. Mam umowę kupna sprzedaży oraz dowód na starego właściciela (Kółko rolnicze).

Byłem w wydziale komunikacji i babka powiedziała mi że muszę mieć FV zakupu z kółka rolniczego (lata 80-te). Gość od którego kupiłem tą przyczepę niestety nie może odszukać FV.

 

Pytanie czy istnieje inna możliwość zarejestrowania tej przyczepy (nie chce jej rejestrować jako SAM).?

 

Może jakieś oświadczenie kolesia że ją zakupił od tego kółka czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Witam, posiadam przyczepę d47, mam do niej dowód rej. tylko nie mam ciągłości umów i nie chcą mi jej zarejestrować. Mam też d 45 od nowości u nas, mam do niej dowód tylko nie ma płaconego od wielu lat oc i nie ma przeglądu. Myślę nabić na 47 numery z przyczepy d45 bo ta mniejsza i tak jest bez kipra i nigdzie z nią nie jeżdżę. Co o tym myślicie? Przejdzie takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Pytanie jaka jest róznica między przyczepą rolniczą a ciężarową chodzi o d46a czy przy zmianie właściciela można zmienic w dowodzie na rolniczą a jeżeli nie to tylko różnią się częstotliwością przeglądu czy jeszcze czymś bo w rolniczej przegląd co 2 lata a ciężarowa co rok po 150zł jak w tym przypadku wygląda opłata za . OC.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajaczek75    0

Witam wszystkich. Kupiłem przyczepę którą zamierzam wykorzystać do przewozu bel w dowodzie rejestracyjnym mam ją jako "przyczepa ciężarowa" czy i jak na przegłądzie można ja zarejestrować jako przyczepę rolniczą.

Nadmieniam iż przyczepa jest produkcji niemieckiej nie nasza. Co i jak postępować ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ma ktoś z was przyczepę d-45 jak macie ją zakwalifikowaną jako rolnicza czy ciężarowa? Byłem dzisiaj na przeglądzie i diagnosta stwierdził, że według katalogu jest to przyczepa ciężarowa i tylko w takiej wersji wychodziły. Koszt przeglądu ciężarowej to 163 co rok. W końcu dał się przekonać że jest to rolnicza i zapłaciłem 71 i przegląd mam na dwa lata. Tylko problem jest w tym , że chce ją zarejestrować i znając życie w WK nabiją mi w nowym dowodzie ciężarowa. Jak temu zapobiec albo jak to zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

sanok d 45 ciężarowa-rolnicza

zresztą odpowiedzieli ci na norcomie i to w wątku który ja zakładałem.

Tam Ci wszystko powiedzą a jak będziesz miły to naprawdę dowiesz się wiele.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Wiem, ale dopiero później znalazłem temat na tamtym forum. Rozumiem, że masz taki model przyczepy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a po co pytasz skoro wiesz że tak?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gogo500    0

Witam chce kupic Przyczepa D-47 tylko jest jeden problem ta przyczepa nie posiada papierów i Dowodu Rejstracyjnego nie wiem czy da sie zarejstrowac prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jak możesz zarejestrować pojazd który nie ma dowodu rejestracyjnego? Nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dla rolników posiadających przyczepy marki Autosan które są zarejestrowane inaczej niż przyczepa rolnicza ,jest pomoc w uzyskaniu stosownych dokumentów do przerejestrowania jej na rolniczą ,

Warunkiem uzyskania takich kwitów jest posiadanie oryginalnego numeru ramy ,następnie należy skontaktować się z firmą ZASŁAW o wydanie dokumentacji .koszt dokumentów to 150zł.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a jak to udało Ci się zrobić?

Pisałem do nich ze dwa razy i zero odzewu?

Dzwoniłeś do nich?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioman18    67

ja w tamtym roku też zmieniałem moją d-46 z ciężarowej na rolniczą. potrzebowałem do tego : dla diagnosty opinii rzeczoznawcy, (przyczepa musi mieć instalacje 12V, hamulce jednoobwodowe, tylni zaczep), w wydziale komunikacji chcieli rachunek od firmy która tą "przebudowe " wykonała. tak przynajmniej bylo w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Sprawę załatwiłem telefonicznie z Panią Edytą Roczniak 516004800 lub mail e.roczniak@zaslaw.pl

Żaden z diagnostów nie podjął tematu aby coś zmienić w zapisach rejestracyjnych tylko na podstawie cech konstrukcyjnych (przyczepa musi mieć instalacje 12V, hamulce jednoobwodowe, tylni zaczep)

Każdy wymagał homologacji ,no dostaną .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Witam. Chce kupić przyczepa hl 6011 i ma ona niemieckie papiery, czy będe mógł ja normalnie zarejestrować w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No a możesz zarejestrować samochód sprowadzony z niemiec do polski?? :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Sprawę załatwiłem telefonicznie z Panią Edytą Roczniak 516004800 lub mail e.roczniak@zaslaw.pl

Żaden z diagnostów nie podjął tematu aby coś zmienić w zapisach rejestracyjnych tylko na podstawie cech konstrukcyjnych (przyczepa musi mieć instalacje 12V, hamulce jednoobwodowe, tylni zaczep)

Każdy wymagał homologacji ,no dostaną .

no ja mimo problemów załatwiłem to w WK i u diagnosty. Jakie dokumenty dostałeś od firmy zasław? Może przesłać ich fotkę na nikita_bennet@poczta.pl ?

Swoje dane i dane przyczepy zamaluj w paincie, po prostu jestem ciekaw jakie to dokumenty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

ja kupiłem dwie przyczepy Brandys 9t bez papierów nie da sie zarejestrować ich nawet jako sam bo sam jest do 4t... teraz jak gdzieś jadę to przekładam tablice z 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No My też przekładamy z jednej do drugiej ale d-47 :P A dało by się zarejestrować taką d-47 jako sam?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Znajomy diagnosta mówił mi, że najprawdopodobniej od lipca wogóle nie będzie można zarejestrować przyczepy jako SAM. Polska to taki kraj, że na jednej okręgówce rejestrują wszystko jak leci na SAM-a a na innej nawet na prawdziwą przyczepę własnej roboty kręcą nosem i nie chcą zarejestrować. Moim zdaniem najlepiej kupować przyczepę z oryginalnymi papierami albo poszukać papierów do przyczepy (na allegro facet sprzedaje po 1500zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienek1312    0

Witam :)

Mam takie pytanie, mianowicie, dwa lata temu kupiliśmy przyczepę od znajomego a w tym roku odbył się jej remont, nowe burty i całośc piaskowana i malowana, no i chcieliśmyh ją zarejestrować ale nie mamy od niej żadnych papierów, znajomy kupił ją ze złomy i też żadnych papierów nie posiada od niej... Zastanawiamy się czy nie da sie jej zarejestrować jako SAM ale nie wiem czy jest taka możliwość <_< Stond moje pytanie czy miał kotś taki problem i jak sie z nim uporał? Przyczepa na jednej osi sztywna na jednym balonie, ładowności może mieć 5t ale wchodzi dwa razy tyle :D

Prosze o jakieś porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja się pytałem o taką rejestrację to mi powiedzieli że trzeba znaleźć rzeczoznawcę który się pod tym podpisze.A żeby znaleźć takiego to raczej wątpię że się pod tym podpisze.Aczkolwiek jak znajdziesz i się podpiszesz to tak.:) jedziesz na stacje kontroli pojazdów i oni dają papier że jest dobrze :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj