wyrebski1

zetor 7211 [olej z odmy]

Polecane posty

bartekm66    26

Długo już po tym remoncie jeździsz ? 

 4 lata po remoncie "góry"... ani grama oleju nie puści... a dostaje nieźle w d np w qq i sorgu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oleju nie bierze ale spaliny do skrzyni korbowej dostać mogą się tylko  przez pierścienie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

sprawdziłem wczoraj dostał po garach , faktycznie daje dymka z odmy może nie strasznego ale daje i jak sie fest zagrzeje to olej delikatnie podcieka z rurki odmy , nie sprawdzałem czy daje ze skrzyni korbowej , jeżeli nie to pewnie bdą głowice lub któraś z głowic a jeżeli bedzie dawał w skrzynie korbową to pierścienie a to ciut gorsza sprawa


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jeszcze zapytam - dużo mtg. nim robisz w sezonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

to pytanie to do mnie ??? jeszcze nie wiem , kupiłem go 20 lutego a mam 3p i c 330 do tego 11 ha , trochę mało jak na 3 graty ale miałem taką fantazje i kupiłem

 


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

mialem kiedys takiego grzoma-ale silnik w nim mnie wykanczal, jedyne wyjscie na porzadny-czytaj kosztowny-remont to oddanie do profesjonalnego zakladu i wlozenie surowych tulei. a garazowe remonty to sobie daruj...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol17    0

Mam ten sam problem w 7211, po rozgrzaniu olej kapie z odmy. Pierścienie tłokowe wymienione, choć stare były ładne i nadal jest to samo. Zetor ma 4000mtg. Po odkręceniu korka wlewu oleju, widać jak bryzga olej od spodu. Co zrobić żeby było dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janciu1    0
Dnia 27.03.2017 o 11:53, bartekm66 napisał:

 4 lata po remoncie "góry"... ani grama oleju nie puści... a dostaje nieźle w d np w qq i sorgu...

Duży koszt remontu samej góry na najlepszych częściach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian350z    2

zawsze można naprawić to w prosty sposób o ile traktor nie jest używany w zimę ja zalalem 20w-50 i problem znikł, to stare silniki luźno spasowane a zetory lubią chlapnac odma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj