MECHANIZATOR

zbiór słomy przyczepą samozbierającą

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

przeglądając kilka galeri rolniczych naszych połódnowych sąsiadów często można spotkać obrazki jak zbiera sie tam słome przyczepami zbierającymi - więc moje pytanko - czy ktoś z was albo w waszej okolicy stosuje jeszcze tą technologię zbioru słomy i z jakiego powodu - bo na rynku przecież brak maszyn do rozładunku luźnej słomy z przyczep samozbierajacych a te które są to pamietają jeszcze czasy świetności PGR-ów :)

 

pozdrawiam Mechanizator


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Ja w tamtym roku zbierałem przyczepo to co wój mi oddał bo nie chciałem juz ciagnac prasy i sobie rozładowałem za stodoło i był dobrze ale tak wszystko przyczepo to lipa pozniej brac.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jakieś 15 lat temu to bym się cieszył jak bym miał przyczepę samozbierająca do słomy ale teraz to może byś samozbierająca do pęczków :) kilka lat temu jedeń z woski zbierał tak jeszcze część słomy ale teraz chyba już nie zbiera (może dlatego że przyczepa wysiadła)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Ja w tamtym roku zbierałem przyczepo to co wój mi oddał bo nie chciałem juz ciagnac prasy i sobie rozładowałem za stodoło i był dobrze ale tak wszystko przyczepo to lipa pozniej brac.
Jak jest krokodyl przy ładowaczu to bierze się wspaniale, a i ze sznurkami nie ma problemu. Jeszcze niedawno zbierałem luzem, tylko największy problem znaleźć chętnego na stawianie stoga.

 

Siano to jeszcze zbieram i potem na dmuchawę i na poddasze.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no mnie zdziwiło to ze u nas ta technologia jest praktycznie w zaniku a w czechach to nawet na dużych areałach sie to stosuje

 

http://www.zemedelskefoto.net/rv/rv2006x06...2006list526.htm

http://www.zemedelskefoto.net/rv/rv2006x04...2006list391.htm

http://www.zemedelskefoto.net/rv/rv2006x04...2006list392.htm

http://www.zemedelskefoto.net/rv/rv2006x04...2006list356.htm

 

podejzewam ze chodzi o czas zbioru no i koszty


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

W snopkach jest wygodniej (w zime wyrywać słome ze stogu :) ), tylko że dłużej schodzi zwiezienie słomy, ale nie przesadzajmy, że aż tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

u mnie wujek tak zbiera a potem widły i pakujesz w stodołe. pamiętem jak z 8 lat temu woziło się słome luzem. widły i ładujesz na fure :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój wujek kiedys zbierał słome przyczepą ale jak kupił prase to przestał w okolicy tylko 1rolnik stosuje to jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

ciekawe jaki to ma cel ? przecie słoma sprasowana zajmuje mniej miejsca, rolowana na pewno tak bardzo nie zamoknie...

 

tak poza tym na zdjęciach prezentuje się niezły kontrast, nowy NH i Jelonek a do nich zaczepione wysłużone zbierajki :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

ja wam powiem że u mnie na wsi rolnicy są tak cofnięci w rozwoju (chodzi mi o rozwój gospodarstwa) że jeszcze snopowiązałkami zboże koszą, nie wspominając już o przyczepach samozbierających. Nie wiem dlaczemu tak. Dla mnie to jest 100% więcej pracy potem. Trzeba to luzem przewozić i wogóle nie wygodne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

U mnie w okolicy już od dawna nie zbierają słomy przyczepami samozbierającymi (i chyba nawet nie zbierali, jedyne co pamiętam to że sąsiad zbierał tylko siano i dzisiaj przyczepa stoi nie używana) i do jeszcze nie dawna to tylko spódzielnia zbierała słomę samozbierającymi (no i jeszcze PGT'y).

Dzisiaj przyczepy albo zostały sprzedane, albo stoją bezużyteczne, albo zostały przerobione (na wózki do bel) czy też służą do wożenia liści buraczannych na pryzmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
, rolowana na pewno tak bardzo nie zamoknie...
BZDURA, właśnie że odwrotnie - przy dużych opadach jak w żeszłym roku w sierpniu najbardziej zamokła słoma rolowana jeśli nie była nakryta, słoma luzem jeśli jest dobrze postawiona sterta namiąka najmniej.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

u mnie ostatnio to chyba z 15 lat temu jeden rolnik zbieral slome samozbierajka. a teraz, to tylko jeden, inny, uzywa tej maszyny do zbioru swiezej trawy dla krowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mam zbieraczke i od 7 lat zbieram może z 8 rocznie ( kiedyś ze słomą do 100 przyczep rocznie dochodziło) to był dopiero kierat jak siano było wilgotne i wszystko ręcznie na dmuchawę lub na stertnik. Miałem taki patent że podjeżdzałem tyłem i bezpośrednio pchałem a ktoś w przyczepie zarzucał. Zapie*dalała cała rodzina a potem to ręcznie nosic do obory i ścieżki za sobą ścielic, dlatego wole zapłacic ze 3 tyś za belowanie i miec święty spokój, bo w 1 dzień moge sprzątnąc 10 ha i pracuje przy tym jedna osoba. A używam przyczepy tylko żeby na bierząco wypchnąc słome za oborą i na bierząco siano daje z przyczepy. Nigdy więcej zbieraczki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

u mnie w wiosce kumpel tak zbiera to się z niego wszyscy smieją ale jak nakładze pełna stodołe turem to potem poskakać sobie można hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Umnie w okolicy to tylko wujek zbiera siano przyczepą zbieającą, słomy w tym roku zebrał tylko 2 przyczepki, zawsze zbierał słome z ok 20 ha więc było to strasznie czasochonne i męczące, czasami sam jeździłem z tą przyczepą. W zimę trzeba wydzierać tą słomę ze stodoły, i tzeba nosić luźną do obory. W tym roku wszystko poprasował i ma święty spokój z tą słomą i jest do tego dużo szybciej sprzątnięte z pola, aha dodam jeszcze ze ta przyczepa to PRP 2, czyli mała przyczepka, więc wszystko mówi za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli potzrebujemy slome do kurnika a akurat jest na polu to po co mam prasowac skoro moge wziazc bezposrednio z pola i zaoszczedzic czasu i pieniedzy? Rozne sa sytuacje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1992    1

czesc mój tata ma przyczepe zbierajaca która przerobilismy za małe pieniadze na przyczepe do zbioru balotów , jestesmy z niej teraz zadowoleni bo mozna jednym ciagnikiem zebrac wszystkie baloty z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas też jest jeden koleś co jeszcze zbiera słome i siano zbierającą, ale według mnie to jest mało efektowne i zadużo niezoszczędzi, ale jest u niego jeden plus że ma dużą stodołe, więc niema problemu z miejscem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja tez jestem jedynym w okolicy ktory zbiera siano i slome bo wiecej przyczep nie ma ;) .z sianem to jest ten plus ze mozna nawet nie do konca suche zebrac a do bali nie pojdzie.w tamtym roku ja zebralem siano a sasiad za 10 dni balowal a sieczone bylo w jednym dniu bo pogoda sie zalamala


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

uważam że to dobry pomysł albo nawet bardzo dobry ale jeden warunek musi być krokodyl nic ręcznie, przywozisz do obory i ścielesz albo jeszcze nawet lepiej z krokodyla do kojca bezpośrednio. no i wydaje ni się ze w zimę powinno być zdecydowanie lepiej niż z belą gdy jest zamarznieta i trzeba wyrywać sznurki i siekerą rozcinać tu krokodyl zrobi swoje


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj