Polecane posty

rafal0079    1

mam problem z podnośnikiem podnośnik na źimnym oleju podnosi w miarę a na rozgrzanym to gaz do oporu i dopiero podniesie a i opada na wolnych obrotach pompa jest po regeneracji i tłok z tłoczyskiem jest nowy na rurce zostaly wymienione gumki i pod tłoczyskiem co może być tego przyczyną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Kolego a jaki olejem go zalales??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

\jest zalany agrolem UTTO TAK MI W SKLEPIE DORADZILI PODNOŚNIK NA NIM DZIAŁAŁ TYLKO OPADAŁ ALE TO CHYBA TAKI TYP PODNOŚNIKA?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Jeżeli z siłonik w porządku to wina nie trzymania leży w rozdzielaczu. Jeżeli pompa dobra i siłownik to ie trzymanie tez jest wina rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Jak jest wszystko szczelne to nawet tydzien ma wytrzymac i nie opadnie,mowisz kolego ze pompe robiles a spr jakie daje cisnienie po naprawie??Moze byc wina rozdzielacza ale nie do konca kolega wczesniej tez pisal ze ma problem z wzmaczniaczem a ten ferdek posiada dwie pompy,spr jeszcze sobie WOM bo on jest na hydraulice i przedni nape(jesli posiadasz)czy dzialaj prawidlowo.

Edytowano przez KamilK199

Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

Dawałem ją do regeneracji na Ursusie i zrobili ją chodziła i teraz bardzo wolno podnosi na wysokich obrotach a na niskich nie podniesie tylko takie drgania są co do 2 popmy to nowa była założona i wom chodził ładnie a wzmacniacz po rozgrzniu ginie

a jak jąsprawdzić mam możliwość mieć zegar ale nie umiem

Edytowano przez nasil90
Pisanie z Caps Lockiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

Musisz podpiąć się pod szybko złączkę od hydrauliki zewnętrznej( kiprowania) i na rozdzielaczu ustawić kiprowanie. W twoim przypadku sprawdź ciśnienie na zimnym i ciepłym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

dobra kolego tylko na rozdzielaczu to sprawdzę zembata a ona jest nowa i bez problemu kipruje tylko przyspieszacz nie chodzi i podnośnik a za podnośnik odpowiada tłoczkowa i dodaje że nie mam przełanczania jak w mf 255 że na kiprowanie lub wył pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho88    0

witam. ja również mam problem z podnosnikiem w MF 595. Pompa od podnośnika jest po regeneracji a pompa od kipra nowa. Podnośnik miał napadny, raz podnosił raz nie a teraz to wogóle. Natomiast pomopa do kiprowania dziwnie przerywa podczas kiprowania tak jkaby olej był podawany przez krótkie chwile. Przedni napęd nie działa aby gdy ciągnik ma b.ciężko załanacza sie i wyłancza od razu. Juz mam tego dosyć !!! Pomóżcie lub doradźcie

 

z góry dzięki krzycho88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferguson590    0

kolego krzycho88 napisz mi swoje gg a ci pomoge bo ten ciągnik kilka razy rozbierałem i uczyłem się na błedach az zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes84    0

Koledzy nie wiem jak jest w 590, ale może jest podobnie w moim -698???, rozdzielacz od podnośnika,to ten który znajduje się na rurce od pompy tłoczkowej na wierzchu dekla z podnośnikiem?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukii113    0

kolego krzycho88 napisz mi swoje gg a ci pomoge bo ten ciągnik kilka razy rozbierałem i uczyłem się na błedach az zrobiłem

 

 

Kolego, możesz coś więcej napisać na ten temat na forum? Widzę, że jest to dosyć powszechny problem, mnie również dotyczy, i Twoje uwagi będą bardzo pomocne.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leeo    0

Witam

Chętnie dołączę do dyskusji , bo sam mam problem z podnośnikiem w MF590 4x4 ( z turem ) . W pewnym momencie pod czas orki przestał podnosić mi podnośnik i tur . Zdjąłem pokrywę podnośnika i teraz nie wiem co dalej , czy wymienić pompę ( i jak ją wymontować , czy muszę rozpoławiać ciągnik ) czy może jest jeszcze inna przyczyna . Czy ma Ktoś może instrukcję demontażu i montażu ? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal18    0

kolego ja bym obstawiał na coś innego bo zdaje mi sie że tur jest z innej pomy zasilany a podnośnik z innej :P i może być to napęd pomp że wałek ścieło a jak jest z tej samej zasilany to albo rozdzielacz zwany oscyloskopem lub się zatarła bo miałem podobnie tylko mi jak podniusł to iechciał opaść jak opadł to niechciał podnieść bo jak ci do tej pory nie opadał i nic się nie dzialo to myśle że o rozdzielacz no chba ze uszczelniacze pod tloczyskiem wyżuciło lub na rurce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Leeo- szkoda ze nie zbadales cisnienia na wyjsciach, tylko zaraz rozebrales...teraz albo rozpolawianie ciagnika i sprawdzenie napedu pomp lub bawienie sie z oscylatorem i pompa.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leeo    0

Dziękuje za odzew

Kamil , co do ciśnienia wszystko było Ok bo dwa dni wcześniej używałem tura do ładowania obornika i wszystko było w porządku aż do orki

Tur i podnośnik sa na tej samej pompie +kiper , przełączam tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

popa od podnośnika - ciśnienie ok 200 bar

kiper nie pamiętam ale sporo mniej

co do problemow z podnoszeniem to zaczynajcie od filtra tego z boku. spuścić olej wyjać filter umyć go pędzlem dokładnie! bo jest bardzo gęsty! ze nawet inny olej nie chce przez niego lecieć ( nawet zimny agrol U) następnie zakręcić filtr. koniecznie pamiętać aby przed wlaniem oleju WYKRĘCIĆ ODPOWIETRZNIK z obudowy filtra. następnie zalać cały olej. i wkręcić odpowietrznik o ile olej nim leci i nie ma powietrza.

jeśli to nie pomorze a cisnienie dobre to szukać w zaworze pompy i rozdzielacz< tłok.

w tych ciągnikach pompy są 3!

1-tłoczkowa duza - podnośnik

2- zembata- kiper

3 zębata - przedni napęd,wom i półbiegi

wszystkie zasysają z jednego filtra ale maja różną wydajność dlatego często jedno działa a drógir nie.

piszcie o efektach. pozdro. ja pisze co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

tak w Tucholi ale myśle że podobne pieniądze nowa kosztuje

Edytowano przez rafal0079

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosteknz    0

Witam,

 

Mam problem z tłoczyskiem w MF 595, nie wiem gdzie mogę kupić tłoczysko do podnośnika?

 

Może ktoś wskaże mi adres gdzie takie tłoczysko mogę kupić, z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj