przemol87

przykrywanie ziemniakow agrowłoknina

Polecane posty

przemol87    187

witam

zamierzam w tym roku po raz pierwszy przykryc pare ha agrowloknina i w zwiazku z tym mam kilka pytan

- jak gleboko sadzicie?

- jaka wloknina jest najlepsza?najbardziej praktyczna?(szerokość?)

- czy sadzicie po wloknine zaprawione ziemniaki

- jak z wydajnoscia na bardzo wczesnych?

- planuje wsadzic lordaCB i denaraCB,jakie odmiany najlepiej wypadaja pod przykryciem

 

oraz czy juz kielkujecie?:D

z góry dziekuje


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

parę ha na początek? dobry jestes kolo. U mnie ludzie zdobywali wiedze przez lata. ale jedynie moge życzyć powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

zaledwie 2 na poczatek


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Tak jak mówi @limusine uprawy ziemniaków pod włókniną ludzie uczą się po kilka lat nierzadko na własnych i kosztownych błędach dlatego raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie poda ci tutaj gotowej recepty na sukces. Zacznij się uczyć na własnych błedach a po paru sezonach dowiesz się jak to robić żeby było dobrze.


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

mam takie pytanie bo nie raz widziałem z 10 ha przykryte włóknina czym to przykrywać a później odkrywać chyba nie ręcznie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja kupilem 19


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja w wyborze kierowalem sie tym ze 17 jest cienka i delikatna a 22 za malo przepuszcza swiatka w wyniku czego lodyga jest delikatna i wysoka, poza tym wielu moich znajomych ma 19 ewentualnie 20


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

Więc ja również sadzę pod przykrycie włókniną 19. Sadzimy głównie Irgę(pod folię na początek, podrastają folie ściągamy i zakładamy włókninę na 8 redlin), Ingrid Magdę, Orlika i Lorda. U nas najlepiej wychodzi Magda spod przykrycia. i sadzimy mniej więcej na 7,8 cm. Ale sadzenie zależy od tego czy masz możliwość podlania ziemniaka w maju bo jeśli nie to musisz głębiej sadzić żeby nie poschły za szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

a czym pryskasz na chwasty?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek95    6

pryskamy zazwyczaj Linurexem ale w tamtym roku dolaliśmy Califu tylko trzeba z nim uważać bo mocny środek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

mój znajomy sprzedaje agrowłókninę, ja kupuję u niego zawsze grubość 22g/m2 i powiem wam szczerze że w maju 2011 kiedy były takie przymrozki moim ziemniakom praktycznie nic nie było a temp. u mnie spadła do -5 a pod 19g/m2 już nie było tak różowo, z powodzeniem mogę go polecić pisać na pw. jak by ktoś chciał numer, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

witam,w tym roku po raz pierwszy chce przykrć agrowłókniną około 40 arów ziemniaków,i mam kilka pytań.

Jaką szerokość najlepiej wybrać??sadze w rozstawie 68cm

kiedy sadzić pod włoknine?? dużo wcześniej niż normalnie?w marcu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

recznie chyba bedzie problem ze zwijaniem i składaniem wiec mysle zeby zrobic jakąs rure na korbe mocowana na tuz a na niej ta agrowłóknina mysle o szerokości 160cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

grubość i szerokość już wiem jaką wezme,ale powiedzcie mi czy pod agrowłóknine sadzi sie wcześniej niż normalnie??

jakie zabiegi i kiedy wykonać??

kiedy odkrywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

hmm sadzi sie wczesniej ale to zalezy na jakiej ziemi bo nie kazda sie do tego nadaje

 

skoro bedziesz przykrywal recznie to bierz szeroka wloknine:

-mniej roboty

-mniej redlin skrajnych

po zasadzeniu dajesz oprysk na chwasty i czym predzej musisz przykryc

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

czyli zabiegi mechaniczne (bronowanie obsypywanie) wtedy odpadają?? czy póżniej po odkryciu??

kiedy odkrywać jak będzie miał 15cm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

No no widzę że zanosi się na niezłą cenę wczesnych spod okrycia... <_<


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj