bursztyn

Ciągniki Hurlimann

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bursztyn    0

Witam forowiczów! Podzielcie się ze mną opinią na temat ciągników Hurliman? Co to za marka jaka awaryjność, ceny zakupu no i oczywiście koszty eksploatacji? Pozdrawiam Bursztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

Jest marka z koncernu Same Deutz-Fahr. Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale jest to chyba marka szwajcarska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

chyba szfajcarska i tak samo jak lamborghini i same to i on trzeci niczym sie prawie nie rużni to samo te trzy marki to jedno i to samo kolor znaczek i tyle trzoche sie orientuje bo niedaleko mnie na tej samej wsi nawet mieszkam co koncer SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Właśnie tych hurlimanów jest mało, jak byłem pod fabryką w Jackowie widziałem pare sztuk


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassoo    0

ja mieszkam koło tej fabryki i tych hurlimanów to prawie nie ma pprzez tyle lat co oni tu u nas są to pare sztuk widziałem sa małe takie sadownicze te 40  konne hurlimany ale z tych rolniczych to nie ma taz widziałem  180  konnego już w nowych kolorach złoty metalik  ale to sie nic one nie rużnią od lambo i same tehurlimmany poprostu kolory i nalepka wiecej nic      muwie wam prawde bo mieszkam 1 kolometr a przez kilka lat chodziłem do szkoły i widziałemz okna szkoły plac na którym trzymaja te ciągniki przez płt normalnie ze szkołą jest ta fabryka lata podstawówki jakieś 5  lat temu jak nie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kiedys hurlimann'y byly malowane na zielono, teraz sa srebrne. W polsce jest ich malo gdzyz taka polityke zalozyl tez koncern, poza tym po co komu 4 blizniak i tak sa beznadziejne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

nie powiedział bym ze sa beznadziejne a  popatrz dobrze jak bedziesz widział hurlimana to one nie sado konca srebrnr wpadaja w taki lekki  złoty metalik  u nas ludzie kupuja te dziągniki  wójem mój ma józ lambo i nie nazeka    ojciec mysli kupic kiedys takiego jak kasy zdobędzie  jest jedna zecz która przemawia zeby go kupić blisko serwis tani ekonomiczne ciągniki i kiedys w zyciu jak by jakas awarja to  fabryka blisko z cześciami nie powinno być problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

niestety po dluzszym uzytkowaniu zdarza sie wiecej awarii niz przy innych markach moj ojciec ma same sliver 100.4, mamy go od nowosci od 97 roku i te modele byly jeszcze w miare poskladane, ale znajomi ktorzy pokupowali gdzies po 2000 roku strasznie narzekaja, plus mozna przyznac za maly apetyt na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

u mnie w rodzinie ma wujek  lambo 105 koni a to to samo co  same i ma go od 2003 roku bodajze i  ma co robic u niego i jeszcze nic mu sie nie zwaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

mój sąsiad ma hurlimanaa z 86 nie narzeka jak kupił to dał 35 tyś zł ale on go kupił 6 lat temu


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
co ty za głupoty opowiadasz weź sie pier.. w łeb bo sie słuchać nie chce ja mam silver a 105 i mi jakoś nic nie wysiadło mój wujek ma ma silvera 100.4 z 2002 roku i tez mówi że mu sie nic nie zwali ło a ten kór musi wyskoczyć z czymś takim weź sie zastanów co ty piszesz

porownaj sobie jak sa wykonane, te nowsze sa robione na sztuke, widac to dobrze przy detalach, zarowno wewnatrz jak i na zewnatrz, juz 3 znajomym przednie zwolnice padly, ciekna wszystkie jak mtz.

i opanuj sie troche, bo wiecej nie mam zamiaru czytac takich postow, zwroc uwage ile twoj wuj robi mth, bo jak mu wyjdzie 200 na rok to wcale sie nie dziwie, ja mieszkam na zulawach i takie sprzety pracuja na 400-500 ha, sa najmniejszymi ciagnikami w gospodastwach, ale nabija 1000-1500 godzin rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
co ty za głupoty opowiadasz weź sie pier.. w łeb bo sie słuchać nie chce ja mam silver a 105 i mi jakoś nic nie wysiadło mój wujek ma ma silvera 100.4 z 2002 roku i tez mówi że mu sie nic nie zwali ło a ten kór musi wyskoczyć z czymś takim weź sie zastanów co ty piszesz

 

Lekcja 1

Choć forum zapewnia pewną anonimowość nie znaczy że możesz pisać do nieznanych Ci osób w taki sposób. Ciekawe czy byłbyś taki kozak w rozmowie "na żywo"... Forum jest publiczne i czytają to też inni użytkownicy jak i osoby przeglądające forum, więc tym bardziej sie zastanów nad swoimi wypowiedziami tutaj. Mogłeś napisać swojego posta np. w taki sposób:

"Posiadam silver'a 105 i mam odmienne doswiadczenia. Ciągnik sprawuje sie bezawaryjnie. Mój wujek ma silvera 100.4 z 2002 roku i też jest z niego zadowolony, nie miał żadnych awarii, więc nie moge sie zgodzić z Twoim stwierdzeniem"

 

Sory za OT ale robi mi sie gorąco jak czytam takie posty...

 

 

Pavel: @Przemal Ostrzeżony i post wyrzucony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpres2    0

Niedawno na sprzedaż widziałem Hurlimanna jakiegoś większego który został sprowadzony z zagranicy, niepamiętam jaki model ale na kartce na szybie było napisane że ma 130km, 1996 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

hurlimana nie ma w ofercie dla polski ale na fabryce w jackowie czasami mozna jes spotkac miszkam w jackowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ciągnik marki Hurlimann H 488 rocznik 1992 zakupiłem go niedawno i jestem z niego bardzo zadowolony.

Nie mogę znaleść numeru serwisowego, numeru do serwisu poniewarz chcę kupić do niego kompresator. Jeśli ktoś wie coś na temat serwisu tych maszyn to prosiłbym o numer tego serwisu, gdzie się znajduje taki serwis itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A ja powiem, że te ciągniki Hurlimann to, to samo co DF, Same i Lambo a te uważam za dobre maszyny... :lol:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

mój sąsiad ma hurlimana 90km super maszynka po wiosce 40km/h lata tylko, że z remontem silnika miał problemy, bo mechanicy mówili, że w jego silniku siedzą części z całego świata a nawet z MTZ-tów no i ten remont trwał 4 lata całe szczęście, że ma jeszcze kilka ciągników bo by sie do końca załamał ale mówi, że było warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Hmm...a może wiesz co mu się w tym silniku stało że tak długo naprawiali i części składali?? ;>


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mój sąsiad w H490 ma ciekawie rozwiązaną pompe wtryskową która nie ma własnej obudowy tylko jest w bloku. Ciekawe co sie robi jak pompa padnie :rolleyes: Rocznik ciągnika 1986.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
porownaj sobie jak sa wykonane, te nowsze sa robione na sztuke, widac to dobrze przy detalach, zarowno wewnatrz jak i na zewnatrz, juz 3 znajomym przednie zwolnice padly, ciekna wszystkie jak mtz.

i opanuj sie troche, bo wiecej nie mam zamiaru czytac takich postow, zwroc uwage ile twoj wuj robi mth, bo jak mu wyjdzie 200 na rok to wcale sie nie dziwie, ja mieszkam na zulawach i takie sprzety pracuja na 400-500 ha, sa najmniejszymi ciagnikami w gospodastwach, ale nabija 1000-1500 godzin rocznie

 

no i co bo ty mieszkasz na zuławach to myslisz ze tylko u ciebie śą ciezkie ziemie przekonał bys sie ze i u nas sa cięzkie do uprawy niektóre nie mówie ze jak u ciebie wiekszość ale nie jest lekko a wujek co do lambo to ten ciagnik chodzi non stop i 200 mth to spokojnie kilka razy w roku nabije wiem ze te ciagniki są dobre i nie zmienisz zdania nie porównuj ich do jd czy fendta czy innych wykonanie jest dobre oszczedne i nic nie cieknie od 2003 roku zadnej awarii i nie bój sie ciagnik nie stoi tylko naprawde pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Hurlimann - ktoś coś o tym słyszał? jak sie sprawuje? Czy ktoś ma te "bestię" ?


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Hurliman to jest Lamborghini tyle ze pomalowany na zielono. Ja mialem Lamborghini Racing 190. Ladnie chodzil nie mialem do niego zarzutow ale go sprzedalem bo mial 12 tys mtg.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj