craft

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki?

Polecane posty

CONDOR    10
Napisano (edytowany)

A co ma być? Made in United Kingdom- Perkins :lol: Wiele rzeczy jest znormatyzowanych, ale jeżeli Ty się kierujesz filtrem- no to sorry ;)

Edytowano przez CONDOR

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a widziales silnik w kombajnie volvo ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A co ma piernik do wiatraka? Głupote chłopie walnołeś niesamowitą z tym żę JD ma silniki perkinsa , już więcej prawdy jest w tym żę claas ma silniki JD . I wyjątkowo muszę poprzeć wypowiedź Huberta :

:lol: a kto Ci to wcisnął i jak głęboko, że tak twierdzisz??
I ja też się pytam kto Ci wcisną taką głupote?

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a niby jakie tam sa silniki?

made in France

http://moto.allegro....1346008814.html

pompka paliwowa i filtry paliwowe jak w 3P

 

hehehhe dobre

możesz wierzyć albo nie ale jak takie same filtry olejowe i paliwowe mam u siebie w landinim z silnikiem perkinsa i w fordzie z silnikiem forda, ba nawet w jednym i w drugim siedzą suche tuleje, no pompa wtryskowa jest jeszcze w moim fordzie inna ale już w młodszych siedzi taka sama rozdzielaczowa jak w perkinsie, JD, MWM i jeszcze pewnie kilku rodzajach silników, ale na to że są to takie same siniki to w życiu bym nie wpadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ludzie!!!!!silnik a osprzęt do silnika to coś zupełnie innego!!!@izydor6280 tyczy się to ciebie;] kup sobie merca i idź do sklepu z filtrami a na pewno dostaniesz filtr made in Poland pasujący do silnika merca! pompa paliwowa, chłodnica, rozrusznik to wszystko może być w JD od innego producenta ale serce robi Janek sam osobiście;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ok niech bedzie

kolego troche zly przyklad bo ja bym to nazwal zamiennikiem ale niech bedzie, bo ten temat mial byc o czym innym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Zamiennik to może być części orginalnej , teraz jest taka unifikacja części że hejjjj , mi się wydaje że beret dobrze napisał.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

a MF ma jeszcze Perkinsa czy na czym teraz głównie bazują? Słyszałem, że Sisu ale czy wszystkie modele. To Sisu ma teraz Crystal także ciekaw jestem tej firmy. A czy wszystkie ciągniki z koncernu SDF jeżdzą na Deutzach? Jakie silniki ma Case, McCormick, Landini czy Class?


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Napisano (edytowany)

MF ma perkinsy i sizu podobno od tego roku będą przechodzić na sizu już całkowicie , Valtra sizu , Crystal? a co to takie? (żart) nie wiem , całe SDF jest na deutz-ach , CNH (case nh ) FPT ( Fiat Power Train) czy jakoś tak oraz w niektórych modelach sizu , ARGO ( McCormick , Landini) Perkins, Betapower ( a co to jest to nie wiem podobno silnik robiony przez iveco na specjalne zamówienie do ciągników rolniczych ( coś w tym rodzaju pisało na stronie MC , być może jest to silnik robiony na licencji cumminsa) . Claas > DPS silnik JD ze zmienionymi głowicami oraz programem sterującym silnikiem, oraz w mniejszych modelach FPT a w xerionie Caterpilar

Tak mi się wydaje

Edit: FPT poprawne rozwinięcie skrótu -Fiat Powertrain Technologies

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

@izydor6280 no dokładnie to temat o tym kto zakłada jakie silniki a nie o sianiu teorii które się nawet fizjonomą nie śniły jak by to Ferdek powiedział;] a pan Jan Jeleń to się w grobie przewrócił jak to zobaczył co napisałeś, to jest właśnie unikatowa rzecz w JD że od zawsze mają swoje silniki...a wracając do tego że silnik ma tabliczkę made in france to nic dziwnego po prostu fabryka jest w Francji i tam składają silniki....POZDRAWIAM;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7
Napisano (edytowany)

caterpillar, podobno dobre a kto ich jesszce używa oprócz classa i chellengera jak się domyślam

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@andrzej24871 pamietam ze byly SDF smigajace chyba na 3 cylindrowych silnikach mitsubishi, nie wiem czy nadal sa jakies w ofercie.

 

betapower to seria silnikow cumminsa, kiedys cummins uzywal tej nazwy, teraz tylko mc'cormick przy niej zostal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak właściwie to w w MF 54** siedzą silniki CAT-a :D bo są one produkowane z dwoma tabliczkami... jeśli montuje je MF to są Perkinsa , a jeśli Challenger (w odpowiednikach MF 54**) to są identyczne Caterpillary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Napisano (edytowany)

@brzozak2 masz racje agrokid-y mają silniki mitsubishi,

bogdan ciekawie prawisz ;) pierwszy raz o tym słyszę

Panowie a jak sprawdzić gdzie jest silnik produkowany ( jak pisze na tabliczce znamionowej ) Bo zapytać się dilera :( wiecie jak jest

O betapower :"new six cylinder turbo diesel BetaPower engine developed by the European Engine Alliance, a consortium of three of the world's leading manufacturers of agricultural and industrial diesel power units, including Cummins and Iveco." wujek google pomógł Mój odnośnik

Edytowano przez Andrzej24871

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak, ale to zabieg czysto marketingowy, w tamtym roku iveco i cummins zaczeli laczyc swoje sily, natomiast betapower to byla seria silnikow zrobiona przez cumminsa. jeszcze jakis czas temu (nie wiem rok moze dwa) na oficjalnej stronie cumminsa byla wyroziona ta seria i pelne specyfikacje do niej.

 

dzis zostal tylko slad w informacjach mc'cormicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Ale nie wiem czy można powiedzieć że case ma swoje silniki , w case są FPT ( robione w iveco na licencji cumminsa?) Podobna sytuacja w MF tymi z silnikami sisu , MF tak samo jak sisu diesel (czy jak mu tam) należą do agco tak samo case i iveco należą do Fiata a że właścicielem cnh jest fiat....

Czasami starasz się powiedzieć coś mądrego ale ci kolejny raz nie wychodzi

Iveco współpracuje z Cumminsem tak samo jak Scania i silniki FPT są produkowane dzięki dokumentacji Iveco, nie jest to żadna licencja!!!

 

Źródło

 

W zasadzie to JD, Valtra, Kubota i CNH produkują dla siebie silniki, bo Deutz AG nie należy do SDF w całości, tylko w 40%, więc nie ma własnych silników :) Ale wszystkie ciągniki sa montowane tak jak Ursus , bo nie ma takiej fabryki w której by produkowano wszystko, od skrzyni po silnik, mosty itd :)

Valtra i MF bo to AGCO, Sisu należy do AGCO. Zetor ma swoje, Belarus ma MMZ a to nie jest własność Belarusa. Z SDF masz całkowitą rację. CNH robi swoje tak jak piszesz.

Źródło

 

Nie jestem pewien ale z tego co mi wiadomo to valtra stosuje w serii N silniki Sisu, a w serii T silniki Fortius. Przynajmnie z tego tak wynika

Fortius to model silnika :P

Źródło

 

Mój odnośnik

weź popraw to sizu na Sisu bo człowiekowi gorąco się robi jak to czyta

 

Edit:kokoman0 tak trudno zauważyć że skomentowałem cały temat a nie tylko jedną wypowiedź dlatego napisałem i fortius <_<

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Z tym silnikiem sisu fortis już wszystko zostało wcześniej wyjaśnione. Poprostu tak dziwnie napisali na tej stronie, że czytając artykuł (ten w który to przeczytałem) można nie znając dokładnie sprawy wprowadzić się w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ale jeszcze SDF montuje swoje własne silniki Same serii 1000 w DF Agroplus, Agrolux, Agrotrac oraz w odpowiednikach czerwonych i srebrnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Kubota , z tego co wiem , w swoich ciągnikach montuje tylko swoje silniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj