craft

Którzy producenci ciągników sami sobie produkują silniki?

Polecane posty

craft    7
Napisano (edytowany)

Witam. Kto oprocz JD sam produkuje silniki? Wiem, że Deutz ,ale czy wszystkie Deutze mają silnik własnej produkcji? Żadko sie spotyka, że jakaś marka ma swój silnik. Czy wszystkie wytwórnie traktorów są montowniami jak Ursus? Czy już nikt sam nie robi silników? Mógłby ktoś coś napisać na ten temat?

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

JD nie produkuje silnikow, to sa silniki perkinsa zmienione przez JD


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Napisano (edytowany)

W zasadzie to JD, Valtra, Kubota i CNH produkują dla siebie silniki, bo Deutz AG nie należy do SDF w całości, tylko w 40%, więc nie ma własnych silników :) Ale wszystkie ciągniki sa montowane tak jak Ursus , bo nie ma takiej fabryki w której by produkowano wszystko, od skrzyni po silnik, mosty itd :)

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ni popadajmy w skrajności :P Tak samo można powiedzieć że Case ma jeden silnik SISU itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

No ładne wszystcy zapomieli,że Zetor robi sam dla siebie silniki i belarus. a co do belarusa to ostatnia fabryka w europie produkująca wszyastkie podzespoły samodzielnie zetor robi więkrzość ale nie wszystko. ciekawa teza padła odnośnie tego, ze JD sam ine produkuje sielników tylko to są przez nich zmienione sielniki perkinsa gorszej bzdury jeszcze nie słyszałem udowodnij to i niby jak mieli by zmieniać silnik co zmieniają odlew bloku, żeby nie wyglądał tak jak perkins?? chciał bym poznać rozwinięcie tej teorii i coś na jej potwierdzenie.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ale nie wiem czy można powiedzieć że case ma swoje silniki , w case są FPT ( robione w iveco na licencji cumminsa?) Podobna sytuacja w MF tymi z silnikami sisu , MF tak samo jak sisu diesel (czy jak mu tam) należą do agco tak samo case i iveco należą do Fiata a że właścicielem cnh jest fiat....


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7
Napisano (edytowany)

No własnie dlatego Zetor to lipa bo ma własne przestarzałe silniki do bani i wir w baku.

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

JD I PERKINS?!!!!!! kolego one nie mają nic ze sobą wspólnego....jak więcej osób posiadających ciągniki JD lub tych z perkinsem to zobaczą to Cię wrzucą do kotła ze smołą;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Kubota robi wszystko pod siebie. Począwszy od silników, przez skrzynie, mosty itp. W Japonii ma 2 fabryki w jednej produkowane są ciągniki serii m40 i L a w drugiej traktory i nnych serii.

cytat ze strony: http://www.agro123.pl/article/show-ciagniki-kubota.html

"Ciągniki Kubota rolnicze serii M są produkowane w fabryce „Sakai” razem z ciągnikami serii B (ciągniki komunalne) znajdującej się w Osace. Fabryka „Tsukuba” znajdująca się w Ibaraki produkuje ciągniki Kubota serii M40 i L. W 2005 roku obchodzono kolejne święto – sprzedaży milionowego ciągnika Kubota w samych Stanach Zjednoczonych (USA). Zaś w styczniu bieżącego roku (2010r.) świętowano wyprodukowanie trzech i pół miliona ciągników."

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

craft o jakim wirze w baku mowisz ? w warunkach polowych czy laboratoryjnych ?

W warunkach laboratoryjnych Zetor Proxima 85 jednostkowe spalanie na poziome 220 g/kWh co jest wynikiem poniżej średniej.

Jeśli chodzi o warunki polowe wszystko zależy od tego co jest nim robione i w jakich warunkach.

Teoretycznie i małym trzy cylindrowym Perkinsem lub Yanmarem możesz zrobić wir w baku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Zapomniałem dodać, że kubota posiada jeszcze jedną fabryką w USA gdzie składane są traktory z gotowych podzespołów przywiezionych z Japonii. Wydaje mi się, że fabryka w stanach powstała w celu ominięcia cła i w efekcie obniżeniu cen gotowych traktorów w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Witam. Jak ktoś wie niech powie mi jakie silniki ma wcześniej wspomniana Valtra chodzi mi głównie o serie N i T bo ostatnio zastanawiałem sie ze znajomym i nie wiedzieliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7
Napisano (edytowany)

craft o jakim wirze w baku mowisz ? w warunkach polowych czy laboratoryjnych ?

W warunkach laboratoryjnych Zetor Proxima 85 jednostkowe spalanie na poziome 220 g/kWh co jest wynikiem poniżej średniej.

Jeśli chodzi o warunki polowe wszystko zależy od tego co jest nim robione i w jakich warunkach.

Teoretycznie i małym trzy cylindrowym Perkinsem lub Yanmarem możesz zrobić wir w baku.

dyczko0 nie wiem jak jest w labortaorium, wiem że kto ma zetora mówi że dużo pali, i jakoś mnie to nie dziwi bo czego możnaby się spodziewać po 30-letniej konstrukcji. A Ty pewnie sprzedajesz zetory wiec uprawiasz demagogię na forum. Przez takich jak Ty w Polsce ludzie wierzą że zetor to dobre traktory, a producent zetora zaciera ręce bo nigdzie tyle ciągników nie sporzedaje co w Polsce, jedynym kraju w ktorym spotkasz ludzi którzy bedą twierdzic ze zetor to najlepsze maszyny, lepsze niz JD lub Fendt, gdzie ludzie czekaja na

Maxterre, jakby nie było innych traktorow w przedziale 160 KM , lepszych niż stary silnik w plastikowej badziewnej obudowie.

Edytowano przez craft

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Valtra od zawsze ma sisu tylko wcześniej były te silniki produkowane pod nazwą walmet


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

JD nie produkuje silnikow, to sa silniki perkinsa zmienione przez JD

:lol: a kto Ci to wcisnął i jak głęboko, że tak twierdzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

szczerze to ierwsze słyszę o takim prducencie silników jak Fortius? gdzie to jest produkowane

 

 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem, też pierwszy raz słysze o takim producencie silników. Wydaje mi się, Fortius to jednak jakiś silnik Sisu któremu nadali taką nazwę, albo to nazwa wtrysku (sisu pewnie wymyśliło sobie taką nazwę dla jakiejś serii silników). Ale ogólnie to zabij nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

Fortius, to seria silników SISU, chyba tych największych. Na pewno nie marka producenta.

MTZ- Belarus nie produkuje silników lecz montuje od początku silniki produkowane przez MMZ(Minskij Motornyj Zawod) Mińska Fabryka Silników Spółka Akcyjna.

http://www.po-mmz.minsk.by/

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Dzięki za wyjaśnienie bo na tej stronie, na której to wyczytałem, to jest tak napisane jakby silniki wogóle inna firma produkowała.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Post izydor6280 to hit tego miesiąca :lol: . Craft, głównie chodzi o cene. Nie każdego stać na nowego fendta czy JD i musi się zadowolić zetorem, który może nie jest hiper mega nowoczesny i oszczędny, ale spełnia podstawowe zadania powieżone przez użytkownika. I ta cena ;)


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj