Zaloguj się, aby obserwować  
cino111

Czy warto kupić Bizona Z050 za 10tys?

Polecane posty

tomusgigant    1

ja tez mam Z050 i nie narzekam od 1988 u mnie co rok około 35-45 ha teraz od 2008 mniej kosi bo kukurydzy wiecej i rzepaku, w 1994 remont silnika i ogólnie nie mam poważniejszych awari na szczescie:) sprzedał bym ale moje zdanie ze jak za 8 tys czy tam 10 to sie nie opyla:P chociarz bedzie trzeba pomalu o tym myslec:)bo tez chyba 1975 r ale ogolnie za te pieniądze polecam:) jak ladny stan bedzie pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil221    0

o silnik się niemartw jak mówi ze jest ok to mu przez te 2 lata nic sie nie stało ja kupiłem silnik do swojego bizona w okazyjnej cenie i stał 4 lata i z pierszego odpalił i chodzi do dzis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

kolego jak się dba tak się ma jak nie przejrzysz maszyny przed żniwami to czy to z050 czy z056 czy bizon rekord każdy będzie złomem maszyne trzeba przejrzeć i wszystkie usterki usunąć wtedy będzie śmigał pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dokładnie ja mam z056 z 80r , dla innych to jest może i złom , dla mnie też jak jest niefartowny dzień, ale gdybym miał go sprzedać to musiał bym wziąć przynajmniej 25tys ,a wątpię że ktoś mi tyle da, zawsze robiłem go pod siebie, tam się już nie ma bardzo co popsuć, i się nie psuje, tylko bardzo szybko zużywa :D . Dlatego jak masz zamiar jeździć i robić to i tak wymienisz to co jest niezabardzo, wiadomo że za te pieniądze cuda się nie kupi i nic lepszego nie kupisz


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

piotrekmf3080 to ty masz coś nie tak pod sufitem albo za dużo kasy jak możesz co roku 10 tyś ładować jak my w tym roku wymieniliśmy łozyska odrzutnik/młocarnia wytrząsacze i inne łożyska razem 27 albo 28 do tego wął na młocarni i odrzutniku i sporo pasków i wyszło ponad 3 tyś z mechanikiem sąsiad robił wszystkie blachy podłoge podsiewacz wentylator sita i podajniki wszystko nowe i ok 5 tyś zapłacił czyli jakbyś zrobił to przez jeden rok to masz 8 no dobra 9 tys i masz spokój na pare lat my mamy Biozna 50-tke 76 rok idzie tylko gwiżdże pierwszy rok u nas kosiła 150 ha teraz przez 3 lata kosi 60 30 u nas i 30 na zarobku u tego co ją kupiliśmy kosiła ok 30 ha a na poczatku w RSP a tam to napewno cuda sie z nia działy i niewiem czy sżło by w nią co roku 10 tyś wkładać a co do forszaja mój tata miał kiedyś i mówi że dobry kombajn lepiej wymłóci i wogóle lepiej sie kosi mi osobiście Bizon bardziej sie podoba ale fortschrit też może być pewnie że wolałbym poczciwego forszaja niż jakiegoś tam claasa senatora a co do części nie wiem czy do forschrita są aż takie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Kolega który mówi ze do bizona zo40 jest problem z cześciami to pier**li głupoty bo w skrzynia nie różni sie niczym oprucz jednego wałka , którego na dodatek mozna założyć od bizona zo50,przełożenie skrzyni jest takie samo wiec nie gadaj kolego jak sie nie znasz a pozatym wszystkie bebechy mozna dostać bez problemu cepy też bo niedawno kupowałem wszystko jest nawet oblachowanie .Tryby w skrzyni tez takie same wiec pomyśl i nie rób se siary o swojej niewiedzy .A te volvo to główno nie ma części jak coś nawali to idzie sie na polu pochlastać h*j z taką robotą.Kolego ,który chcesz kupić kupuj zo 40 zrobisz silnik i bedziesz zadowolony a szybkością zo 40 nie odstaje od zo50 nawet z zarośnientym jest lepszy bo spraktykowałem jak kosiłem na zarobku był tez bizon zo 56 i nie dawał mi rady cały czas łapał na gardzieli .

 

częsci pewnie że można dostać, pytanie czy jak coś walnie w środku czy pod koniec żniw dostaniemy to od reki, w tym roku jak mi w 056 rozerwało obudowe półoski, a przy tym obudowe hamulca... to trzeba było 70 km jechać bo nigdzie bliżej nie było

łapał na gardzieli.. jaki pan taki kram, pewnie wystarczyło przyszpanować pasek, ten co włącza zespół zniwny...

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Bizona Z040 teraz obecnie i na niego slowa nie mozna powiedziec, chodzi jak strzala,choc jest wiekowy, co nie jeden Bizon Z050 tego nie moze powiedziec. Roznice sa, z czesciami niektorymi tez jest problem to jest fakt, moj pracuje na 35ha wlasnych plus zarabia na siebie. W pierwszym roku co zostal zakupiony to sie splacil w calosci w sezonie zniwnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Wypraszam sobie mam bizona 50 i na pewno twoja 40 by nie dala z nim rady bo jest węższa.Zamiast 40 wolał bym 50.50 i pierwsze 56 lepiej tykają od tych nowszych 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest wezsza bo ma 4 klawisze to o 25cm wezsza, no i na gardzieli,ale roznicy wielkiej nie robi.Mam Z056 i 40 spokojnie dorownuje. Kazdy sie dziwil ze ta babcia tak chodzi. Zapraszam do porownania :P Stan techniczny ma wielkie znaczenie, jak bedzie ruina to 40 Wistula wyprzedzi! :D Nie obrazajac tych sprzetow! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kazdy sie dziwil ze ta babcia tak chodzi.Zapraszam do porownania

No a czemu babcia ma nie chodzić, zwłaszcza jak jest jeszcze na fleku :P a z kim ją będziemy porównywać - z osiemnastką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No no takie poronwania! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam bizona 40pieknie chodzi kola zalozylem te szerokie jak w 50tce . odpalilem go ostatnio jest takich drobnych robot przy nim ale naj wiekszy to ze 3bieg mi nie wchodzi sciaglem dekiel zeby cale wodziki niby pracuje co moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy bieg nie wchodzi w ogóle, czy wchodzi a go nie ma?

Jeżeli bieg wchodzi a go nie ma, mogą być zerwane tryby, a jeżeli nie można go włączyć w ogóle,czyli nie mozna go wepchnąć na 3 bieg, to mogą zle byc ustawione cięgna lub któryś z kołeczków blokujących na wodzikach działa wadliwie i dlatego nie można wepchnąć dzwigni na bieg. Te kołeczki znajdują się na tych okrągłych dzwigniach w skrzyni, które przesuwają wodziki na bieg.

Trzeba je dokładnie sprawdzić, bo prawdopodobnie może to blokować mozliwość wciśnięcia biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

może być też walnięte łożysko igiełkowe pomiędzy wałkiem sprzegłowym a zdawczym, ale to wtedy choćby biegi wyskakują, w skrajnych przypadkach może sprzegło kłowe które zazębia 3 jest uszkodzone,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

te "pięćdziesiątki" niech będą nie wiem jak zadbane to zawsze to są stare kombajny, u nas we wsi ostatnio też je sobie pokupowali i dwóch od razu wymieniło silniki, dwóch ostatnio wnętrzności wyjmowało (mam na myśli wialnie). Przy takim kombajnie trzeba się liczyć się z tym też sporo pasów jest starych i zaraz mogą pęknąć. A co najważniejsze w tych czasach co były produkowane nie było prawie wcale kombajnów, podejrzewam, że one się nie nudziły tylko jeździły aż do połowy września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko zależy jak były zadbane i Z056 może być gorszy złom, nawet rocznikowo młody niż Z040 czy Z050. Zależy jak było o niego zadbane i co w nim było wymieniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    42

Mam z050 z silnikiem Rekorda ten z turbo ... Znajomy kupił teraz sobie z056 ... o dwa lata starszego od mojego z050

Mój z050 ma 78r ,a jego z056 76 . Gdy robiliiśmy porównania niczym się one nie różnią ,mój jedynie szybciej "pracuje w zbożu" i mniej łapie zadychę. Ja zdążyłem dojechać do prawie końcówki ,a on był w połowie . Bizony tak samo ustawione i pięknie czyszczą ,jak się dba to sie ma ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eloelo52i0    0

hmm u mnie Kombajn bizon z050 po renowacji na z056 spokojnie daje rade na 28h , ale jeśli mówisz że problem z silnikiem to ciut lipna sprawa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam chciałbym odświeżyć temat a mianowicie chcę kupic taki kombajn jak w temacie i proszę o pomoc ,sprzedawca wycenił maszynę na 8500 zl ma uszkodzoną żmijke w chederze (pęknięta) nie działa instalacja elektryczna (baterie dobre) wycieki z hydrauliki pod podłoga,wytarta żmijka w zbiorniku,skruszała jedna opona przód.Plusem sa nowe pasy jezdne wymieniona półoś lewego koła nowe podsiewacze i wariator ,kosa przerobiona na zo56 ,silnik pali przy -9st.nie dymi przy przegazówce ,pracuje równo, bez wycieków,ciśnienie na zimnym 3,5, stan wizualny całej maszyny oceniam na3+ .I teraz pytanie czy za ta sumę warto go kupić i na co jeszcze zwrócić uwagę . będzie pracował na 20ha,z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

daj sobie spokuj to zabytek i skarbonka, silnik na zimnym 3,5 a w żniwa pod obciążeniem 1,

ten pękniety ślima z czasem trzeba bedzie wymienić - przerabiałem to spawanie i wkońcu się rozleciał na dwie cześci - nie tania rzecz, przewody metalowe można wymienic na elastyczne, instalacja do wymiany - mozna kupić.

miałem 056 od 79 roku tez był tani, ale kiedyś nie było tyle kombajnów zwrócił sie po 1 sezonie (chociaż trzeba było non stop dziury łatać), ale przed następnym została goła rama wszystko było zgnite (stal pare lat na dworze cały rok) po kapitalce wytrzymał do 2011 + drobne naprawy (miał miejsce w garażu)

 

w koncu wszystko zależy od stanu maszyny

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubi330m    0

ja też mam bizona z050 i kosze nim co roku dużą ilość pól bizon czerwony i dobrze chodzi mało pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieobrazaj tych maszyn mają prawo sie psuc jak kazdy nowy kąbajn Ja mam Z040 z 1972 roku. Ma juz 40 lat i naprawde na jego wiek nie moge zle o nim powidziec bo do bardzo dobra maszyna i nie chce go zamieniac kolega kupił 56 o 20 lat młodszego od mojego i robił mu kapitalke a mnie sa jescze orginalne łozyska koła pasowe w swietnym stanie jak i inne elementy Nie jeden nie mógł uwierzyć że ma tyle lat a taki stan :) hydraulika wszystko ładnie smiga a silnik dzwon wymieniałem uszczelke pod głowica i nie moglismy uwierzyc brak progów na tulejach jak by nowe były oleju nie bierze a ta jego piękna praca po prosyu rzadko który silnik jak sw-400 tak równiutko pracuje :) aha silnik pracuje od nowosci po zimie pali na dotyk od pierwszego :) po sezonie planuje usprawnić poządnie instalacje elek. wymienć zegary itp i rózne drobnostki,odmalować odpicować i przez wiele lat mi posłuży a jak bedzie wymagał remontu to z pewnoscią go dostanie bo nalezy mu sie jest juz u nas z 14 lat :)

Kilka km ode mnie znajomy ma też Z040 w tym roku na wiosne przeszedł remont kapitalny wymienili wszystkie łożyska,paski,inne elementy które były uszkodzone,nowa instalacja,oponki,i mówicie ze niema częsci :P na zamówienie z poznania zakupili nowy podsiewacz całą obudowe wentylaotora i zmijek od spodu :)wszystko zostało wyczyszczone wydmuchnięte rozebrane wymalowane jak należy :) po prostu wszystko zostało przywrócone do 100% sprawnosci :) i mi sie to bardzo podoba trzeba cenic takich ludzi :) inny znajomy posiada zo43 sprowadzony kilka lat temu w orginale w pięknym stanie z kabinką :) a co do cżesci to wszystko to co potrzebne to mozna dokupic od 56 i pasuje a niektóre elementy sa jeszcze w sklepach oryginalne

Edytowano przez lukaszursus904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj