Gość bartek18

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO?

Polecane posty

Senator    45

Ja bym ci poradził NH lepsza bajera i jakoś wygląda no i wykonanie nie jest złe a te Ursusy mido to to samo co ursus 20 lat temu tyle ze maska inna , troche w środku inny i inne skrzynie

sam piszesz że inna skrzynia, w środku inny do tego jeszcze silnik perkins i co to ma być ciągnik sprzed 20 lat? Weź się opanuj z takimi tekstami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

to już z VAT-em

 

skrzynia 2100 netto czyli 2600 brutto

Klima 5700 netto czyli 7000 brutto

 

Pomijam pojedyncze złotówki

Tylko nie wiem czy te 100 tys za ciągnik jest z czy bez

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Chyba o to tu chodzi aby każdy wyraził swoją opinię ale ma byś rzetelna. Po co pisać bajki skoro na danym sprzęcie po jakimś tam czasie użytkowania wyjdzie wszystko. Wadą NH właśnie jest to że np. ciągnik czy presa są inne rozmiary kluczy, łożysk oraz z częsciami jest róznie. NH jest sprawdzone Ursus akurat ten nie ale jesli nie będzie sprawdzony to można się tutaj dalej spierać bez celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

W mf tez są dziwne rozmiary kluczy ,nasadki mozna dokupić . Ale tam mniejsza o to . A cena tego ursusa 75 km ,jest akurat z najnowszego poradnika rolniczego . Ursus ma tam swoją reklame . Pisze ze 98 z groszami tys , ale netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To zmienia postać rzeczy ja sugerowałem się tą fotka

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/272785-ursus-5524/

i tam jest jak byk napisane że dał za niego 100 tys

 

Myślę że te nietypowe rozmiary kluczy itd są tylko po to żeby samemu nie można było nic zrobić i żeby wzywać serwis do byle czego a na tym firma zarabia Co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

to już z VAT-em

 

skrzynia 2100 brutto czyli 2600 netto

Klima 5700 brutto czyli 7000 netto

 

Pomijam pojedyncze złotówki

Tylko nie wiem czy te 100 tys za ciągnik jest z czy bez

 

 

brutto to jest netto+Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Ja bym brał Ursusa tak jak już koledzy wspominali tańszy w utrzymaniu. Co do awaryjności to słyszy się że NH lubią się psuć wiem z własnego doświadczenia <_< Ja bym ci proponował zastanowić się nad jakimś nowym Zetorkiem Forterrą, myślę że to jeden z najciekawszych oferowanych Ciągników ;) Dość dobrze wyposażony i atrakcyjna cena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

Co o tym myśle? A no to ze przejde sie jutro z suwmiarką i pomierzam te nietypowe śruby heh . Dlaczego wszyscy myślą ze to nh takie nietypowe , a fentdy , john dery ,mfy i inne to na rzepy składane?:D tez są przerózne śruby . Jak człowiek ma chęci to se poradzi heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

Chłopaki ,przestańcie juz bo sie zaczyna robić wojna . Tak naprawde to każdy jest dobry aby zębatki sie nie sypały jak w chińskiej wiertarce , a pierdoly typu przecieki czy brak świateł itp to nieawarie przekreślające caly traktor . To tylko maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

No dokładnie gdyby można to co niektórzy by się pobili :lol: Więc sami widzicie wniosek jest jeden nie ma rzeczy wpaniałych nawet przy najlepszej marce zdarzają się nietypowe awarie. teraz wszystkie maszyny powoli sprowadzają się do równego pozomu.Więc można dać szanse temu znienawidzonemu przez niektórych Ursusowi. A ztymi nietypowymi rozmiarami w tych zachonich markach to jest tak że oni robia pierwszorzędnie pod swoich krajowych rolników. Zresztą niedługo te te klucze każdy będzie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

Byłem dziś z suwmiarką przy swoim Nh . Mierzyłem łby śrub i nakrętek . Typowe rozmiary większość , zdarzają sie 21, 25 .nic strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No to to nie są takie nie typowe zwykle zestaw kluczy takowe posiada co innego jak są calowe ale to angole oni są inni :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na calowe śruby w MF nie mogę narzekać, do ciągnika dołączony był komplet kluczy. Pasują one idealnie do śrub, mają mniejszy luz niż klucze metryczne. Podziałka gwintu też jest lepsza, coś pomiędzy naszym zwykłym a drobnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid12345    0

A Ty pracowałeś ?? z iloma NH miałeś do czynienia że tak się o nich wypowiadzasZ?? pewnie świata poza ursusem nie widziałeś...

[/quoteno własnie gadają o tym ciągniku NH że badziewie i gorszy od ursusa !! a nawet nie mieli z nim do czynienia tylko kogoś słuchają co im bajery opowiada !! żal mi takich ludzi!! Mam 5060 dwa lata !!! wierz czy nie zero awarii !! 1750MTG PLUS dla kolegi HubertOjdana :rolleyes:

 

A Ty pracowałeś ?? z iloma NH miałeś do czynienia że tak się o nich wypowiadzasZ?? pewnie świata poza ursusem nie widziałeś...

własnie gadają o tym ciągniku NH że badziewie i gorszy od ursusa !! a nawet nie mieli z nim do czynienia tylko kogoś słuchają co im bajery opowiada !! żal mi takich ludzi!! Mam 5060 dwa lata !!! wierz czy nie zero awarii !! 1750MTG PLUS dla kolegi HubertOjdana :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

polece ci Ursusa , tanie części mała awaryjność , nie wiem jak z awaryjnością NH ,ale częśći są drogie wg. nh słabe są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Koledzy a ma ktoś może starszego NH tak około 10 lat jeśli tak to jak się sprawuje, jak z dostępem do części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam panowie a więc nie wiem bo niemam nowego NH ani ursusa ale czy nie było tematu że w NH są zawyżane moce do rzeczywistych czy jest ktoś z posiadanych przez was Nh to wyjaśnić?

A odnośnie ciągnika to ja ogólnie jestem zwolennikiem ursusa ale w tym temacie porównujemy Ursusa 6824 w którym nie ma takich fajerwerków jak w 8034 czy 6834 a więc w tym zestawieniu wygrywa Nh.Ale jakby poczekać na 6834 to ja już bym dopiero zaczął się zastanawiać :D i w takim wypadku wybór padł by na Ursusa.

Wady Ursusa to przestarzała skrzynia biegów brak rewersu

Wady Nh droższy serwis niż w Ursusie małe kabiny(nie wiem jak jest w Ursusie bo w nim nie siedziałem) oraz mała masa

Zalety :

Ursus

-silnik perkinsa

-mało skomplikowany więc każdy kto ma pojęcie da sobie z nim rade w naprawie

 

New Holland

-Lepsza skrzynia biegów niż w ursusie

-rewers

-mocny podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1
polece ci Ursusa , tanie części mała awaryjność , nie wiem jak z awaryjnością NH ,ale częśći są drogie wg. nh słabe są

do ursusa takie tanie części teraz też nie są i nie przesadzajcie, że do NH są takie drogie, jak chcesz kupić dobrą część to trzeba zapłacić, przecież równie dobrze można kupić podróbę, ale wytrzyma o wiele krócej niż oryginalna <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał NH bo według mnie jest lepiej wykonany od Ursusa.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj