Gość bartek18

NH 5070 czy Ursus 8024 MIDO?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A Ty pracowałeś ?? z iloma NH miałeś do czynienia że tak się o nich wypowiadzasZ?? pewnie świata poza ursusem nie widziałeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

NH jest trochę mniejszy gabarytowo, więc w niektórych pracach może lepiej się sprawdzić;)

 

 

Tutaj się z tobą zdecydowanie nie zgodzę. Ma być to ciągnik główny więc chyba im większy/cięższy to lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego HubertOjdana widzę świat poza Ursusem zwłaszcza taki w którym istnieje Valtra :D

Ja osobiście nie mam NH ale mój znajomy ma i jest to jednocześnie dominująca marka w mojej okolicy

Więc na podstawie rozmów z właścicielami wyrobiłem sobie taka opinię o NH: ekonomiczne silniki, dobry komfort pracy, dobrze wyposażone, mało awaryjne, psuje się przysłowiowo raz na pół roku ( chociaż ciężko powiedzieć jak to będzie później bo teraz to wszystko są prawie nowe maszyny ) ale niestety jak się zepsuje to tak poważnie że tylko serwis może to naprawić w dodatku nawet jak trafi się mała pierdułka bez której niby można pracować to i tak nie można tego samemu naprawić brak narzędzi..., tak taka jest prawda że odpowiednie narzędzia posiada tylko serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie odpisywałem na Twojego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

kedziorek to ci powiem że moj NH jest chyba jakiś wyjątkowy bo ma już trzy lata i 1000mtg i jak narazie odpukać bezawaryjnie wiec jak myślisz to z moim jest coś nie tak czy z tymi z twojej okolicy? bo ja czytając twoją ostatnią wypowiedz stwierdzam ze powinieneś iść na badania i to takie poważne bo gdyby owe NH były takie awaryjne to kto by je dalej tak kupował-lecz sie chłopie na nogi lepiej bo na głowe to już póżnawo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperSam    0

Ursus jest ciekawy produktem,nowa stylistyka,silnik perkins, dużo biegów cięgnik dobry do ładowacza jak i ciężkich prac polowych, natomiast NH na pewno spisuje się z ładowaczem,w polu też powinien dawać radę ogólnie ciężki wybór.. Popatrz też na części zamienne za x-lat,serwis, no i cenowo jak one wyglądają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik360    0

Żaden z nich nie jest doskonały.Każdy ciągnik psuł się,psuje się i będzie się psuł :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Kolego PRZEMEK321 lubię rozmawiać z ludźmi inteligentnymi i na poziomie rozmowa jest wtedy przyjemna, pożyteczna i do czegoś prowadzi ale z tobą się nie da, myślę że ty nawet matury nie masz bo niestety nie możesz się pochwalić podstawową umiejętnością czytania ze zrozumieniem Gdzie ja napisałem że NH jest awaryjny?

 

Możesz nie zrozumieć tego co napisałem wyżej więc wersja specjalnie dla ciebie DO GNOJU A NIE DO LUDZI!

 

Wiadomo i teraz cala sztuka polega na wyborze takiego który będzie rzadziej stał w warsztacie i który będzie tańszy w naprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

psuje sie przysłowiowo raz na pół roku-czytać kendziorek to ty nie potrafisz a w gnoju nie robie bo mam ruszt kolego i nie jestem takim dziadem jak ty zeby cały dzień z widłami latać-lecz sie kolego i to szybko bo starasz sie błysnąć inteligencją ale ci to nie wychodzi.A poza tym taki jesteś inteligentny to powiedz który ciągnik w tych czasach chcesz sam naprawić-chyba belarusa-wiesz co myśle jesteś dzieciakiem który na forum może błysnąć bo forum jest anonimowe a tak naprawde twoja wiedza na temat ciągników jest znikoma i piszesz tylko to co usłyszałes od kogoś tam a może ktoś to sobie wymyślił wiec powiem ci ze takich jak ty jest tu wielu ale nikt na nich nie zwraca uwagi-idz pajacować na jakimś innym forum bo na tym twoje wypowiedzi są zbędne.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Raz na pół roku czyli bardzo rzadko

 

Reszty nie skomentuje bo z frajerami nie gadam i nie chcę zaśmiecać tematu, nikogo nie interesują kompleksy jakiegoś prostaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku PRZEMEK321 ty jesteś jakiś niewyżyty, kobieta ci d*py nie daje czy co? pisz na temat albo wcale a nie zaczynasz jakieś kłótnie które do niczego nie prowadzą i nikogo nie interesują Skończyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

Musiałem tylko zgasić kolesia co nie wie co pisze a takie wypowiedzi ze gdzieś tam za górami i lasami ktoś cos powiedział i nie mają sensu-moja opina to zdecydowanie NH -choć nie jest idealny ale z tych dwuch to naprawde sprawdzony ciągnik który pracuje w wielu dużych gospodarstwach i sie sprawdza więc nie ma sie co zastanawiać i brać NH -za ursusem przemawia tylko sentyment ale w tych czasach to zdecydowanie za mało.pozdrawiam PRZEMEK321.Kendziorek raz na pół oku to jest rzadko-nowy ciągnik to ma sie nie zepsuć 10 lat-wez ty dzieciaku sie zastanów co piszesz bo twierdzisz ze taki inteligent z ciebie a sie kompromitujesz tylko.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje NH jest sprawdzony,

Może na mnie nie naskoczysz :D ale uważam że jest też wiele argumentów przemawiających za tym nowym Ursusem, silnik, podnośnik, pompa są na tym samym poziomie a skrzynia w 8034 będzie biła na głowę skrzynie w NH

Nie wiem ile kosztuje nowy NH więc nie mogę cen porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

NH nie jest aż takim awaryjnym ciągnikiem, jak tu piszą, w mojej okolicy jest kilkanaście NH i jakoś pospuł się tylko jeden, ale po 10latach pracy, reszta są młodsze i chodzą bezawaryjnie, więc nie wiem co ci się w NH nie podoba <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie cała galeria jest: JD NH Zetor Crystal DF i niedługo Ursus 6824

 

Dziesięć lat temu kogoś było stać na nowego NH? Nono szacunek

Edytowano przez napoleonswatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

Najbardziej w tych wszystkich wypowiedziach śmieszy mnie stwierdzenie że Nh nie da sie samemu naprawić i że seria Td jest aż taka awaryjna . Ludzie!!! Rozbierał któryś z was podnośnik w MF -255 ?? Naprawialiście go?? Czy może tydzień sie zastanawialiście jak go naprawić?? Bo własnie ten stary Mf którego posiadam jest bardziej skomplikowany w niektórych rzeczach niż NH td . Przyjrzyjcie sie lepiej bliżej tej seri a nie gadajcie głupot bo aż sie czytać niechce . Te ciągniki są tak prosto wykonane że już prościej to chyba nie można , nie widze w nich rzeczy której bym niemógł samemu naprawic , chyba że bedzie to jakiś walnięty rozdzielacz albo pompa ,no ale takich detali to nawet z 60-tki nie da sie samemu zregenerować. Nie ganie ursusa ,nawet fajny traktor ,cena o wiele za duża a tak to nawet nawet . A awaryjność seri Td jest podkręcana chyba tylko na AF bo jak pogadać z użytkownikami to ludzie je chwalą i są zadowolenia ,no ale wiadomo nie ma takiej maszyny która sie nie psuje ,ale nieprzesadzajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ursus jest drogi według Ciebie??

Model 5524 czyli 75 KM za 100 tys to według ciebie dużo?

To powiedz ile kosztuje nowy NH w tej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

Niewiem ile ,wiem tylko ze za 120 tys kupilem w grudniu swojego nh 82 km z klimą . A jesli umiesz liczyć to ten twuj ursus bedzie kosztował powyźej 120 bez klimy ,z wąskimi oponami itd . Juz powiedzialem ,ursus jest fajny ale cena za wysoka ,zawsze tak było z tą firmą . Juz wole farmtracka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

johny11901 - kupiłeś model TD5030 w grudniu 2010??

Masz w nim pneumatykę i klimatyzację??

Jakie opony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Ja na twoim miejscu to bym brał NH ;) Nawet bym nie porównywał go do ursusa wiadomo polski ;) To jest takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

Jest w mojej galeri i jest tam jego opis . Ma pneumatyke dwuobwodową , elektro napędy i blokade ,opony continental takie jak w td 5050 rozmiar ,radio ,cbm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5421    25

Ja bym ci poradził NH lepsza bajera i jakoś wygląda no i wykonanie nie jest złe a te Ursusy mido to to samo co ursus 20 lat temu tyle ze maska inna , troche w środku inny i inne skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny11901    0

Sam myślałem nad ursusem ale cena mnie odrzucila ,brak szerokich opon i to głównie ze niebyło i chyba nadal niema modelu o chyba najpopularniejszej mocy 82 km .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

To sobie przelicz

Kolega pisze że za tego w podstawie dał 100 tys

Klima + 7000

skrzynia z rewersem 2600

 

Do 120 tys brakuje jeszcze 10 tys z groszami myślę że jeszcze spokojnie zmieścisz się z szerokimi oponami i co tam jeszcze chcesz :)

 

Kolego kamil5421 pracowałeś nowym Ursusem albo chociaż widziałeś na oczy że się tak wypowiadasz?

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj