podcepiomy

Lamborghini R4 100 VRT vs Valtra N92 Hi Tech

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
podcepiomy    35

Który z tych ciągników byście wybrali do gospodarstwa 30 ha, był by to ciągnik główny. Pracował by w polu, z prasą, w transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Lamborghini R4 100 VRT kusi skrzynią. W jakich cenach są te ciągniki. Jaką skrzynię ma ta Valtra (ile ma biegów zmienianych pod obciążeniem)?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Polecam valtrę, ponieważ niedalko mnie ma taki gość tylko że A95 i sobie chwali i jeszcze ma 120KM i też ją sobie chwali. Najlepsza obcja to właśnie hi Tech. Ja sam planuje zakup takiego ciągnika tylko między 130-160KM i w wersji T ale też hi tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35
Napisano (edytowany)

@MDSikor

Cena takiego R4 to około 239000 brutto do negocjacji natomiast nie wiem ile kosztuje Valtra bo diler nie odpowiada. A Valtra ma 3 biegi załączane pod obciążeniem.

@szczepo14

A za co on chwali sobie tą valtre? :)

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Musisz wsiąść pod uwagę wyposażenie oferowane przez oba modele, wrażenia i odczucia z jazdy próbnej.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

No tak katalogowo właśnie to jest przewaga Lambo nad Valtrą :) Choć N92 miałem przyjemność jeździć i kabine ma sporą pewnie większą trochę jak w R4. Podoba mi się to rozwiązanie że jak jedziemy do tyłu to same halogeny tylne się włanczają :D A R4 cóż nie jeździłem ale z automatem zapewne żle się nie jeźdi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo123    4

ja mam valtre n92 hitech i nie miałem ani jednej awari i bierz valtre bo jest bardzo dobra i warta swojej ceny ja zaswoją dałem 200tyś tyle ze po negocjaciach a przed 220tyś


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A ile mtg jej "nabiłeś"


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo123    4

Mało 30 motogodzin.

Ale u mnie na wsi ma gościu valtre T191, ma 150 mtg i robi z rębakiem do drewna i nic się niedzieje niema zadnego wycieku ani nic.


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

hehe, 30 godzin to nawet jeszcze się nie zagrzała nigdy więc co można o niej powiedzieć, te 150 mth to tez nic, tyle to u mnie bez najmniejszych problemów zrobił ciągnik za który dałem 10 razy mniej, jak ta valtra zrobi powiedzmy 2-4 tys mth to można mówić o jej bezawaryjności, bo jakby miała jakąś awarię w przeciągu pierwszych 500mth to złom a nie ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

No qazi ma rację:-) niech może sie na temat valtry wypowie ktoś kto ma więcej mtg na szafie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Ja mam dopiero 600mtg w n121 mam nogę ciężką, nic się nie popsuło oprócz radia ale radio ma oddzielna gwarancje.

Mogę także odpowiedzieć za @mlodzian4 ma on n92 i już troszeczkę ponad 1000 mtg i nie miała żadnej awarii, ma także pięć innych valtr i oprócz t172 to wszystkie bez zarzutu chodzą.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

Ja mam dopiero 600mtg w n121 mam nogę ciężką, nic się nie popsuło oprócz radia ale radio ma oddzielna gwarancje.

Mogę także odpowiedzieć za @mlodzian4 ma on n92 i już troszeczkę ponad 1000 mtg i nie miała żadnej awarii, ma także pięć innych valtr i oprócz t172 to wszystkie bez zarzutu chodzą.

a co sie t 172 dzieje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

a DF sąsiad agroplusa 60KM nadaje się tylko do opryskiwacza Co sam przyznał :( jedynie z zetorów i Claasa zadowolony oraz jd ostatnio bo w końcu go rozpracował

Ojciec ma 2 Valty i Valmeta, brat Valtrę Stryj Valtrę i Valmeta i jakoś na nie nie narzekamy ciągniki proste w obsłudze i budowie. Valmety już drugą dziesiątkę godzin zamykają Valtry to do 7 tyś mtg dochodzą N91 i 3 tyś najmłodsze T182 versu i jakoś skrzynie nie padają silniki palą normalnie :blink: cud? nie po prostu człowiek wie jak się z nimi obchodzić :lol:

Dlaczego porównujesz lambo na bezstopniówce i valtrę na PS?

Podcepiony mlodziana 172 to direct a tym trzeba się nauczyć jeździć nam dopiero jak dealer dobrze wytłumaczył co i jak to w miarę mi tym idzie ale versu więcej wybacza

w Fince skrzynia 24+24 Ci wystarczy bo pełzające to nie potrzebne w 90% są, dobierz dobry fotel to w transporcie nie będzie problemu,

nie wiem czy wiesz ale Lambo to co samo co DF 420 a on ma udźwig przy podnośniku 6200 4t czyli tyle samo ile na wieszakach Finka, dodatkowo wydatek pompy ma N większy o 15 l/min a to w tym wypadku 20% więc jakoś marnie mi się widzi ten sam udźwig przy mniejszym wydatku pompy :lol: Finka jest dłuższa przez co stabilniejsza niby 30cm ale to znowu prawie 8%, r. osi o 20cm więcej niż lambo, co do masy to my naszą N82 nigdy nie możemy złapać tego co w dowodzie jest :lol: ale mniejsza o to nawet prospektowo wychodzi to samo :P a w rzeczywistości trochę więcej więc jako główny to atut.

Jakby ktoś pytał ciągnikami sąsiada jeżdżę dużo, bardzo dużo, może nawet więcej niż co niektórzy swoimi robią w trakcie sezonu :o

A masz jakiś argument że polecasz R4 czy tylko dlatego że masz lambo? :blink: :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A lampo ile mniej ci spali od Valtry.Moj znajomy ma DF K110 a drugi Valtre 180 i obydwa odśniezali w zime to DF spalil 120 litrów a Valtra ponad 200 litró :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Porównanie ciągnika 118KM i 180KM dobre :lol:, a skąd wiesz że tyle samo śniegu na drodze było i uzyskiwali takie same prędkości? :P Takie pisanie żeby pisać. Tłumaczenie że Lambo spali mniej niż Valtra zapewne bierze się z tego że SDF ładuje silniki Deutz AG do swoich ciągników, tyle że one też piją tyle co konkurencja :D, nie porównuj silników z Fendta to tych w ciągnikach SDF bo poza pojemności i producentem podobieństwo się kończy ;) Pisząc że DF spalił mniej od Valtry przy różnicy mocy 60KM oraz to że pytasz Mnie ile mniej lambo spali od Valtry uświadamiasz Mnie jak i innych czytelników że nie masz pojęcia o Valtrze oraz jej spalaniu :blink: :lol: :o


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morze i nie mam pojecie o valtrze ale kto ją ma to mówi ze jej drugi raz nie kupi.Mój znajomy ma JD 86km i Valtre 100km to woli orać JD bo valtra nie ma siły i zdycha w cztero skibowym pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

TO jaki to pług że 86KM daje rade nawet z JD bo przecież one mają silniejsze konie :lol:

Co niektóre finki mają problem z wyregulowanym wtryskiem to fakt :huh: ale z tego co mi wiadomo to no serie już tego problemu nie mają


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Hmm ja bym wybrał valtre u kolegi agroplus 80 KM coś się stało z elektroniką po 2358mtg stanął na polu i baj baj servis ściągną i dalej jeździ nie wiem może błąd fabryczny i tyle. Ja tam jestem zaufany Valtrze jakoś do deutz-ów nie mam zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj