karol012011

Rejestracja bydła

Polecane posty

karol012011    1

Witam ,może ktoś wie czy moge zarejestrować bydło na siebie jak nie posiadam gospodarstwa,czy jest konieczne posiadanie gospodarstwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ale czemu chcesz rejestrowac na siebie?Nie lepiej na tate czy mame?O ile dobrze pamietam to trzeba posiadac nr.stsda i chyba nr. gospodarstwa.Ale palca sobie nie dam uciac ;) A jak jest z tym czy trzeba miec cos ziemi na siebie to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Aby zarejestrować na siebie bydło musisz mieć nr stada, żeby go uzyskać musisz posiadać nr gospodarstwa, mając te numery rejestrujesz zwierzęta na siebie. We wniosku jest konieczne podanie numeru działki n której przebywają zwierzęta ale ta działka nie musi należeć do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Dzięki za odp. Mam jeszcze jedne pytanie jak mam gospodarstwo i niemam żadnego bydła i teraz chce kupić np.10 sztuk cieląt bez kolczyków i czy dam rade je zarejestrować żeby miały kolczyki .Czy musze przedstawić ,że np. krowa mi się ocieliła i stąt ten cielak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Żadne zwierze nie może ci się pojawić znikąd. Na początku programu kolczykowania zostały zewidencjonowane teoretycznie wszystkie sztuki. Teraz jak zgłaszasz cielaka nr. matki musisz podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

podpne się do tematu:a jak to jest z płatnościami zwierzecymi,tzn. przejąłem 2lata temu gosp. wraz z łąkami na które takowepłatności były pobierane,lecz ja jako nowy właściciel nie mogłem juz ich uzyskać bo jest to jakaś płatność"historyczna" ale dziś w programie "tydzień"Sawicki mówił,że młodzi rolnicy maja prawo do takiej płatności więc wie ktos może jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

danielek a składałeś już wniosek o dopłaty bo jak tak to juz nie dostaniesz tej dotacji. Ja przed przejęciem gospodarstwa dowiadywałem się o to i jako młody rolnik posiadający łąki i bydło składający pierwszy raz wniosek o dopłaty zostana mi naliczona płatność zwierzęca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

tak.składałem.tegoroczne dopłaty są juz moimi drugimi bo MR brałem w pierwszym naborze.mam na siebie 6ha łaki i 20 szt bydła wię cawsze te pare zł więcej by było.Czyli co juz teraz nie ma szans?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

to jeżeli przy twoim pierwszym wniosku nie składałeś o plątność zwierzęcą to już jej niedostaniesz nigdy chyba że zmienią sie przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Witam. Podepnę się pod ten temat ponieważ mam kilka pytań.

Posiadam gosp. rolne. Dotychczas nigdy nie było w nim bydła. Zakupiłem ostatnio 11 sztuk cielaków (byczki i jałówki) mięsne. W ciągu najbliższych 2 tygodni będę miał ich około 30, czyli ilość docelowa. I tyle jeśli chodzi o fizyczny stan rzeczy. Moje wątpliwości dotyczą spraw papierkowych. Każdy zakupiony cielak posiada oczywiście "PASZPORT BYDŁA". Założyłem również "KSIĘGĘ REJESTRACJI BYDŁA", ale z nią chyba nie będę miał żadnych problemów ponieważ wszystko jest dość przejrzyste. Kilka lat temu w naszym gospodarstwie hodowaliśmy świnie więc posiadam numer stada.

1. Czy w każdym paszporcie zwierzęcia z tyłu należy wpisać swoje dane?

2. Czy numer stada używany przy hodowli świń nadaje się również do hodowli bydła?

3. Czy na te zwierzęta przysługują mi jakieś dotacje unijne?

4. Czy po zakupie zwierząt muszę jechać do powiatowego oddziału ARiMR żeby to zgłosić?

5. Czy poza księgą rejestracji mam pilnować jeszcze jakichś dokumentów?

 

Plus może ktoś ma dla mnie jeszcze jakieś dodatkowe wskazówki.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

każdy paszport należy uzupełnić, nr siedzibby stada nadawany jest na podst nr producenta i na tenże numer należy rejestrować wszystkie zwierzeta przebywające w gosp.

dotacje można uzyskać np. na krowy do 10 sztuk wiekowo powyżej 36miesięcy, są też dotacje do ras zachowawczych nie tylko krów,ale koni i owiec, chyba też świń, kur. Zajdź do ODRu, tam Ci dokładnie powiedzą jak przysłowiowej "krowie na miedzy" co i jak.

Każde przemieszczenie, czyli zakup czy sprzedaż zwierzęcia należy zgłosić do ARiMR w term. do 7 dni od daty zdarzenia. Są do tego specjalne druczki w agencji które nalezy wypełnić.

Jeżeli nie zarejestruje sie zwierzęcia a takowe będzie się znajdowało w czasie kontroli weta powiatowego i może jeszcze bezkolczyków oooooo to trzeba się dobrze tłumaczyć.....

Poza księgą stada dla bydła należy też mieć kserokopię zaświadczenia od właściciela zakupionych sztuk, wydawane przez Pow. Insp. Weteryn. że jego stado jest wolne od białaczki, brucelozy i gruźlicy. Ty też powinieneś mieć takowe dla swojego stada.

Jak weterynarz przyjedzie i coś będzie leczył to zbieraj te papierki co wypisuje że daną sztukę leczył tym i tym - tego też się domaga wet. powiatowy jak przyjedzie na kontrol.

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No rozjaśniłeś mi temat. Mam tylko jedną wątpliwość. Gdy kupowałem te cielaki, to sprzedawca wspomniał że on zgłosi do ARiMR że je mi sprzedał i wszystko sam załatwi. Czy to możliwe? Czy ja nie muszę już jeździć?

Jeśli chodzi o zaświadczenie, o którym wspominasz to rzeczywiście dostałem ksero. Kolczyki wszystkie sztuki mają więc nie jest to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

na tym druczku przemieszczenia należy zakreślić rodzaj zdarzenia (Kupno, Sprzedaż, Kupno/sprzedaż) w zależności kto zgłasza przemieszczenie. Jezeli facet się zobowiązał że je przemieści musi mieć Twój nr siedziby stada, i Twój podpis na tymże druczku jako "nabywającego". Jeżeli złoży przemieszczenie bez Twojego podpisu z zaznaczeniem zdarzenia "Sprzedaż" to zostaniesz wezwany do Agencji w celu potwierdzenia tegoż przemieszczenia. Najlepiej podpisywać takie druczki na bieżąco przy odbiorze zwierząt, wtedy kupujący jak i sprzedający machnie podpis i po sprawie, nie musi każdy z osobna jeździć.

 

aha, i jeżeli złoży przemieszczenie bez Twojego podpisu na druczku, a nie zostaniesz wezwany, to najprawdopodobniej on podpisał za Ciebie druczek. Pozdrawiam

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

czy jeśli nie mam bydła już 0k 7-8 lat , mam księgę rejestracji to jeśli kupie cielaki to muszę zakładać nową księgę czy tamta jest jeszcze ważna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Źle mnie zrozumiałeś , myślę że nie trzeba nowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peteer18    1

Mam pytanie zgubiłem paszport od krowy czy istnieje możliwość wyrobienia duplikatu lub coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Byłem dziś a agencji z listą bydła i tu pani mi mówi że w systemie mam o 1 sztukę więcej

sprawdziła i okazało się że to cielak którego sprzedałem 29 listopada a gość który go kupił zgłosił przemieszczenie 1 grudnia a był nadal u mnie bo

ja nie zrobiłem przemieszczenie a facet mówił że on wszystko załatwi....

ale widać zaznaczył tylko kupno a nie "kupno/sprzedaż" i musiałem z dzisiejszą datą napisać przemieszenie co jest 21 dni po 7 dniach danym z agencji.

 

pytałem się czy za to będzie kara to pani w agencji nic nie mówiła... ale tu mi sąsiad powiedział że pewnie będę miał kontrole z powiatowej weterynarii

 

czy ktoś miał podobny przypadek i czy faktycznie będę miał kontrole czy jakieś obcięcie z dopłat???

 

czy zawczasu jechać do weterynarii i napisać jakieś podanie/oświadczenie że nieświadomie zaistniała ta sytuacja?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Przy jednej sztuce malo prawdopodobne abys mial kontrole jakby to bylo 5 albo wiecej to pewnie tak.
Mandat u mnie w powiecie to 100 zl za takie cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj