Polecane posty

maskin    7

wrath jaka obecnie cena króluje? zauwazyłem ze ostatnie zlewy obiły część kwiatu, kto siał z opóźnieniem wygrał... tylko ze zrobił to mało kto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

dzisiaj sprzedałem po 3 zł/kg czyli znowu spadek ;/

czyli nie spadek a wzrost, bo tydzień temu był po 2,8 zł. Dziś byłem w gminie Łaszczów... tam już fasola zebrana... grad wielkości landrynek wysiekał fasolę i buraki... na pszenicy też złomy widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TADEUSZ58    0

Witam, wczoraj wróciłem z południa Europy i przypadkiem w trakcie rozmów handlowych na inne tematy wyskoczył temat fasoli, nie znam się na tym dlatego opisuję czego szuka jedna z firm - biała, średnio 220 szt na 100 gram, potrzeba na razie 100 ton, foto mogę przesłać @ , podaję swojego cdrmusicbox@pro.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Jak tam cena aktualna się kształtuje??? Głównie Tyszowce i Wojsławice jak by można . Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Jak tam cena aktualna się kształtuje??? Głównie Tyszowce i Wojsławice jak by można . Z góry dzięki.

a kto pyta? bo sądząc po pytaniu to rolnikiem raczej nie jestes B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anpion    7

Znalazłem ogłoszenie na stronie biznes2biznes dotyczące fasoli z chin 40-45ziaren=100g taka kalibracja ma kosztować 1995$ a mam dziady płacą po 3 zeta. Jeśli jestem w błędzie to przepraszam ale komentować możecie.http://biznes2biznes.com/?strona=ogloszenie&id=56430&podbranza_id=430&w=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Nieoficjalnie zaufanym płacą trochę powyżej trójki, ale nikt się do tego nie przyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3462

Czy ktos sprzedawał fasole na Elizowce w Lublinie? Jakie ceny itp?

Próbowałem podejścia i na Elizówce i na Praskiej giełdzie i z tego co się zorjentowałem to fasola nie jest sprzedawana jak inne warzywa że tego dnia to idzie a następnego inny towar a handlarze na hali nie chcą nawet rozmawiać na temat handlu.Mają swój towar od pośredników i nie wpószczą producenta by sprzedawał i nie chodzi tu o o zakaz odgórny tylko umowny .Tak było na Elizówce a na giełdzie Praskiej koło Warszawy to praktycznie obsługuje jedna osoba z która także unika kontaktu i nie jest zainteresowana .To samo co na okolikcznych targach .Próbowałem nawiązać kontakt z handlującymi innym towarem ale zainteresowanie jest takie że mogą wziąć na sprzedaż indywidualną z 200 kg co przy kosztach transportu staje się nieopłacalne .

By poznać funkcjonowanie giełdy trzeba mieć znajomego który ma wykupione stałe miejsce i systematycznie jest na tym rynku zna regóły funkcjonowania .

Nasi objezdni handlarze mają umowy nie tylko na giełdach ale takrze podpisane kontrakty z których muszą się wywiązać a taki kontrachent przeworkuje i eksport za granicę .Fasola zawsze była specyficznym produktem i tak zwane mafie tworzyły rynek .W ostatnim czasie chyba nic się nie zmieniło a przykładem niech będzie tak zwana cisza medialna gdzie nie uświadczysz notowań fasoli .Niektórzy w Polsce myślą że fasola jest produkowana tylko w Meksyku a do Polski importowana . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ta fasola w marketach kosztuje po 7,50-8zl a rolnik dostaje 3zl to mniej niz polowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

@kapera123

No widzisz... Pośrednik zawsze ma najwiecej


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrath    0

ja mam taki troszkę pomieszany i po 4.0 zl/kg to bezpędowy powinien być troszkę tańszy ale to wszystko zależy od grubości ziaren

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj