leon980

zewnętrzy układ hydrauliczny C-360

Polecane posty

leon980    0
Napisano (edytowany)

witam

 

niecały rok temu kupiłem wspomaganie kierownicy

http://allegro.onet.pl/wspomaganie-kierownicy-do-c360-c-360-c355-orbitrol-i1351686932.html

pompa od waładimiraca

orbitrol 100 http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/79848

działa bez zarzutu

 

otóż chciałbym założyc pompe nsz50 która by zasilała wspomaganie oraz tura(w planie 3 sekcje)

 

jeden z użytkowników założył pompe od dt75 nsz50

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/24979-ladowcz-czolowy-wlasnej-roboty-c-360

 

 

1.czy pompa nsz50 ma takie same frezy jak pompa nsz10 którą mam zamocowaną

2.co jest potrzebne aby do orbitrola non stop dochodziło jednakowe ciśnienie

przepływ orbitrola to 10l/min

3.jaka jest żywotność tych pomp http://allegro.pl/nsz-50-pompa-olejowa-zebata-hydrauliki-nsz50-hw50-i1408762244.html

czy opłaca sie je kupywac.

4.czy nie bedzie sie olej grzc

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

 

"przez przypadek zrobiłem błąd w temacie sorki"

Edytowano przez leon980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

ja mam pompę od mtz 32 litry w ciapku w miejscu sprężarki,z przełożeniem zmiejszającym nieznacznie obroty i spokojnie daje radę, big baga podnosi na wolnych obrotach, żywotność jest raczej przyzwoita, a poza tym nie są drogie więc wymiana nie będzie kosztowna

do orbitrola nie musisz nic dokładać, chyba że będziesz kręcił podnosząć to możesz dać zawór priorytetowy, coś około 150 zł, olej nie powinien się grzać, zbiornik jakieś 7 litrów powinien wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

nie ten traktor ale zapytam jak bym w c-330 zalozyl w miejscu sprezarki pompe od zetora lub bizona i podlaczyl rozdzielacz do tura , zbiornik na olej . powinno big bagi podnosic ? i dalo by sie dotego serwomechanizm z zetora 7011 zalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

jak chcesz z tej samej pompy obsługiwać wspomaganie i tura to potrzebny ci będzie dzielnik ciśnienia i przepływy , żeby w trakcie poruszania ładowaczem nie zanikał skręt i na odwrót


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ten traktor ale zapytam jak bym w c-330 zalozyl w miejscu sprezarki pompe od zetora lub bizona i podlaczyl rozdzielacz do tura , zbiornik na olej . powinno big bagi podnosic ? i dalo by sie dotego serwomechanizm z zetora 7011 zalozyc

Ale czym chciałbyś tą pompę napędzić? Pojedynczy pasek nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

nie ten traktor ale zapytam jak bym w c-330 zalozyl w miejscu sprezarki pompe od zetora lub bizona i podlaczyl rozdzielacz do tura , zbiornik na olej . powinno big bagi podnosic ? i dalo by sie dotego serwomechanizm z zetora 7011 zalozyc

od jakiego zetora, 7211 i pochodne nie da rady, wynika to z konstrukcji pompy, od kombajnu może być ale jest droga, ja polecam od mtz taką jak ta

http://moto.allegro.pl/pompa-nsz-32-prawa-plaska-mtz-belarus-zapraszam-i1419338740.html spokojnie daje radę, napęd na pojedyńczy pasek klinowy odpada, już to próbowałem, ślizga się, teraz mam na łańcuch ale jest strasznie hałaśliwy, teraz spróbuję na pasek zębaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
Napisano (edytowany)

Pompa nsz10 jest od T25 i ma chyba mniejsze frezy od nsz50 ale pewny nie jestem i nsz10 i ma inny rozstaw śrub mocujących niż nsz50.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam reduktor przeplywu z bizona i pompe tez mam tylko rozdzielacz i zbiornik a nie da sie tak jak w bizonie na pasku i naped z walu . a jak by dac przekladnbie i pompe od cyklopa na WOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon980    0

pompa nsz32 i nsz50 mają takie same frezy ale wieksze od nsz10

czy jest gdzies do kupienia taka przejsciówka z nsz10 na nsz50

czy bede musiał zlecic tokarzowi

 

odpowiedzccie na poprzednie moje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

http://moto.allegro.pl/orbitrol-100-ukladu-kierowniczego-wspomaganie-i1442303878.html

poczytaj sobie o zaworach w orbitrolu

jak kupowałem pompę nsz 32 to gość pokazywał mi taką tulejkę z wewnętrznym frezem która pasowała na wałek tej pompy, więc można taką kupić, przejściówkę to wątpię czy dostaniesz, musisz pokombinować

ftp://ftp.boschrexroth.pl/brm/Rozdzial4.pdf tu poczytaj str 26 i 27 a zwłaszcza 27 i taki zawór priorytetowy musisz kupić a nie jakiś dzielnik strumienia, ten zawór kieruje olej w pierwszej kolejności na orbitrol a później jak starczy na resztę, np jak podnosisz i skręcasz to najpierw na orbitrol a póżniej na siłowniki, żebyś gdzieś nie przydzwonił, to taki zawór jak kolega pisał wcześniej od bizona, można kupić w grene albo w innych sklepach z częściami rolniczymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3
Napisano (edytowany)

i co wywnioskowałeś z tej lektury? podział w stosunku50%\50% jest w tym przypadku niepotrzebny, jeżeli pompa ma przykładowo wydatek 32l a orbitrol 100 ma chłonność 10l to po co kierować tam 16l, poza tym zawór priorytetowy jest tańszy i jest stosowany w układach hydraulicznych z jedną pompą a wieloma odbiornikami, gdy wśród nich jest hydrostatyczny układ kierowniczy to" musi on mieć uprzywilejowane zasilanie" ftp://ftp.boschrexroth.pl/brm/Rozdzial4.pdf str 27 taki zawór wcale nie musi być boscha, poszukaj go w bizonie, wygląda to jak trójnik

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

To był przykład na twoje stwierdzenie - jakieś tam dzielniki itd. Tu można dobrze zabezpieczyć zapotrzebowanie oleju przez tur i podnośnik bez spadku wydajności któregokolwiek z układów. Niektórzy producenci ciągników maszyn stosują kilka pomp "skręconych" w jedną całość by zapewnić właściwy wydatek i stabilność układu.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Przy wózkach widłowych sa dzielniki zapewne???? Mam zamontowaną pompe od trolla czołowo do wału. Z tej pompy olej idzie na ten niby rozdzielnik i potem na tura i na wspomaganie. Na tym rozdzielniku jest taki zawór regulacyjny którym reguluje w jakim stosunku olej ma płynąć. Przynajmniej tak wywnioskowałem po tym jak przekręciłem ten zaworek do końca i działał tylko orbitrol, a potem wykreciłem go do końa i działał tylko tur. Także jesli to jest rozdzielnik to jak najbardziej się sprawdzał, do czasu aż coś się zepsuło. Kupowałem go jako używany, więc może był już weksploatowany.

Co do zaworu priorytetowego -nie spotkałem się z tym jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leon980    0

czy pompa nsz 32 da rade pociągnąc rozdzielacz od tura i orbitrol w 60-tce

czy może nsz 50???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszkoWlkp    1

Witam Was Wszystkich.Mam pytanie:Posiadam nowa pompe od Cyklopa i chcialbym aby napedzala tura i wspomaganie w C 360...i nasuwa mi sie pytanie:czy zawor priorytetowy od Bizona byl by odpowiedni do podzialu strumienia na dwa niezalezne od siebie?Chodzi mi o to czy bedzie w stanie przepuscic przez siebie te Magiczne 70,80 litrow?bo ta pompa ma taka wydajnosc.Pozdrawiam.

Edytowano przez zbyszkoWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa nsz32 podaje przy nominalnych swoich obrotach czyli 1900obr/min 45l cieczy w tym przypadku oleju sprawdzales na stronie z danymi technicznymi ciągnika Mtz 82 z jakiego pochodzi, natomiast nsz 50 ląduje 70 l/min ! A ten zawór proponuje poszukac coś z gatunku VPR 3 najtańsze jakie w swoim czasie szukałem z możliwością regulacji pokretlem na sekcję priorytetowe na orbitrol oczywiście cena ponad 600pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam panowie może z innej beczki ale problem dotyczy hydrauliki ciągnika c360,a mianowicie założyłem tura 1 sekcja podłączyłem przewód pod wyjście ciągnika i niespodzianka na niskich obrotach 800 obr/min,to podnosi z zadowalającą szybkością, a jak się gazu doda to spowalnia pracę i słychać tak jakby jakiś zawór przepuszczał tylko który to może być? rozdzielacz w ciągniku mam po regeneracji to powinien być ok, spotkał się ktoś z takim problemem dzięki za pomoc pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Po kolei. Tur korzysta z dwóch wyjśc hydraulicznych, moze to oczywiste ale napisałes "podłączyłem przewód pod wyjście ciągnika" więc pytam :) bo powinno byc wyjścia (chyba ze powrót masz do skrzyni). Idzmy dalej, jak masz ustawiona dżwignie sterująca wyjściami? A jak jest z opuszczaniem, w porządku? Jaki to rozdzielacz w turze i czy pompa w ciągniku oryginalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj