michael01989

120/130 km df czy jd???

Polecane posty

witam mam za sobą lekturę wszystkich postów na tym forum w tym temacie i ciągle mam dylemat który ciągnik będzie lepszy na na moje gosp;/ to tak ciągnik ma zastąpić zetora 16245 gosp 130 hektarów hodowla bydła ma pracować tak pług 4 skiby agregat amazone 3m transport prasa jd 578 3 metrowa kosiarka dyskowa kuhn ze spulchniaczem bardzo dużo racy przy użytkach zielonych ok 1500 bel rocznie wożenie obornika itd ma współpracować z zetorem 10540. i po lekturze wszystkich postów sam już nie wiem o jd wszyscy piszą wół do pracy ale przy robieniu bel to nie jest taka ciężka praca... sam jestem zwolennikiem tej marki bo w koło tego pełno i widzę że to idzie:) ale jest tez kilka df i znowu o nich wyczytałem że to tez nie są złe ciagniki i mniej palą i sam już nie wiem:( był bym wdzięczny za pomoc:) ale nie zdziwi mnie jak ktoś uzna że jest już tyle tematów.... tylko jak bym w nich znalazł odp to bym nie robił nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian992    13

Ja ci mogę tylko powiedziec że jakbyś się zdecydował na DF to lepiej wybrac Sama lub Lambo. Niby identyczne ciągniki ale za zielonego się dopłaca ;) Co do JD mój chrzestny teraz sobie zakupił 6530 i też dużo pracuje przy zielonkach (kosiarka Kuhn 2,8m oraz przyczepa samozbierająca Pottinger) chwali strasznie go sobie. Te silniki common rail w jd juz przy lekkich pracach pala porównywalnie do innych marek czego przy lekkich pracach nie mogę powiedziec np. o swoim ale przy sporym obciążeniu jest lux :) Myślę że jak się zdecydujesz na JD to będziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ja jestem tak 75% jd 35% df ale kto pyta nie błądzi :) wydaje mi sie że po to jest to forum żeby pytac;p ciekawe jest to co powiedziałes o tym df;p muszę po pytać;p

Edytowano przez michael01989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

No dokładnie,ostatnio zrobiłem małe porównanie i wyszło że JD pali mniej od Case w orce na takich samych klasach ziemi,do lekkich prac to chyba raczej Df ale jeśli masz pieniądze na JD to....na pewno nie będziesz żałował zakupu i tym samym zmniejszysz sobie ryzyko na jakieś tam Awarie.Wiem że zaraz użytkownicy Df mnie zjadą i powiedzą żę chwale to co mam ale tylko to moje zdanie,a nie rozważasz MF ?? Też fajny ciągnik i cene ma konkurencyjną :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz mamy duzo znajomych na opolszczyznie i oni tam jak słysza mf to szewskiej pasji dostaja nie wiem czemu i w mojej okolicy tez prawie wcale nie ma tych ciagników wszyscy sie boja po tej mało popularnej seri 30xx ja sie nie wypowiadam bo nie miałem z tym styczności wiesz brakuje rozmowy z konkretnym użytkownikiem tych ciagników a daleki jestem od słuchania tych co cos tam słyszeli i widzieli;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

@Janek008

Ja tam się nie czepiam mimo że jestem użytkownikiem Lambo. Jelonki również mi się podobają ale wybór pomiędzy nimi zależy głownie chyba od ich spalania :) Ja wzioł bym DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

no to narazie wygrywa 2;1 jd za nim przemawia solidność a za df cena i spalanie i dalej dylemat

Edytowano przez michael01989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tego 20 trwałych uzytków i w tych 120 tez jest 20 co rotacyjnie co dwa lata na inne pola jest siana trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahrk    1

Ja na temat tych ciagnikow za duzo to ci nie powiem ale rozwazalem trzy marki JD, DF, i MF bo bede teraz na wiosne kupowal ciagnik do przyczepy samozbierajacej i do kosiarek czolowa i tylnia i zdecydowalem sie na DF agrotrona K610 mowia ze super sprzet ale to sie okarze. A co jeszcze do DF to to bedzie wersja M610 ona ma 130km i mowia ze te wersje M sa lepsze od tych K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Ja też czesto czytam tematy co do wyboru ciągnika tzn. marki i tu jest tak że kazdy ci radzi taki ciągnik jaki ma u siebie w gospodarstwie :rolleyes: choć z tego i tego bedziesz zadowolony choc wez sie przejedz wydaje mi sie ze DF ma mały skret i fatalny dostep do filtra Agrotron. I z pewnoscią w kabinie bedzie głosniejszy. Ja tez wybierałem w tych dwoch markach i JD wybrałem wiec wiadomo ze nie bede krytykował he he :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahrk    1

lepsza ale fajnie by było podac argumenty bo wiesz mówic można wiele;p

 

Mocniejsza pompa, mocniejszy podnosnik, wieksza kabina jedyny minus wersji M jest taki ze ma jeden olej do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsza pompa, mocniejszy podnosnik, wieksza kabina jedyny minus wersji M jest taki ze ma jeden olej do wszystkiego

takie posty czyta sie z przyjemnością:) dzieki:)

 

Ja też czesto czytam tematy co do wyboru ciągnika tzn. marki i tu jest tak że kazdy ci radzi taki ciągnik jaki ma u siebie w gospodarstwie :rolleyes: choć z tego i tego bedziesz zadowolony choc wez sie przejedz wydaje mi sie ze DF ma mały skret i fatalny dostep do filtra Agrotron. I z pewnoscią w kabinie bedzie głosniejszy. Ja tez wybierałem w tych dwoch markach i JD wybrałem wiec wiadomo ze nie bede krytykował he he :D

wiesz jak jeszcze ktos pisze o ciagniku który ma to spoko;p naj badziej mnie drazni takie pisania a bo sasiad z drógiej strony wsi ma... jak ktos sie o coz zapyta to cisza;/ albo słyszałem... ale nie wiadomo gdzie i od kogo;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek1025    0
Napisano (edytowany)

ja bym wybrał DF

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radello    0

Jeżeli chodzi o JD to wiem że ma cholernie drogi serwis i wcale nie jest taki łatwy w obsłudze jak się wydaje. Kabina nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia (dla mnie jest strasznie nudna). ;/ Ja osobiście pracuje lambo 125KM w common railu i naprawdę świetnie się spisuje w ciężkiej robocie jak i tej na każdego dnia na placu. Deutz (lambo, same) mają super skręt, wydajną hydraulikę, są ekonomiczne i nie ukrywam że JD daleko do spalania DEUTZa ;) Myślę że jeżeli chodzi o codzienną obsługe warto się udać do znajomego i niech Ci pokaże jak wygląda dostęp do filtrów, chłodnicy itd. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

NO i tu sie mylisz kolego bo Agrotron k 410 tzn 4 cylindry 112km to ma promien skretu jak U-1224 i nie chodzi mi o filtr powietrza tylko skrzyni to chyba pol ciągnika by trzeba było rozebrac by sie tam dostac wiem ze w tych wiekszych tak nie ma ale nie przygladałem sie z bliska. Ps. Radello o spalanie bym ci sie zapytał ale widze ze w taki samozachwyt wpadłeś że pewnie napiszesz tu ze twoje lambo w orce pali 8l na godz a w lekkich pracach 3 litry he he. a i jeszcze jedno nie mowcie ze lambo i same to to samo co DF bo to nie prawda moze tylko wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Napisano (edytowany)

Jeżeli chodzi o JD to wiem że ma cholernie drogi serwis i wcale nie jest taki łatwy w obsłudze jak się wydaje. Kabina nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia (dla mnie jest strasznie nudna). ;/ Ja osobiście pracuje lambo 125KM w common railu i naprawdę świetnie się spisuje w ciężkiej robocie jak i tej na każdego dnia na placu. Deutz (lambo, same) mają super skręt, wydajną hydraulikę, są ekonomiczne i nie ukrywam że JD daleko do spalania DEUTZa ;) Myślę że jeżeli chodzi o codzienną obsługe warto się udać do znajomego i niech Ci pokaże jak wygląda dostęp do filtrów, chłodnicy itd. ;)

 

Jeśli chodzi o kabinę to kwestia gustu, jeden woli pokemoniastą w DF a inny stonowaną w JD. W kabinie DF jest sporo głośniej. Co do skrętu to porównanie DF K430 do JD 6430 również JD wypada lepiej. Hydraulika równiez na korzyść JD.

JD daleko do spalania DEUTZa
w sensie, że JD pali mniej... heh przynajmniej wg. TEGO testu. Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

NO i tu sie mylisz kolego bo Agrotron k 410 tzn 4 cylindry 112km to ma promien skretu jak U-1224 i nie chodzi mi o filtr powietrza tylko skrzyni to chyba pol ciągnika by trzeba było rozebrac by sie tam dostac wiem ze w tych wiekszych tak nie ma ale nie przygladałem sie z bliska. Ps. Radello o spalanie bym ci sie zapytał ale widze ze w taki samozachwyt wpadłeś że pewnie napiszesz tu ze twoje lambo w orce pali 8l na godz a w lekkich pracach 3 litry he he. a i jeszcze jedno nie mowcie ze lambo i same to to samo co DF bo to nie prawda moze tylko wizualnie.

 

Jasne że to tosamo ine kolory jak weżmiesz inne wersje to inne bedą podaj argumenty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Polecałbym znajomy ma JD 90 konego i bardzo go chwali sobie pod kazdymi względami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luasbrek    0

ja znów doradził bym DF, i mogę powiedzieć coś na temat spalania, jesienią jak robiłem gruberm podorywkę swoim 100 KM agrotronem, a obok sąsiad jd 6230 95KM identycznym gruberem na 7 łap na ok tą sama głębokość i praktycznie równo chodziliśmy, i się pytam ile mu pali w takiej robocie (12-13l/h), to nie wierzył jak powiedziałem że mój 8-9 l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfxxl    0

ja znów doradził bym DF, i mogę powiedzieć coś na temat spalania, jesienią jak robiłem gruberm podorywkę swoim 100 KM agrotronem, a obok sąsiad jd 6230 95KM identycznym gruberem na 7 łap na ok tą sama głębokość i praktycznie równo chodziliśmy, i się pytam ile mu pali w takiej robocie (12-13l/h), to nie wierzył jak powiedziałem że mój 8-9 l/h

siema ja mam 2 df i fenda i deutzem k610 robie agregatem z uni 3m(7zebów)+talerze i wał) pali mi od 9do 11 i na godzine jerzdze nim od8 do 15 zalezy na jakiej ziemi i jak jest w df radar i go ustawisz go sobie idalnie albo serwis niech przyjedzie to siedzenie sobie ustawiaz tak aby było wygodnie i tempomat i ogien pierw miałem agrofarma100 jestem bardzo zadowolony i za 3 lata zdecydowałem sie na 2 df agrotronak610DCR przed dfami miałem fenda też sobie robak daje rade ale moim zdaniem df wygodniejszy ekonomiczy i moc jego jest zniewalająca obawiałem sie czy kupowac jaśka czy df powiem tak opinie df były lepsze i wziołem df

z góry dzięki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj