karol012011

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

Polecane posty

Jestem z wielkopolski , kupuję cielaki od kolesia który jeździ po nie gdzieś na mazury , Sprzedaje nam za około 500zł , zastanawiam sie ile musi płacić rolnikowi żeby wyjść na swoje ? 100 -200 zł ? Sam bym tam chętnie pojechał ale jak znajduję oferty to 700-800zł , o co tu chodzi ? Hodowcy handlarzom opuszczają a rolnikom nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

Wydaje mi się że tam gdzie jest mleczne zagłębie byczek 100%hf jest traktowany jako odpad nie nadający się do niczego i dlatego są tam takie śmieszne ceny. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto tak tanio sprzedaje.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1
Napisano (edytowany)

Ja właśnie jestemm z mazur i myśle ,że mi by się opłacało,bo unas cielęta są tanie i mam paru rolników od których bym brał i sprzedawał po 10-20 sztuk na raz .Widziałem na AF ,że jest chętnych na kupno większej ilości cieląt mięsnych i mieszańców :)

 

damian40000 masz racje unas byczek HF to odpad rolnicy sprzedają za pół darmo ,A co do tematu to rozmawiałem dziś z handlarzem który kupuje z pół-wsch. polski cielęta i sprzedaje na zachodzie i południu ,niechciał powiedzieć ile zarabia na sztuce ,ale wydusiłem to z niego to powiedział ,że 80-100 procent :blink: .A jak trafią się ładne mięsne sztuki to ponad 100 procęt :blink: .Mówił ,że najlepiej kupować od starych gospodarzy bo oni nie wiedzą po ile płaci się za ładne sztuki i kupują od nich za pół darmo.Normalnie chamstwo ;[ .Czyli dobrą kase trzepią na tym interesie

Edytowano przez karol012011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karol012011 Ty masz dostęp do tanich cielaków a u mnie w okolicy jest chłonny rynek - morze jakaś spółkę rozkręcimy ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Ja se tak pomyślałem ,że sprzedam z 10 cieląt na początek i zobacze ile zarobie jak będzie dobry zysk to się rozkręce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ja właśnie jestemm z mazur i myśle ,że mi by się opłacało,bo unas cielęta są tanie i mam paru rolników od których bym brał i sprzedawał po 10-20 sztuk na raz .Widziałem na AF ,że jest chętnych na kupno większej ilości cieląt mięsnych i mieszańców :)

 

damian40000 masz racje unas byczek HF to odpad rolnicy sprzedają za pół darmo ,A co do tematu to rozmawiałem dziś z handlarzem który kupuje z pół-wsch. polski cielęta i sprzedaje na zachodzie i południu ,niechciał powiedzieć ile zarabia na sztuce ,ale wydusiłem to z niego to powiedział ,że 80-100 procent :blink: .A jak trafią się ładne mięsne sztuki to ponad 100 procęt :blink: .Mówił ,że najlepiej kupować od starych gospodarzy bo oni nie wiedzą po ile płaci się za ładne sztuki i kupują od nich za pół darmo.Normalnie chamstwo ;[ .Czyli dobrą kase trzepią na tym interesie

Piszesz że chamstwo, a sam chcesz robić to samo :huh:

Ale rób jak uważasz, życzę ci powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4
Napisano (edytowany)

Znam handlarza z mojej wioski, ktory kupuje cielaki i rozne inne bydlo na polnocy Polski(przewaznie nad morzem).Kiedys z nim gadalem i mowil mi, ze on tylko kupuje u starszych ludzi poniewaz oni sie nie orientuja zbytnio w cenach.Male byczki hf kupuje po 200-300zl :o A sprzedaje po 700-800 :blink: Normalnie bije kase na nich ze masakra.Nawet kiedys bral bydlo od Leppera(naprawde sam widzialem zdjecia jak handlowali) :huh:

Edytowano przez Challenger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

jestem z Podlasia z okolic Wysokiego Mazowieckiego czyli "regionie mleczarzy". Sam również mam krowy mleczne. Byczki 100% HF sprzedaję handlarzom po 300 - 400 zł a jak zdarzy się coś mięsnego to jakieś 500 - 600 zł uda sie wycisnąć ale to już musi być ładna sztuka. Ogólnie ceny byczków w okolicy nie są zbyt wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Chłopaki. Prosta sprawa. Na forum jest zakładka "giełda" - dobre narzędzie do wyeliminowania pośredników. Może warto z tego korzystać. Na forum napewno też znajdzie się ktoś, kto ma odpowiednie środki transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Nom dobry pomysl.Tylko ze niektorzy rolnicy wola sprzedac cielaka handlarzowi jak rolnikowi.I to jest najgorsze.Czemu-nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

I żeby kupić na północy to tżeba wiedzieć gdzie szukać takich gospodarzy co mają na sprzedasz, a handlarze maja stałych gospodarzy od których kupują.Bo jechać to nie sztuka gorzej kupić :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

@Challenge- zgodzę się z Tobą w 100% że rolnikowi nie sprzeda a handlarzowi to sprzeda! zresztą nie każdy będzie handlarzem trzeba się z tym urodzić! te ceny co tu piszecie to w jakim wieku są te byczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

no niewiem bo za swojego lemkena dalem 12 000 nowy taki to z 50 kosztuje, nawet liczac polowe to 25 wiec niema o czym mowic, po 2 np przyczepy taka 10 tonowa kosztuje ponad 50 tys plowa to 25 a za 1 zl kupisz rame czeszki i za 7 tys zrobisz taka przyczepe ze metaltechy sie chowaja, nie w kazdym wypadku nowe jest takie tanie jak sie wydaje, jak komus trzeba maszyny szybko? nie pierdzieli sie z zalatwianiem bajerow tylko jedzie z gotowa i kupuje, handel maszynami jest nadal na dobrym poziomie, przyjrzyj sie troche a zobaczysz sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@filip94lemken - nie ma jak to czytanie ze zrozumieniem, a poza tym to już drugi twój post w tym temacie, piszesz o maszynach a tu jest rozmowa o cielętach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

jestem z Podlasia z okolic Wysokiego Mazowieckiego czyli "regionie mleczarzy". Sam również mam krowy mleczne. Byczki 100% HF sprzedaję handlarzom po 300 - 400 zł a jak zdarzy się coś mięsnego to jakieś 500 - 600 zł uda sie wycisnąć ale to już musi być ładna sztuka. Ogólnie ceny byczków w okolicy nie są zbyt wysokie.

Witam! Tak 8-10 szt. 7-14 dniowych cieląt jednorazowo można u Ciebie kupić?

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matas22    0

Koledzy też chętnie kupie pare sztuk. Może byśmy się tak w paru dogadali i wybrali w rejon gdzie są tanie cielaki żeby nie kupować od pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

Witam ja tak własnie zrobiłem, pojechałem sam i kupiłem cielęta za 50% ceny niż na moim rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

Witam ja tak własnie zrobiłem, pojechałem sam i kupiłem cielęta za 50% ceny niż na moim rynku

Witam! A jak złapałeś namiary? Pojechałeś i szukałeś po rolnikach? Ja mam już dość kupowania przez handlarzy! Daj znak! Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

Witam! A jak złapałeś namiary? Pojechałeś i szukałeś po rolnikach? Ja mam już dość kupowania przez handlarzy! Daj znak! Dzięki!

Kupiłem jednego byczka własnie z tamtąd poszukałem adres i teraz juz wiem co i jak. Mam sporom przyczepke około 10 cielaków wchodzi tak więc mi się opłaci jechac mam tam 400km w jedną strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Przez Marek8505
      Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    • Przez rafal0079
      witam orientuje się ktoś co trzeba na handel jemiołą tzn jakie zezwolenia i czy musi być działalność założona ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj