karol012011

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DARKPANTER    18

karol012011 trochę za małe te koszty co podałeś. Jak masz dojście do takich cieląt za 300 zł to bardzo tanio, ale już mleko dla jednej sztuki nie będzie kosztować 50 zł tylko 200 zł i to nie najlepszymi preparatami, koszty paszy tez trochę jak na moje oko za małe. Tak więc według mnie jak sprzedaż takiego 100 kg za 800 zł to w najlepszym wypadku wyjdziesz na 0, w co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja wcale bydła nie mam

 

 

 

To po co wypisujesz takie brednie ze taki zarobek jest ??

Nie posiadam; nie użytkowałem; nie hodowałem nie pisze co jak się sprawuje czy opłaca.

 

Ludzie to chyba proste <_<


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

A może zostawić i hodować do 300kg i sprzedać po 7zł/kg. Nieposiadam dużo pola zaledwie 1,5ha nieużytku na którym wiosnę chce zasiać trawę. I mam jeszcze 0,5ha łąki. Jak myślicie która hodowla będzie opłacalna. A i jeszcze jedno pytanie co zasiać dla takich małych byczków na 1,5ha (żeby było na sianokiszonkę, siano) Ile takich (cieląt, byczków do 300kg) dam rady utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja bym potrzymał tydzień i sprzedał za 700. nie chce mi się wierzyc że ktoś sprzedaje cielaki za 300 i to jeszce dwutygodniowe. do tych 300kg to ci może ze dwa razy zachorować i na same leki i wizty popłyniesz pare stów. zależy w jakich warunkach sie wychowywały i jakie masz dośwaidczenie w dignozowaniu chorób. najlepiej dawaj im śruty do woli.powodzenia koleżko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Z własnego doświadczenia wiem z ojcem że jak jest dobra cena to lepeiej puścić byki po 300kg bo trzymać je drugi rok za 600zł to marny interes. W tym tzn 2010r sprzedaliśmy 10 byków takich do 300kg gdzie wychodziło po 2300zł za szt kupił jakiś inny hodowca

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Mamy zwykłe krowy z dziada pradziada ale co roku zapładniane są bykiem mięsnym i jałówki po takiej krzyżówce i tak co roku. Więc te byki to były w 80% rasy mięsnej czerwone i żółte. Nie miały więcej jak rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

A jakim zacielasz bykiem swoje krowy?Jalowki tez zacielasz miesnym?Niemaszproblemow z ocieleniem sie jalowek?Ja kiedys zacielilem jalowke angusem czarnym i niby mial byc maly cielak, a tu byczek z 60-65 kg mial...Niestety jalowka padla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Aha.Tylko ze moja tez nie byla upasiona.Lecz moim zdaniem blad tkwil w tym ze zacielilem na pierwsze angusem a nie np.tak jak Ty mowisz bykiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol012011    1

Witam , Co myślicie o chandlarzach cielętami ile na tym zarabiają,jaki towar sprzedają , i czy to jest opłacalne.Chodzi mi o takie firmy jak (www.cielęta.pl , www.dobek.com.pl , i inne podobne ).Powiem ,że sam myśle o takim interesie ,czy to sie opłaci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graboss1987    0

zapytaj "chandlarza" heh wiesz jakie bydło kupują tacy panowie;p tanim kosztem od rolnika a najlepiej pourazowe gdzie dadzą max 50-200 zł i interes się kręci albo jak masz wejście to byśki małe na eksport podobno kasa cacy. u nas taki przyjeżdża z warszawy prawie 300 km do mnie i się mu opłaca, coraz to jakieś nowiutkie auto do bydła więc powodzonka ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

musiałbys miec znajomosci np w niemczech i sciagac za pol darmo maszyny i tu sprzedawac normalnie, na kazdej zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

filip94lemken

Teraz Handlowanie używanymi maszynami nie jest takie kolorowe jak 15 lat temu.Znam dobrze wielu handlarzy i wiem że interes nie idzie ;) .Wielu rolników korzysta z programów unijnych(Modernizacja),rozliczają się z US.Cena nowego sprzętu diametralnie spada ,każdy chce kupić coś nowego i nie mieć problemu z eksploatacją B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Kiedyś zamówiłem cielaka 100%hf na przyszłego rozpłodnika do poprawek, przywiozła mi go babka która jeździ po cielaki pod ruska granicę a jest z okolic Bydgoszczy. Zadzwoniłem do właściciela to powiedział że sprzedał go za 400zł. Podobno tam są takie ceny. Ja dałem 650zł, cielak był ładny około miesiąca miał. Z tego wynika że ceny są bardzo różne, ja za swoje jak czasem sprzedaje biorę 600-700 (dolew krwi hf 50-70%) Chętnych na takie byczki jest mnóstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Przez Marek8505
      Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    • Przez rafal0079
      witam orientuje się ktoś co trzeba na handel jemiołą tzn jakie zezwolenia i czy musi być działalność założona ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj