karol012011

Kupno,odchów i sprzedaż cieląt- co o tym sądzicie?

Polecane posty

tymtus    42

Dostają mleko, bo mam 4 krowy mleczne, to co mam to mleko na ziemie wylewać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    111

powodzenia zycze

ale takie małe musisz wkalkulowac ze niesytety czesc ci padnie

ale mimo wszystko szczepionki jesli sam zrobisz o w razie czego podłoczysz kroplowke to bedzie dobrze

no i druga sprawa pomyslo wykupieniu na nie ubezpieczenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caps    0

a ile tak mniej wiecej rosnie taki byczek do 120kg i jaka jest jego cena za kg przy takiej wadze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Rok temu jeździł u mnie handlarz z pod poznania to płacił więcej niż miejscowi, zawoził do siebie i niby po 300 na jednym na czysto zysku miał. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale coś musiał zarabiać skoro tyle km. na Podlasie zapierdzielał ale przynajmniej nie stękał i nie kręcił głową jak tutejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tego to już nie pamiętam, bo ostatni raz jakiś rok temu był u mnie i od tamtej pory go nie widać w okolicy, ale płacić to płacił lepiej niż miejscowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tego Ci nie powiem bo w ubiegłym roku chyba tylko 2 czy 3 cielaki na początku sprzedałem bo wszystko zostawiam sobie, w tym roku jeszcze nie sprzedawałem cieląt..

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Witam handluje cielętami ale nie mam firmy i chciałbym zacząć od złożenia firmy żeby robić to już legalnie wie ktoś jaki może być koszt założenia takiej firmy w przybliżeniu opłata skarbowa itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Najlepiej to spytaj jakiejś księgowej , pewien nie jestem ale przez pierwszy rok lub dwa KROLu ZUSIE 400 a póżniej 600zł miesiecznie.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Jeżeli handluje i biorę cielęta i kupie dzisiaj a sprzedam jutro to doczepi mi się Urząd Skarbowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Pewnie tak, większość handlarzy teoretycznie nie istnieje, gdyż nie są wpisani w paszporcie jako kolejny posiadacz zwierzęcia tylko sprzedają tak jak byś kupował bezpośrednio od danego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

Witam ma spory problem, a mianowicie czy opłaca się kupować co najmniej 10 cieląt i sprzedawać raz do miesiąca  Pytanie czy w ogóle ktoś tak robił czy to tez zwykła głupota i nie warto zawracać sobie tym głowy. Pytam się was bo musze zrobi co ze swoim gospodarstwem gdyż obecna wypada za mleko jest fatalna a z krów które mam i tak nie wyciągnę więcej niż 40l wiec sami widzicie jaka sytuacja jest. Proszę o pomoc

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do szkoły to Ty " ogóle " chodziłeś ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

zetorki12 daruj sobie tanie podśmiewki i podgryzki. Każdemu może się zdarzyć pomyłka czy troszkę nieuwagi a skoro nie masz nic konkretnego i sensownego do powiedzenia to nie zabieraj głosu. Bo nie po to pisze na tym forum i proszę o radę aby poczytać głupie posty 


mariuszd93 chce również dodać że wypłata w postaci 1500/2000 zdecydowanie mnie zadowoli więc nie wiem jak odnosi się twoja wypowiedź do tej sytuacji. Myślałem może żeby zwierzaki brać od dużych gospodarzy bo oni chyba odchowem małych się nie zajmują tylko wykarmiają pierwsze tygodnie 

 

Edytowano przez Pan_Zagadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  ładne  byczki  mięsne  i  mieszańce  jest  dużo  chętnych  i  jest  cena około  800 zł  , za 30  dni  przybędzie  ok  30  -40  kilo i przy  założeniu  że  to  byczek  dostaniesz  za  kilo  po 12 - 13 zł czyli ze  400 zł  na  cielaku . Jeśli  jałówka  to taniej mozna kupić , ale i  taniej  za  kilo  ,  więc  podobnie  

Koszty  też  jakieś  ponosisz,  więc  zależy  czy  możesz  w miarę  tanio kupić  ładne  cielaki ,  


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan_Zagadka    3

No nawet wychodzi więcej niż się spodziewałem. Dzięki za posta, pomyśle nad tym rozwiązaniem. A może miał by Pan inny pomysł .Z góry chcę zaznaczyć że produkcja roślinna odpada bo mam słabe ziemie (5-6 klasa) oraz usługi bo w okolicy z innymi rolnikami to nie ma co się równać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z okolic Lublina. Sam z ciekawości chciałem spróbować i to czynię właśnie. Zakupiłem 3 byczki 5-7 dni po 450pln(mieszance) . Chcę je odpoic tak by już samodzielnie pobieraly pasze treściwe i sprzedać do dalszej hodowli. 

Spostrzeżenia kalkulacja :

(cielak + worek mleka + weterynaria) 

450+100+100=650pln zakup i odpojenie jednej sztuki. 

Teoria jak wyjdzie. Praktyka pokaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213
10 godzin temu, Moorgi napisał:

Nie wiem jak kupiłeś mieszańce po 450zł..  Ja za HF-a daje minimum 500.. Jak już większy to krzyczą 600-700. I nie licz na każdego wterynarii, bo 1 wychowasz bez a drugi nałyka się leków za 200zł. Btw jakie mleko im dajesz?

Stawiam mieszaniec o którym bo tak powiedział sprzedający ;) Aa w rzeczywistości HF ale cena mała koszt mleka Ps na sztuke mlekopanu powinno się liczyć około 40 kg by miał przy odstawieniu od niego 10 tygodni ( 9 tygodni pojenia  ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
    • Przez Marek8505
      Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
    • Przez rafal0079
      witam orientuje się ktoś co trzeba na handel jemiołą tzn jakie zezwolenia i czy musi być działalność założona ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj