yacenty

Orka pługiem bez kółka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Ja w mf 255 prakrtycznie w każdej maszynie odjołem kółka w pługu 2x30 kultywatorze a czasami nawet kopaczce do ziemniaków, cały czas pracuje na regulacji siłowej i właściwie ręka cały czas na dzwigni od podnośnika, w 3x30 jest gożej bo chwila jak głębiej na cieżsdzej ziemi wejdą i niema mfa :) ,ale z kółkiem bardzo mi sie zapycha jak oram ściernisko a w tym roku to masakra bo bardzo powykładane wszystko byłi i zwierzyna jeszcze dorobiła. Bez kółka właściwie nie da się pracowac c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

ja tez naleze do grona "oraczy", ktorzy nie wyobrazaja sobie orki bez kolka. kiedys probowalem doorac pole z niedzialajacym kolkiem - nie udalo sie. ;) jak jest kolko, to nie trzeba sie ogladac tak czesto do tylu, i pole jest rowniejsze, bo jest stala glebokosc orki.

 

no, ale jak ktos ma jakis ciagnik-cudenko, to moze i lepiej mu sie orze bez kolka.... ja nie wiem... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja smigam bez kółka (pług wahadłowy + ZTS 16245) i ni enarzekam ze nierowno


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Orać bez koła podporowego na końcu pługa? Czy Wy sobie żarty stroicie?

W ciągniku na którym orze nie ma żadnych bajerów typu EHR (nie wiem nawet co to jest) ustawiam głębokość na kółku i jazda nie bawię się żadnymi gałkami jak niektórzy wyżej piszą a pole jest równe prawie jak na stole (bez żadnych dodatkowych narzędzi doprawiających!- wygórowana prędkość jazdy)

Raz jechałem bez koła bo była taka sytuacja że nie chciało się obniżać koła (musiało iść w dole, ostatni przejazd) więc jak sobie popatrzyłem po tym przejeździe to jak po wojnie górki dolinki w miejscach gdzie pole było równiutkie...

Jeżeli orałbym na prostym polu (występują fałdy przez całą szerokość pól więc jeździ się raz z górki raz pod górkę) oraz była by wszędzie równa klasa to może taki system by wypalił ale w mojej sytuacji nie ma mowy.

 

ps. Jak widzę innych regionalnych rolników z ciągnikami rożnych klas o mocach nawet do 280 KM każdy z nich używa koła.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kołko owszem mam ale jest maxymalnie podniesione. Zreszta nawet jak mam ustawiona glebokosc na kolku i dzwignie od podnosnika opuszcze na max w dol to mi plug wlazi w ziemie po rame.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

to chyba masz kolko za waskie, skoro tak Ci sie dzieje. bo normalną sytuacja jest, ze sie opuszcza do konca i plug sie "trzyma" na kolku i nie wchodzi glebiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja mam przy pługu kółko i na nim reguluję głębokość pracy no i jeszcze na strzale ( śrubie )...a bez kółka pług będzie chodził jak chce i nie będzie równo krył...ale dokładnie nie wiem... <_< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba masz kolko za waskie, skoro tak Ci sie dzieje. bo normalną sytuacja jest, ze sie opuszcza do konca i plug sie "trzyma" na kolku i nie wchodzi glebiej.

 

 

Kołko jest ok nie zapada sie bo pewnie o to Ci chodzi. Poprostu przód pługa sie chowa po rame a tyl opiera sie na kołku.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koło na srodek? W moim pługu raczej slaobo to widze. Spróbuje z ta sruba. Bo chce poczuc te uczecie jak to jest opuscic gzwignie od podnosnika na sam doł i zeby ciagnik nie stawal deba;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje tylko ze do transportu bede musial ja skrecac;( Bi i tak jest w sumie jak jade;(ale nie zaszkodzi sprobowac.pozdro


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

zawsze skrecam plug do transportu:) na polu w trakcie orki to ostatni lemiesz idzie prawie po ziemi jak nawracam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze skrecam plug do transportu:) na polu w trakcie orki to ostatni lemiesz idzie prawie po ziemi jak nawracam

 

 

Po ziemi? Nie no to spoko . Juz sobie wyobrazam jak wahadlowy przerzucam w 2 strone a korpus szoruje po ziemi.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1
zawsze skrecam plug do transportu:) na polu w trakcie orki to ostatni lemiesz idzie prawie po ziemi jak nawracam

A nie lepiej, zahaczając cięgno, przy ciągniku zamocować je na najniższej pozycji natomiast przy pługu na najwyższej? Wtedy nie trzeba się bawić z skręcaniem/rozkręcaniem i ostatnia skiba przy nawrotach na polu nie ryśnie ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Generalnie w orke bez kółka można się bawić na prostym polu, ale nie wyobrażam sobie orania pofalowanego pola bez kółka. By musiało w traktoże 2 ludzi jechac chyba żeby jeden patrzył gdzie jedzie a dógi regulował pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitermtk    6

Ja kiedyś orałem bez kółka B) jak mi się urwało ;) za ładnie to nie wygląda pole nie równe wychodzi raz wyżej raz niżej B) jak pisze ''Terror" w orke bez kółka można się bawić na prostym polu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja czasem orze bez kółka. To znaczy jest kółko ale tylko tyle ze jest bo nie trzyma głębokości. Głębokość utrzymuje na siłowej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To równe pola masz? Przecież byle dołek koło wpada i pług się zagłębia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie na siłowej ;) Zobacz film z orki na YT. Jest orane na siłowej. Kółko się kreci bo dotyka ziemi. Tam co prawda należało by trochę wydłużyć górny łącznik ale było twardo i dałem ze 3 obroty głębiej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A jak jakiś maluśki zgóreczek będzie to pług wyjdzie na chwile wyżej? Nie widze sensu orania takim sposobem jedynie cały czas masz dociążony tyl ciągnika (lepsza przyczepność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja czasem robie tak że tez właśnie kółko tyle co wisi na pługu ustawiam sobie na suwaku ogranicznik dokąd mogę puścić i jazda. Tylko jak straszne pagórki to trzeba nieźle manewrować podnośnikiem jak jade pod górkę to ciut podrywam do góry żeby kady korpus na tej samej wysokości szedł a jak z górki to się troche opuszcza do dołu tak robiłem jak miałem wieżyczkę rozbitą i nie szło pługa ustawić po zmianie wieżyczki kółko na koniec powędrowało i na śrubie pług się opiera i jazda mniej męcząca praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

I właśnie o przyczepność mi idzie. Poza tym ciągnik ma lżej.

 

arassso ale orzesz na siłowej czy pozycyjnej?? Na siłowej trzeba czasem troszkę zmienić jeśli orze się pole mozaikowate np tu glina a dalej piasek. Takie dobrze by się orało na pozycyjnej ale właśnie wtedy jak koło ciągnika wejdzie na jakoś górkę albo dołek to pług idzie zaraz płycej lub głębiej. Do tego jeszcze na pozycyjnej zaraz bruzda się krzywi ;/


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj