yacenty

Orka pługiem bez kółka

Polecane posty

yacenty    3864

Witam!

jak to jest? chce kupic plug, dzis ogladalem bardzo ładne RABE, niestety bez kołka - jak tym orac? do tej pory zawsze mielismy plug z kółkiem?

Jak to ustawic, ciagnik da rade? zetor 10245? trzeba przestawic pompe w jakis tryb?

 

Oracie takimi plugami?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Mi się zdaje że pługiem bez kółka nie da sie orać. I będziesz je musiał raczej kupić albo właściciela dopytać co sie stało z kółkiem w tym pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

no nam w plugu kolko sie nieodbezpieczy i jest tak jak by go nie bylo to ciagnik o mocy ok 200 koni nie uciagnie a moze i uciognie ale skiby poleca:;/ wez z kolkiem


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

No ja oram pługiem z kołem, ale np. mój sąsiad co ma dwie U914 orze pługami bez koł poodporowych - sprawa jest prosta, pług cały czas wisi na traktorze i właściwie wszystko zależy od operatora ciągnika jak sobie będzie radził z wajchą od podnośnika - poprostu nigy nie można dźwigni spuścić na maksa do dołu, zazwyczaj traktorzysci ustawiają sobie ogranicznik w miejscu do którego mogą spuścić dziwgnię i jazda.....


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Jakbyś chciał orać bez kółka, to pompę trzeba by ustawić w tryb pracy mieszanej, trochę ciężej niż na siłowej ale da sie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

wg mnie kółko musi być a najlepej jak jest za ostatnim korpusem, wówczas bardzo łatwo ustawia się żądaną głebokość roboczą i poziomowanie pługa :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mi jak się kółko zapada w ziemi lub trzeba w danym miejscu orać płycej to porostu trzymam pług na podnośniku i idzie tak jak by nie było kółka (ciągnik ma wtedy większy uciąg)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Ja też trzymam pług na podnośniku, bo inaczej to nie wiem jakby u mnie szła orka, prawdopodobnie by się kopał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

ja zawsze oram bez kółka i pług wisi na podnośniku no i oczywiscie na pozycji mieszanej bo są wtedy najmniejsze opory i pole ładnie wygląda po orce aha orze 2 obrotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

coś panowie lubicie kombinować hehe. orałem wcześniej trzeba pługami i pewnie dałoby się bez kółka ale obrotowym to już chyba odpada :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
coś panowie lubicie kombinować hehe. orałem wcześniej trzeba pługami i pewnie dałoby się bez kółka ale obrotowym to już chyba odpada :)

Niby czemu??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bo przy dłuzszym pługu jest juz inne kopiowanie terenu...bez kółka to można orać 2-3skibowymi pługami zagonowymi.koło calkiem z tyłu też nie dobrze bo wystaje za pług


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
coś panowie lubicie kombinować hehe. orałem wcześniej trzeba pługami i pewnie dałoby się bez kółka ale obrotowym to już chyba odpada huh.gif
my zawsze orzemy bez kółka obracalną 3, to znaczy kółko tam jest wahadlowe, to sunie sobie po terenie, ale nie opiera sie na nim plug, "wisi" on na TUZie, jak traktor ma ciezko, to sie lekko podniesie plug na raminach, jak za wysoko, to sie opusci delikatnie, ciągnik ma lżej ciagnąc plug w ten sposób, bo lepiej jest dociążony, nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

a ja tam zawsze z kólkiem orze i sie nie ogladam do tyłu cały czas zeby równo było....tylko do tego musza być optymalne warunki ale zawsz z kólkiem orze ustawiam pług i jedziemy....

a i zeby nei było Jacek jak proponowałbym brac z kółkiem...


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no moze wtrace swoje trzy grosze - orka "z kółkiem" czyli w tzw regulacji kopiującej jest najbardziej paliwożerna ze wszystkich 4 możliwości prowadzenia pługa - a wszscy dobrze wiemy ile kosztuje paliwo - wybierając pług należy patrzec nie tylko na to zeby nam sie łatwo orało - ale tez na to zeby orka nie była wylęgarnią kosztów - co z tego ze zaorzesz pole łatwiej i wygodniej "z kólkiem" jak bedzie to dwa razy drozsze niż "bez kółka" - (porównujac regulację kopiującą i mieszaną należy liczyć sie nawet z 40% wiekszym spalaniem przy kopiującej niz przy mieszanej) no i jeszcze inny aspekt to taki ze przy regulacji kopiujacej po kilku latach orki tworzy nam sie tzw podeszwa płuzna i rośliny mają utrudniony wzrost (szczególnie okopowe) a przy regulacjach pozostałych taka "choroba gleby" nie wystepuje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3
a ja tam zawsze z kólkiem orze i sie nie ogladam do tyłu cały czas zeby równo było

 

Ja sie nie oglądam, czuje kiedy ciągnikma ciężko, bez kółka idzie lepiej, bo jest lepiej ciągnik dociążony. No i mniej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mechanizator

dokładnie tak mówi teoria i tego uczyli mnie w szkole rolniczej i na studiach, a dla przykładu podawali zawsze pług zagonowy dwuskibowy i C-360...i się zgodze że bez kółka ma traktor ma lepszy uciąg i jest mniejsze zuzycie paliwa, ale napewno nie będzie mniejsze w przeliczeniu na ha jezeli porównamy C-360 z pługiem bez kólka i np Jacka zetora 10245 z pługiem z kołem...

co do podeszwy płużnej to własnie dzięki temu ze jest regulacja kopiujaca mozna pług ustawic na różnej głebokości w zależności "pod jaką" rośline wykonujemy orke co w połączeniu z płodozmianem daje co roku inna głebokośc orki przynajmniej u mnie.

 

dodam jeszce że pług mam z kółkiem a łącznik górny mam na podłużnym otworze ale ustawiony tak aby sworzeń cały czas opierał się na przedniej ściance otworu dzięki temu masa pułga przeniesiona jest na ciągnik-częściowo.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja jak orałem to kilka razy jak obracałem pług kółko się nie przekręciło i zostało u góry. I o dziwo da cię tak orać. Tylko że ciągnik ma ciężej i niezbyt równo to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

nie wiem czy ciągnik będzie mniej palił skoro jak niektórzy piszą że jak zauwarza że ciągnik ma ciężko to troche unosi pług bo za cięzko jest.... ja jak ustawie pług odpowiednio, to wszędzie mam jednakową głębokość orki orka jest równa itd...tylko nie wiem czemu niby ciągnik miałby mniej palić ??jak nie ma poslizgu kół to w czym jest róznica?? bo jak jest pośliszg kół to inna sprawa...


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

bo jak masz regulację mieszaną (czyli połączenie siłowej i pozycyjnej) to ciagnik ma nastawiony odpowiedni opór który jest stały (opór pługa zależy od przekroju skiby - szerokość razy głębokośc i od jednostkowego oporu gleby - opór gleby nie jest stały a w regulacji kopiującej przekrój jest stały wiec w regulacji kopiującej wzrost spalania jest spowodowany nierównomiernościa obciązenia silnika - a przy regulacji mieszanej opór jest względnie stały (jak rośnie oór gleby to maleje przekrój i na odwrót) wiec silnik jest równomiernie obciażony i stad ta oszczedność - poza tym silnik ciągnika jest najbardziej oszczedny gdy jego moc jest wykorzystana w 85-90%

 

@Pioter - przy płógu z kółkiem na całej powierzchni pola masz jednakową głębokość orki niezależnie od stanu i rodzaju gleby - stad właśnie bierze sie podeszwa płużna - i dlatego musisz co roku orać na inna głebokość lub co gorsza stosować głębosz - a przy siłowej czy mieszanej nierównomierność głębokości orki jest na tyle duza że ryzyko wystapienia podeszwy płużnej jest mniejsze

 

PS - nie wiem dlaczego tak sceptycznie podchodzicie do tego co mówi teoria - która bardzo często poparta jest długoletnimi badaniami - nie mówie zeby stosować sie dosłownie do teori ale czasem zwrócic uwage na nią


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ale przecież po to jest to kółko kopiujace aby zmieniac glębokość pracy i tylko od operatora zależy czy będzie podeszwa płuża czy nie...nie wpomnę juz o jakości orki wykonywanej na regulacji siłowej-na mozajkowatym polu wygląda jakby dziki poryły...

 

moje doświadczenie z orką jest dośc małe bo tylko 2 lata i nie miałem okazji nigdy orać urusem C-360.do tego odnosze się do warunków panujących na moich polach czyli dość duze skłony i gleby dość mozajkowate.w moim ciągniku jest przedni napęd i blokada obu mostów także ciężko to porównac a teoria odnosi się przewaznie do ciągników trzydziesto-letnich...

 

 

PS - co do teorii to nie lubie jak ktoś ją wywyższa nad praktykę(panowie profesorowie) bo przecież z praktyki i doświadczenia miała początek.a już wogóle jak ktoś sie podpiera doświadczeniami z przed 30 lat i nie da sie przekonać że jest inaczej...już taki jestem że jak coś potrafie robić to cięzko mnie jeszcze raz tego nauczyć... :)

 

POZDRAWIAM :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
ale przecież po to jest to kółko kopiujace aby zmieniac glębokość pracy i tylko od operatora zależy czy będzie podeszwa płuża czy nie...nie wpomnę juz o jakości orki wykonywanej na regulacji siłowej-na mozajkowatym polu wygląda jakby dziki poryły...

 

moje doświadczenie z orką jest dośc małe bo tylko 2 lata i nie miałem okazji nigdy orać urusem C-360.do tego odnosze się do warunków panujących na moich polach czyli dość duze skłony i gleby dość mozajkowate.w moim ciągniku jest przedni napęd i blokada obu mostów także ciężko to porównac a teoria odnosi się przewaznie do ciągników trzydziesto-letnich...

PS - co do teorii to nie lubie jak ktoś ją wywyższa nad praktykę(panowie profesorowie) bo przecież z praktyki i doświadczenia miała początek.a już wogóle jak ktoś sie podpiera doświadczeniami z przed 30 lat i nie da sie przekonać że jest inaczej...już taki jestem że jak coś potrafie robić to cięzko mnie jeszcze raz tego nauczyć... :)

 

POZDRAWIAM :)

 

no jeśli chodzi o praktyke to ja sie podpieram własnymi doswiadczeniami z osttnich siedmiu lat (no co do orki to dwóch) i pisząc to nie miałem wcale na myśli orki ciągnikiem C-360 tylko JD 8200 - mamy płóg KUHN manager 10F-7 - siedmioskibowy - on jest na wózku (układ hydrauliczny wózka współpracuje z hydrauliką ciagnika i orzemy na regulacji mieszanej ) - a mozaike glebowa tez mamy bo np na odcinku 150 metrów mamy trzy rodzaje gleby (piasek->glina->w miare normalna gleba i znów piasek i glina) i tak na 800 ha i na jakość orki nikt u nas nie narzeka

 

a co do teori i praktyki to zgadzam sie z toba w stu procentach ze nie nalezy jej wywyzszac ponad praktyke szczególnie mając takie doswiadczenia sprzed 30 lat jak piszesz :) - mnie chodziło o to ze jest spora grupa rolników którzy przeczytali cos w jakiejś ksiażce i według niej coś zrobili w gospodarstwie ale nie patrzeli na to jak sie np zachouje ziemia podczaas orki tylko robili tak jak w ksiazce napisane było - jak dla mnie to teoria ma wspierać praktyke - widzisz ze ci cos nie wychodzi to spojżysz do ksiazki moze znajdziesz odpowiedż na swoje pytanie sprawdzisz czy tak jest naprawde w twoich warunkach i jeśli tak jest to git a jesli nie to szukasz dalej - a tamci opisywani to raz cos przeczytali (najczęsciej bez zrozumienia) zrobili niby według ksiazki i im nie wyszło to teraz wielkie halo ze teoria jest do d...

 

Pozdrawiam i życze miłej orki pod rzepaki i sorki za ortografie ale właśnie wychodze do pracy :/


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

domyslam się ze JD jest wyposażony w EHR???w moim MF nie zauważyłem róznicy przestawiając pokrętło od regulacji pozycyjna-siłowa-mieszana...aby orka była równa cały czas jade na "czuja" i na bierząco przestawiam...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

ja też oram i podoram bez kółka bo tylko przeszkadz a o ustawienie tak jak u Piotrus89 czuć kiedy ciągnik ma ciężko kółko mi tylko zatyka pług


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

nie wyobrażam sobie abym orał bez kółka w pługu-ustawię sobie i heja...chyba ze innych pługach to norma ...ja mam 3-kę średnie do podorywki i 2-ki do orki...raz mi koło odpadło zepsłuło się zabezpieczenie i horror był jak kończyłem orkę aby nie wracać się do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj