lukaszek410

JD 6630 Premium vs MF 6475 vs MF 7475 vs D-F M610

Polecane posty

lukaszek410    0

Witam, jako ze jestem nowy na forum to wszystkich WITAM:)

Mam dylemat jaki ciągnik wybrac, ma pracowac na 72ha (z czasem mozliwe powiekszenie) ma być ciągnikiem w zasadzie do wszystkiego (poza pryskaniem i rozsiewaniem nawozów). I tu pojawia sie dylamat który wybrać jako ze wszystkie z wymienionych uwazam za dobre marki prosze o wasza opinie;) Dodam ze ciagnik ma współpracowac z turem (produkcja zwierzęca). Ceny podaje netto i ofertowe wiec do negocjacji.

Przedstawie jeszcze kilka swoich dygresji:)

JD 6630 Premium - nie pracowalem na ciagnikach JD ale znajomi maja i chwala po za tym marka sama w sobie;)Jest cały na ramie a to wg mnie duzy plus przy turze. Cena w ofercie to 325k - najdrozszy

MF 6475- pracuje obecnie na massey-u i sobie chwale. Silnik perkins skrzynia dyna-6. cena 265k

MF 7475- nie ukrywam ze ten model mi najbardziej przypada do gustu:) mianowicie wg mnie najwieksza jego zaleta jest rozdzielony olej skrzyni biegów i hudrauliki po za tym skrzynia VT no i silnik sisu ( w obecnym mf mam sisu i bardzo sobie chwale) cena ok 310k - czy wart swojej ceny??

D-F M 610- nie mialem stycznosci z tymi ciagnikami, ale marka wydaje sie byc solidna. ceny dokladnie nie znam chyba cos ok. 240k duzy plus za cene

 

Dodam jeszcze ze ciągnik ma byc wyposazony w przedni tuz i amortyzowana os. Podane ceny sa juz z tymi 2 opcjami.

Troche sie rozpisałem ale staralem sie jak najbardziej przyblizyc moj dylemat.

Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30
Napisano (edytowany)

moim zdaniem DFa sobie odpuść... myśl albo nad JD albo MF osobiście miałem okazje popracować właśnie 6475 i powiem że traktor super, jednak na Twoim miejscu (jeżeli stać Cię na JD) to bierz MFa na skrzyni VT, wyjdzie Cię taniej od JD a maszyna kosmiczna.

 

chcesz pogadać to odezwij się na gg, my niedawno staliśmy przed wyborem traktora o takiej mocy, teraz czekamy na maszyne :) na dniach powinna być B)

Edytowano przez Adrianos

Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0
Napisano (edytowany)

no fakt cena jest wysoka ale to idzie na modernizacje wiec troche inaczej sie koszta rozkaldaja, narazie oferte mam zlozona na jd ale zmienic zawsze mozna;) moze wypowiesz sie kolego na forum to dla innych cos pozostanie;) jak sie pracowalo tym mf-em ?? mozesz cos o spalaniu powiedziec?? bo ja jezdzilem tylko po placu i ktoryms z serii 5400 (dyna4) i przyznam ze komfort mi sie spodobal;) a mowia ze w 64 i 74 to komfort jeszcze lepszy;)

 

aczkolwiek braku komfortu to chyba zadnemu z wyzej wymienionych nie mozna zarzucic:) prosze miec na uwadze ze ciagnik ma z turem pracowac.

Edytowano przez lukaszek410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Te ciągniki będą trochę za mało zwrotne w turze.Wiem bo sąsiad ma 5465 z turem i na moje oko to nie jest najlepszy zestaw to trzeba się czasami trochę na wychylać żeby zobaczyć czy coś jest na turze,ale nie jest aż tak źle że się nie da pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Trudny wybór. Ja bym się zastanowił nad MF 7475 i JD 6630 Premium. Za MF-em przemawia Dyna VT


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z całym szacunkiem, ale na temat tych ciągników jest już sporo na AF i wystarczy poczytać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahrk    1

Ja na twoim miejscu bral bym DF z wyzej wymienionych ciagnikow super maszyna.

Co do JD ja bym nie bral jak dla mnie za duzo pali i wogole mi sie nie podoba.

A MF tez super maszyna oszczedna i wogole ale jak dla mnie lepszy jest DF i ogolem lepszy jest.

Ja tez teraz bede bral na ta modernizacje ciagnik i w tym siedze duzo DF agrotrona K610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Moim zdaniem 7475 w całym zestawieniu jest zdecydowanie najlepszy...

Skrzynia bezstopniowa , masz wielofunkcyjny podłokietnik (czego nie masz w innych ciągnikach) komfort na bardzo wysokim poziomie , bez dwóch zdań MF w tym zestawieniu jest najoszczędniejszy, nawet cena jest niższa o 15k (co mnie naprawdę zadziwiło, na dodatek MF jest najsilniejszy w stawce... ;)

 

Za JD przemawia rama (jeżeli ma iść do tura), ale w MF byłaby rama od tuza, co też dużo daje przy ładowaczu...

 

Ogólnie taki "dylemat" że temat zbęny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0
Napisano (edytowany)

do deutfahrk :

a mozesz jakis argument podac z df?? chodzi mi o to aby kazde za i przeciw bylo czyms poparte a nie tylko subiektywna opinia.

Edytowano przez lukaszek410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
Napisano (edytowany)

Ja na twoim miejscu bral bym DF z wyzej wymienionych ciagnikow super maszyna.

Co do JD ja bym nie bral jak dla mnie za duzo pali i wogole mi sie nie podoba.

A MF tez super maszyna oszczedna i wogole ale jak dla mnie lepszy jest DF i ogolem lepszy jest.

Ja tez teraz bede bral na ta modernizacje ciagnik i w tym siedze duzo DF agrotrona K610.

 

Ktoś pościł mit że JD dużo pali i teraz każdy tak pisze bo mu np:znajomy powiedział,trzeba trochę popracować żeby go ocenić,niech najlepiej się wypowie kto ma takiego JD.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahrk    1

@ Piotruniu25

ty tak mowisz bo nie masz JD.

U mnie w okolicy maja DJ wlasnie z fadowaczem i mowi ze do ladowacza go nie poleca i powiedzial tak jesli ciagnik ma robic ciezka robote to poleca JD ale jesli ma robic lekka to ogladaj sie za inna marka.

 

@Daniel215

Nie zgodze sie z taba MF duzo wiecej nie spali od DF ale wiecej DF jest bardziej oszczedny niz MF jestem 100% pewny z tych ciagnikow najmiej wlasnie spali DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też składałem na PROW i wybór padł na Deutz Fahr.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luasbrek    0

ja też jestem za DF u mnie sprawdza się ta marka, z mojego doświadczenia wiem ze są mało awaryjne w mojej okolicy kto ma to chwali, i ja też na prow mam zamiar brać kolejnego, ale skoro u Ciebie m-f się sprawdza to bym szedł jedną marką, bym nie mieszal tylko przy jednym kolorze został :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzech    5
Napisano (edytowany)

Witaj dość sporo najeździłem się na JD u wujasa identyczny model jaki ty wymieniłeś JD 6630 premium z turem 663 jednak bez przedniego tuz-a. Czytałem poprzednie posty i zgodzę się z wami że spalanie jest wyższe od pozostałych wymienionych przez Ciebie ciągników jednak nie przesadzajmy że aż taka wielka różnica która miała by skreślić ten ciągnik z listy. Z turem pracuje się na prawde miło 6630 wcale nie jest taki długi co by uniemożliwiało mu dobre manewrowanie. Co prawda nie pracowałem w nim dużo w ciężkich robotach, ale najeździłem się sporo z prasą przyczepami a o pracy z turem już nie wspomnę. Nie podałem przemawiających argumentów ale chce odwrócić waszą uwagę od tego,,wyplotkowanego" spalania.

Edytowano przez orzech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0
Napisano (edytowany)

ja równiez staram sie podchodzic obiektywnie do spalania JD bo "ludzie mowia" ze jest wieksze ale o ile? 1 litr? 2? skoro stac kogos na chyba po za fendtem najdrozsza marke to nie powinien zalowac tez na ten litr czy dwa paliwa wiecej... ja wychodze z zalozenia ze ciagnik przedewszystkim ma byc mozliwie bezawaryjny, reszta schodzi na dalszy plan.

Edytowano przez lukaszek410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

deutzfahrk@ o tym spalaniu deutz'a to pierwsze słyszę :lol:

Myślę że to co napisałeś mówi samo za siebie "jak dla mnie lepszy jest DF i ogolem lepszy jest."

Podaj jakieś konkrety...

Widać że zakochany jesteś w DF... teraz to tylko czekać aż szepi@ w tym temacie napisze coś o NH :P

 

lepszy jest bo jest lepszy... :D:P :lol: Dzisiaj już nawet na demoty nie wejdę bo dość się naśmiałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahrk    1

Ja ci proponuje DF nie mowie ze masz go brac tylko daje ze jak dla mnie to najlepszy ciagnik poza fendtem.

Sam teraz bede kupowal DF bym wziol z checia fendta ale za jego cene to wole sobie dwa DF kupic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Może fendt???Malo pali, skrzynia vario bardzo wygodna, co do spalania JD no pali nie powiem ze nie ale skoro więcej pali to przekłada się to na coś prawdopodobnie na sile.Ogólnie szóstki nie sa zbudowane do tura bez dwóch zdań czwórka będzie zgrabniejsza i zwrotniejsza.Plusem MF jest male spalanie moze nie jest to wilka róznica co do JD ale zawsze cos. Jeżeli nie będziesz jeździł JD ekonomicznie na małych obrotach to nie będą to kolosalne różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

fendt 6 cyl jest sporo drozszy, (po za tym mf 74** to praktycznie fendt po za silnikiem sisu) wiem ze szostka nie bardzo jest do tura ale bedzie sluzył tylko do ładowania obornika i ładowania słomy wiec mozna sie przyzwyczaic... napewno taniej bedzie kupic tura do szostki niz drugi ciagnik czworke z turem ktory bedzie kilka razy w roku tylko uzywany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Jeżeli tur będzie używany tylko na zewnątrz to trochę inna sprawa bo jeśli w zabudowaniach (magazyn) to nie polecam.;) No nie wiem czy Fendt i MF to samo.<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzech    5

deutzfahrk@ o tym spalaniu deutz'a to pierwsze słyszę :lol:

Myślę że to co napisałeś mówi samo za siebie "jak dla mnie lepszy jest DF i ogolem lepszy jest."

Podaj jakieś konkrety...

Widać że zakochany jesteś w DF... teraz to tylko czekać aż szepi@ w tym temacie napisze coś o NH :P

 

lepszy jest bo jest lepszy... :D:P :lol: Dzisiaj już nawet na demoty nie wejdę bo dość się naśmiałem :lol:

 

 

Ja ci proponuje DF nie mowie ze masz go brac tylko daje ze jak dla mnie to najlepszy ciagnik poza fendtem.

Sam teraz bede kupowal DF bym wziol z checia fendta ale za jego cene to wole sobie dwa DF kupic :D

 

Ludzie zastanówcie się w czym wy mu pomagacie @daniel1215 pisze że to w niczym nie pomaga jak dasz komentarz wybierz df bo df jest ok! a następny post to następny napaleniec który uważa tylko jedną markę bo prawdopodobnie w innej tej klasy nie miał odczynienia pracować.

,,masło maślane"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

A jak z odległością od serwisu, może warto zapytać okolicznych posiadaczy maszyn tych marek jakie jest podejście serwisu do sprawy napraw i przeglądów?

Myślałeś może o Claasie? Np model Arion 640 Cebis? Silnik DPS (John Deere) skrzynia Heksashift (w MF nosi nazwę Dyna 6) Cena myślę że podobna do MF :) @Avendrion jest zadowolony ze swojego 630 CIS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj