Mariusz15

jaki nawóz najlepszy na ozime zboża do zasilenia wczesną wiosną

Polecane posty

knoro21    8

Jeśli maja przyjsc wieksze przymrozki to lepiej poczekaj i wtedy posiej. Jeśli teraz dasz zboze moze ruszyc sie rozhartowac potem je przymrozi nie daj Boze jeszcze wiatr silniejszy powieje i wtedy dozna mozna powiedziec szoku i długo bd dochodzic do siebie. Takie jest moje zdanie ja czekam z N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik2006    0

Widzaiłem w sobotę że zaczeli Ci co bardziej nerwowi jechać z N ale ja myślę że jeszcze kilka dni bo zapowiedzi są ze okolice 15 marca ma być zimno bardzo ...

a jak Wasze opinie??


Same Roller 60DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Jaki nawóz polecacie i w jakiej dawce pod jęczmień, pszenżyto, pszenica ? Wszystko to oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Saletra, saletrosan saletrzak tez niby moze byc sypie sie około 70 N na start ale to w zależności do stanu łanu jak gesty to zmniejszasz jak rzadki zwiekszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a słyszał ktoś o nawozie o nazwie KAINIT bo w składzie z nawozami widziałem po 730zł/t i ile tego posiać ? Skład to chyba: K-20,5%, CaO-20% i 15%MgO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Na drugą dawkę się opłaca i to bardzo ale na pierwszą nie bo za późno zaczyna się rozkładać w stosunku do potrzeb rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Tak jak napisalem to zalezy jak wyglada plntacja. Druga dawke tez przewidujesz? w jaki plon celujesz? Jaki przedplon? Obornik był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Tak będzie druga dawka. Zależy od pola jaki przedplon. Obornik i gnojowica była ( oczywiście nie na jedno pole). Chcę uzyskac plon ok 5 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Jak dobrze w miare rozkrzewione i byl dawany obornik to daj nie wiecej jak te 200 saletrzaku. Potem dasz ze 150 saletry odzywki 2 razy od grzyba pryśniesz i powinno byc te 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mont    16

propagande , dzisiaj wyjechały rozsiewacze i zonk deszcz po południu , w okolicy nikt nic nie zasiał jeszcze , tak poznego przedwiosnia dawno nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

w zwiazku z tym ze dopiero jutro bede mogl wjechac z nawozami w pszenice i rzepak planuje dac saletre i mysle o soli potasowej tez tylko kiedy najlepiej ja dac? juz czy jak pszenica bedzie w innej fazie? jesli juz to czy moge wysiac najpierw saletre a np za godzine sol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz sól to już trochę za późno, ale jak chcesz to syp, zadziała pod roślinę następcza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek150    0

witam mam 5ha przenżyta zasiałem saletrzak w dawce 100kg na ha opryskalem glenem na zime jakie zabiegi proponujecie i jakie dawki nawozu

Edytowano przez grzesiek150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

koledzy a co pod pszenice ozima? ziemie miałem zakwaszona to po wapnowałem według zaleceń , przed siewem nic nie sypałem.. myślę żeby na wiosne dac z 150-200kg/ha saletry amonowej i późnej z 100kg/ha mocznika co wy na to? klasa ziemi 3-4


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Witam,

Ze względu na problemy przedsiewnie nie dałem polifoski pod pszenicę i pszenżyto, czy na wiosnę można by zastosować sól potasową i fosforan, a za około 2 tygodnie dopiero saletre?

Jeśli tak można to jakie dawki zastosować.

Dzięki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

a co byscie radzili na zboża ozime: saletre kędzierzyńska 32% czy z Yary EXTRAN 27%??

podobno z kędzierzyńskiej są straty azotu (się ulatnia) a extran (CAN) nie ma rzadnych strat, wsszystko idzie w glebe i roślinki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ile saletry w pierwszej dawce a na 2 dawkę mocznik na pszężyto przy plonie około 6-7t z ha trzeba dać ? ja myślę na 1 dawkę200kg saletry 2dawka 100kg mocznika czy czegoś zwiększyć ?

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Saletra najlepsza a i tańsza niż nawozy z yary.

Możesz rozwinąć temat?? Osobiście mam zamiar nawozić Yarą, więc chciałbym usłyszeć jakieś konkrety. Nie żebym się czepiał, chodzi o sensowną odpowiedź. A i co do ceny, w moim przypadku różnica w cenie jest niewielka, wszystko zależy od ilości i dealera.

Edytowano przez młody17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ogólnie yara najczęściej ma nawozy najdroższe, które składem nie odbiegają czymś wyjątkowym żeby stwierdzić że jest lepsza od saletry. Ale rolnicy którzy uzyskują wysokie plony widzą różnice po zastosowaniu yary więc jak chcesz to dawaj.

Ile saletry w pierwszej dawce a na 2 dawkę mocznik na pszężyto przy plonie około 6-7t z ha trzeba dać ? ja myślę na 1 dawkę200kg saletry 2dawka 100kg mocznika czy czegoś zwiększyć ?

No jeżeli przedplon był dobry to takie nawożenie może wystarczy. Teoretycznie jest tak jak powiedział @e1leex, taka ilość azotu nie wystarczy na 6t.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Wcześniej pod zboża dawałem saletrę w dwóch dawkach po 200kg w tym chcę sprubować z mocznikiem bo był tańszy i mam trochę saletry na 1 dawkę z badania gleby wynika żewszystko mam na wysokim poziomie 50kg mocznika więcej starczy ?w tym roku zboże mi w 70% wyległo plon był wysoki bo średnio 2 przyczepy 4t z ha 7 ton sypneło spokojnie odmiana leontino gdzie nie położyło to aż miło było popatrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj