Adik_ziel

JD 6330, NH T6010, DF K410

Polecane posty

Adik_ziel    3

Oczywiście brutto za DF'a


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Ja też namawiam na dojca i jak byś chciał w przyszłości założyć ładowacz to byłby idealny.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że Agrofarm przy Plusie to krasnal. sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

No właśnie o to chodzi, ale mase mają taką samą.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masa masą, ale Agrofarm to ciągnik wielkości JD 5020. Znajomy ma T6010 Plus to jak na skupie stał obok naszego 5720 to był znacznie większy. Również na skupie oglądałem Exprolera3 i jak stał obok 5720 to gabarytowo od siebie nie odbiegały. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Tyle, że Agrofarm przy Plusie to krasnal. sad.gif

Tyle, że tu jest porównywany agrofarm z NH w delcie.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Delta i Plus różnią się wyposażeniem. ;) Za DF przemawia wyposażenie, za NH gabaryty. smile.gif Maszyny z którymi NH będzie pracował bez problemu dla DF mogą być kłopotem. sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Różnice są minimalne, a z maszynami powinien poradzić z tymi co delta np udźwig podnośnika to tylko 100 kg różnicy, roztaw osi 7 cm różnicy.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja stałem przed podobnym dylematem i powiem tak dojcze wogóle mnie nie urzekły i ta tęcza w środku jak dla mnie masakra z tych 3 dojcz ma 3 miejsce

2 miejsce to nh ciągnik i ładny ifanie się nim jeździ ale jak dostałem oferty nh i jd i wyszło mi że musze do jd dołożyć ok 12 tys. zł więcej to na takiej wartości to już nie jest dużo. I powiem szczerze miałem w oferte na prow składać nht6010 ale mówie do ojca pojedziemy jeszcze do jd i jak wszedłem do środka to swierdziłem że ten ciągnik był zrobiony podemnie wszystko na swoim miejscu i ta praca silnika mówi sama za siebie:) taka jest moja opinia :) P.S. pomyśl nad pługiem kuhn 112 multimaster cena na dziś to 39 000 brutto oczywiście do negocjacji Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

No NH gabaretowo jest większy i dlatego mi bardziej się podoba od DF, ale to wujek kupuje ciągnik i ja mu tylko mówię co najlepiej aby brał do niego, bo on za bardzo się nie zna, ale uparł się na DF'a. Z resztą jeszcze jest czas na wybór ;)

 

 

A mam takie pytanie do was jeszcze, jak już się złożyło wnisoki na te maszyny to można później jeszcze dopisać coś czy nie da rady?

Edytowano przez Adik_ziel

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Agrofarm100 z łądowaczem czołowym nie pewnie stoi z czteroskibowym pługiem obracalnym o masie 1250kg, także do tych ciągników to z Kuhna stawiałbym na modele 102, ewentualnie jakąś szerszą trójką typu 3x45 lub 3x50, wtedy o 112 można myśleć. smile.gif Wujek ma JD 6320 z ładowaczem i Kuhn 102 NSH 4-sk., stabilność zestawu nie budzi zastrzeżeń.. wink.gif

 

Te 7cm robi sporą różnicę, jak się potem okazuje. tongue.gif NH ma korzystniejszy rozkład masy i jest ciągnikiem innego segmentu. do Delty to można porównać Agrotrona K i wtedy można mówić o równości. wink.gif Nie będę się upierał, ale żeby potem nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kuhn 112 i 102 to prawie takie same pługi myślałem nad 102 ale wydaje mi się że jest troche delikatny dla jasia 6430 uważam że też 6330 a pozatym 102 to max na skibe 40cm a 112 45cm. a jak się sprawuje pług u znajomego ?

Edytowano przez rafallodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

112 jest znacznie dłuższy niż 102. Obydwa pracują z JD 6320/30 z ładowaczami i jednak ze 112 ciągnik radzi sobie znacznie gorzej, jest nie stabilny. sad.gif Obydwa pługi w wersji NSH. wink.gif 102 orze już kilka lat na areale około 80-90ha i nic się nie działo. smile.gif

 

Nie wiem jak masze masz warunki ale pług 4x45 do ciągnika pokroju 6430 to wydaje mi się ciut za dużo. Do 65 albo 66 jak najbardziej. smile.gif Mam na myśli średnie warunki polowe.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie bywa różnie ale myśle że powinien dać rade w końcu te pługi idą dość lekko a wagą to chyba około 100 kilo różnicy mi chodzi o pług na zabespieczeniach na kołek bo chydraulika jest mi nie potrzebna to poniżej tony takowy waży. Myślałem nad oweumem też ale tamten to jeszcze większy niż ten kuhn 112 to jak mówisz że już przy nim buja to co dopiero u tego Dzięki za opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Wujka interesuje jeszcze jedno. Jaka jest odległość między przednią a tylną osią w T6010 i AgroFarmie 420


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jeszcze jedno pytanie.

Jaka jest Cena Claas Arion 410 i Case Maxxum 100? I gdzie w Łódzkim są dilerzy do nich?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A może MF 5435? jesteśmy strasznie niezdecydowani co do ciągnika i rozważamy każdą marke ;) Tylko gdzie są Dilerzy MF, Claas i Case w Łódzkim

Sorki że post pod postem, ale temat poszedł w zapomnienie ;|


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Dealer Case to Farmasz chyba w Starych Koluszkach albo gdzieś w tamtych okolicach, Masseya to jakaś filia korbanka ale w łódzkim chyba nie ma żadnej (najbliższa w Mroczeniu ale to już wlkp.), a do Claas-a najbliżej jest do Środy Wielkopolskiej przynajmniej z mojej częsci łódzkiego ;)

Edytowano przez grucha18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj