Adik_ziel

JD 6330, NH T6010, DF K410

Polecane posty

Adik_ziel    3

Wybieramy pomiędzy nimi i właśnie tu jest pies pogrzebany...

 

JD znajomi nam odradzają, bo podobno dużo palą nie ważne czy na pusto czy pod obciążeniem...

 

NH znów, bo niby awaryjne i narzekają...

 

O K410 nic nie wiem oprócz tego że niby mało palą...

 

Ciągnik będzie pracował z pługiem 4x44 obrotowym, agregatem uprawo-siewnym 3m i turem.

 

Piszę tylko co znajomi nam mówią i chcę usłyszeć wasze zdanie.

 

I tu mam proźbę do was, abyście mi doradzili który z nich będzie najlepszy ;)


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehehe JD niby dużo palą NH niby awaryjne DF niby mało pali a znajomi niby mądrzy bo niby wszystko wiedzą tak? Ja powiem co wiem: T6010 bardzo zgrabny ciągniczek i możesz go sobie dobrze doposażyć zdaje sie ze electro comand w standardzie juz jest i klima 4 garowy dość ciężki sporo cięższy od t5000! JD ma znajomy od którego bierzemy nawozy i bardzo zgrabny ciągniczek zwinny jest jak cholera bardzo ładnie śmigał z paletami po garażu:) nic więcej nie powiem bo w JD zorientowany nie jestem! A o DF to juz w ogóle nic ci nie doradzę u mnie w okolicy takowych nie ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Za Nh powiedział nam 201tyś brutto

 

DF 190netto

 

A JD nawet nie wiem, bo jak wujkowi znajomi powiedzieli że dużo pali to nawet nie dzowniliśmy do dilera.

 

 

Jaka wersja New Hollanda Delta czy Plus ? John Deere Premium czy zwykły ? Deutz Fahr Profline czy standard ?

 

NH delta, JD comfort, DF standart. Jedynie z Nh moglibyśmy Plusa, bo JD i DF to już są droższe w tych lepszych wersjach...

Edytowano przez Adik_ziel

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

No właśnie cena, bo przy raczej nie za dużym areale taki zakup będzie się długo amortyzował.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias6630    3

Boja wiem czy dużo pali :blink: ja moim jd6630 w kvernelandem em85 15-max20l ale na bardzo ciezkich ziemiach.Co do awaryjności jak na razie zero usterek ale za to mam dwóch znajomych jeden ma DF agrotron k430 mial jedna usterke a dokladnie lozysko skrzyni biegow serwis bez problemu mu to wymienil, natomiast drugi kolega ma NH dokladnie nie wiem co się stało ale jakiś kabelek nie był zabezpieczony i robił zwarcia serwis długo do tego dochodził, a najlepsze było to ze jechał on akurat tym NH na pole (był w mieście) i nagle ni z tad ciągnik zgasł chłop najadł się strachu ale teraz już wszystko w porządku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NH delta, JD comfort, DF standart. Jedynie z Nh moglibyśmy Plusa, bo JD i DF to już są droższe w tych lepszych wersjach...

A na jaki areał ?

Ja bym się zastanowił nad New Hollandem w wersji Plus. Dopłata w sumie nie wielka ale ciągnik o wiele lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Za Plusa trzeba dopłacić 20tyś.

 

Ciągnik będzie pracował na 40ha ;)

 

Nie cytuj poprzedniego posta!


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogys    0

odpal brykę, pofatyguj się do każdego delera którego ciągnik cię interesuja wsiądz ,przejedż się ,zobacz z bliska i sam oceń który najbardziej przypadł Tobie do gustu, to Ty będziesz nim pracował i spędzał w nim sporo czasu.Ja tak zrobiłem i nie nażekam, mam taki jakiego chciałem.Nie sugieruj się wypowiedziami typu:ten to złom, a ten to dużo pali itd...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za Plusa trzeba dopłacić 20tyś.

 

Ciągnik będzie pracował na 40ha ;)

To ja bym dopłacił w Plusie masz już amortyzacje kabiny, mocniejszy podnośnik i wydajniejszą pompę ( do pługa wskazane ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

OOOO myślałem, że wybór padł na NH T6010. Jeśli nie to spróbuje coś pomóc.JD 6330 comfort: troche wyższe zużycie paliwa, do lepszej skrzyni jest spora dopłata i diler jest spory kawałek od nas bo 100 km do Sycowa (z Radomska nie polecam). NH T6010 + za kabine, niską cene z przekładnią 16/16 (4 pod obciążeniem) i nie jest taki awaryjny jak słyszałeś. DF K410 troche za drogi jak na swoje wyposarzenie ale też jest dobry. Ciekawy jest jeszcze Claas Arion 410 tylko gdzie najbliższy diler w łódzkim.

Ciężko coś wybrać, ale najlepiej przejechać się każdym z nich i który będzie się najbardziej podobał tego wziąć.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

JD jak zwykle najwięcej pali tym co go nie posiadają ;),lecz 6330 Comfort to pewnie wydatek rzędu 230 tyś. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38
Napisano (edytowany)

Jeżeli napisałem coś źle to może mnie poprawisz?

Edytowano przez limousine

Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Zdecydowanie jak padnie wybór na NH to tylko wersja plus...

 

Rzeczy które dilerzy podają już w cenie ciągnika:

 

- amortyzowana kabina

- hydraulika CCLS (113 litrów) standardowo jest 80 litrów w delcie jest tylko max 63 litry

- komplet zaczepów

- komplet obciążenia na przód

- skrzynia EC 16x16

 

Do tego do wersji plus można wziąć amortyzacje przedniej osi... W plusie jest dodatkowo mocniejszy podnośnik i na pewno sprzęt który chcesz do niego podczepić to podniesie, seria delta będzie miała raczej z tym mały problem... Ja na twoim miejscu zdecydowałbym się jednak na traktor z silnikiem 6 cylindrowym bo z tego co widzę ma być to traktor główny a 40 ha to nie tak mało i dobrym rozwiązaniem byłby model T6030 plus o mocy 117 KM... Nie wiem czy jednak chciałbyś tyle dołożyć i czy może taki wziąć bo może chcesz to kupić na PROW i może moc przekroczyć ale myślę, że jak nie ma takich przeszkód to bym się nad tym zastanowił... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7
Napisano (edytowany)

autor powinien na poczatku napisac jeszcze jakiej w uprawie ma ziemie bo taki t6010 moze miec problemy z 4x44obrotowym u unie fortera 115 chodzi w ibisie 4x40 i zapas mocy to ma ale tylko na piaskach. 40ha 4 cyl spokojnie dadza rade, wiadomo ze lepsze byloby 6 szczegolnie do upr-siewnego ale ciagnik ma pracowac jeszcze z ladowaczem takze lepiej by bylo wziac do tych maszyn t6020 dfa tez chyba lepiej 420 ale jd mysle ze by sobie poradzil bo niektorzy takimi ciagaja plugi z rozstawem do 2m takze o niego bym sie nie martwił

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Odpowiem za kolege bo mieszkam 500 metrów od niego. Ziemie mamy średnie tzn od piachów po gliny. 100-110 KM wystarczy do tego pługa, tylko z lepszą skrzynią.A Ten pług to ma być akpil?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ziemie takie jak napisał @limousine, a pług to Ibis, albo akpil.

 

T6030 odpada, bo nie przyznają nam na PROW, możemy brać tylko do 107km.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Z ceny katalogowej śmiało można urwać 10%.

 

Jeżeli już miałbym doradzać, to lepiej wybrać wersję Plus z racji lepszego wyposażenia i parametrów. Wersja ta spokojnie zaspokoi większość rolników, szczerze za takie pieniądze ciężko znaleźć coś lepszego.

 

Może faktycznie JD ma jakiś lepszy silnik, jednak czy przy tej wielkości gospodarstwa będzie to miało sens? Jedyne przesłanki za JD to konstrukcja ramowa przydatna w ładowaczu, poza tym za równowartość NH Plus ciężko będzie wyposażyć JD do tego poziomu, aby ciągnik miał podobne lub zbliżone parametry.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0
Napisano (edytowany)

Ja bym był za NH za nim przemawia cena i lepsze wyposażenie od JD i DF'a, mój kuzyn ma JD 6330 i też narzeka że dużo pali, ale ogólnie jest zadowolony.

Edytowano przez zetor964

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

a grę teraz jeszcze wchodzi DF Agrofarm 420 ProfiLine, powiedzieli nam 200tyś za niego, a NH ostateczna cena 195tyś


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

to chyba brutto za tego DF bo mi zrobili ofertę za Agrofarma 430 PL z przednim TUZ i WOM 180 netto, ale jakbym brał to brałbym Case Maxxum 110 Multikontroler na tego miałem ofertę za 200 netto


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skłoniłbym się za Deutz Fahr bo cena podobna a według mnie dużo wytrwalszy od NH, ale każdy ma swoje zdanie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj