turbogrocho49

jakie gatunki traw na łąkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolstudent    182

Lurerne :-D tylko ph wczesnie wyreguluj.

Ta roślinka wydaje zadowalajacy plon wszedzie. Tylko tezeba o nia odpowiednio dbać. Nie jest to napewno tania plantacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wyregulować ph. Nawiesc P K S Ca i Mg.

Same nasiona to wydatek kolo 500 zl na ha

Do tego zaprawianie i nitragina.

Odpowiedni siew.

W razie potrzeby nawozenie dokistne Mg i S czesem P.

Prawidlowo prowadzona plantacja powinna bez problemu wytrzymać 5 do 8 lat. Tu czynikiem rezyka jest zima. To przez nia trzeba czasem zlikwidować plantacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie lucerna sie nie nadaje a juz napewno nie w czystym siewie ze wzgledu na przeznaczenie laki a wlasciwie uzytku na gruntach ornych z ktorych bedzie zbierane siano. Powiem wiecej bedzie robiona wsiewka z owsem dla zachowania wolnej furtki (jesli dobrze sie dowiedzialem to teraz po zalozeniu uzytku zielonego nie mozna go juz zlikwidowac a taka opcja nie wchodzi w gre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lucerna nie ale z lucerny siana nie zrobie, wiadomo na upartego sie da ale to same badyle beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

Mam dwa pytania do kogoś kto nieźle zna się na łąkarstwie. Planuję renowację użytków zielonych, na dwóch stanowiskach: pierwsze około 0,7 ha to stanowisko w typie łąki ostrożniowej Calthion palustris (sąsiaduje z olsem z bogatą roślinnością :) ) przy granicy lasu został wykopany rów, ale bez możliwości odpływu, wykonana orka meloracyjna na 0.5 metra z przemieszczeniem warst gleby, ok 30 cm torfu na podbudowie z piasków i glejów, wiosną zasiana mieszanka zborzowa, teraz jeszcze pięknie róśł wyczaniec...miejsce w tej chwili optymalnie wilgotne, choć po ulewach miejscami stagnuje woda, ale szybko znika..łąka ma być intensywna, 3 - 4 pokosy, tylko kośna, z przeznaczeniem na siano lub mocno podeschniętą sianokiszonkę (dla owiec)... czy wczaniec + kostrzewa łąkowa+ zycica trwała+ koniuczyna czerwona to dobre rozwiązanie? drugie stanowisko to łęg nadrzeczny z głębokimi torfami, trochę przesuszony przez popeerelowską meliorację, do zaorania i całościowej niwelacji... jakie gatunki traw szybko nie wypadną z takiego stanowiska, kupkówka na pewno i kostrzewy, bo tolerują przesychanie, życice i koniuczyny? czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na 1 łąkę ok.

Na 2 można dodać stokłosę bezostną, wiechlinę łąkową.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesowik    1

dzięki... a czy kompleksowa renowacja na torfie w terminie jesiennym nie bedzie niekorzystnym rozwiązaniem... chociaż torfy to wymagające i trudne stanowiska, więc i czasami termin wiosenny bywa niekorzystny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z torfami trudno trafić wiec nie będę polecał bo tam trzeba trafić na odpowiedni termin.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruslanek    0

koajrzy może ktoś tego producenta: www.producenttrawy.pl - chodzi mi o trawę na dachy, muszę pokryć dach chaty pod agroturystykę, bo żona wpisała to w projekt, ehhh....

Edytowano przez Ruslanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

lak torfowych nie powinno się orac, jeśli już odsiewnie to powierzchowne, sa do tego specjalne siewniki, jeśli ktoś nie ma dostępu to można na inne sposoby, orka odpada, zwłaszcza gleboka. co do traw to wystarczy zaobserwować jakie gatunki utrzymaly się po wymoknięciach, i te gatunki wsiawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki ostatecznie jest wniosek? Co warto zasiać na łąkę a czego unikać? Bo wśród tylu odpowiedzi i różnych głosach można się pogubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Czy ktoś z Was siał trawy firmy DSV? Chciałbym ją na wiosnę posiać, ale ostatnio słyszałem że w naszym klimacie wypadają. Jakieś inne opinie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Moze w tym temacie ktos mi pomoze?

 

Moze ktos doradzic gdzie jest najrozsadniej kupowac nasiona traw(nie mieszanki) - glownie interesuja mnie sklepy internetowe?

Ktos moze ocenilby rowniez miesanke ktora chcialbym zrobic na pastwisko :

 

życica trwała   --------------  15%
wiechlina łąkowa  ---------   10% 
kupkówka pospolita  -----   10% 
kostrzewa łąkowa(forma rozłogowa)   -----   15%
tymotka łąkowa   ------------15%
kostrzewa czerwona -------- 15%
koniczyna biała  --------------10%
mietlica olbrzymia(m.biaława) -----10%
 
Z gory dziekuje za pomoc.Tomek

 


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Jesli moglbys rowniez podpowiedziec,  ktora trawa najlepiej bedzie uzupelnic brak mietlicy oraz gdzie najlepiej kupic te nasiona.


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najbardziej by się nadała życica wielokwiatowa lub westerwoldzka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ziemia klasy 4b, ph nie za ciekawe bo w granicach 4,3- 4,5 jaka trawę lub mieszanki traw zasiać z przeznaczeniem tylko i wyłącznie na siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan4321    0

Jaka polecacie zasiac trawe zeby kilka z 4-5 lat wytrzymala. Bede ja tylko uzytkowal do produkcji sianokiszonki. łaka czasem z wiosny zalana na 2-3 dni. chcialem zeby bylo troche lucerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKorek    0

Wybierz jakąś dobrą mieszankę traw albo zapytaj w sklepie. Ze sklepów internetowych polecam przede wszystkim Gardenflora.pl obsługa jest naprawdę na najwyższym poziomie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ja mam tą mieszankę pierwszy rok, ale to zależy dla kogo chcesz i jak często wypasać bo kupkówkę trzeba maksymalnie co 4 tyg później rośnie badyl


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez Runder
      Czy jesteście za tym by wypalać trawy czy raczej za tym że to szkodzi glebie ?
      Moim zdaniem szkoro tyle ludzi w polsce to robi i nie ma wioski gdzie na wiosne nie widać by dymu od wypalania traw. Ja jedyne co mogę zaobserwować to to że po wypaleniu trawy szybcie rośnie nowa
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj