center

SIEWNIKI DO BURAKOW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
center    11

Hej nabyłem siewnik do buraków Accord Monopill S Mam mały problem bo nie mam instrukcji obsługi ktoś ma moze takową ? . Jak wam sie sprawuje taki na co zwracać uwagę? Z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

to nikt nie ma takiego siewnika ? Nie wyminicie się doświadczeniami już niedługo siew buraków ..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Będziesz siał zarobkowo ??

 

co ile możesz nastawiać  odległości w rządku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

już mam wszystko ustawione na 50x16 ale w rzędzie moge zmieniać jak komu pasi fajna przekłądnia jest:D hehe Ale chciał bym się wymienić doświadczeniami na temat tego siewnika z kim kolwiek.. ehh a nu nic a zarobkowo ja wiem jak by ktoś tam chciał to czemu nie..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

45mmiędzyrzedzia a 18 w rzędzie  8)

 

ja w tym roku sam nie siałem bo nie miałem czasu przerobić z kukurydzy na buraki siewnika  a po 2 w tym samym czasie co buraki siałem  to i kukurydze i lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

acha no to tak bywa a jaki masz siewnik punktowy? jakie masz wyposarzenie sekcji do buraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr to kiedy siejesz buaraka a kiedy kukurydze???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja sieje buraka 45 x 21 w tym roku super jak na taka susze 55q/ha polaryzacja 17.3%. najlepszy jak dal mnie do buraków jest Klaine 6 rzedowy jak jest zadbany to super maszynka i te kółeczka palcowe piekna robota jak dobrze pole doprawisz to wschody super!!!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam omege 3 sezon i gówno jak h...kółka za bardzo ugniataja ziemie i robi się skorupa.siejemy co 20 bo niby tak jest gdzieś tam w umowie ale na mojej ziemi to wystarczyło by co 22cm.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm ja sieje na 50x16 i jest super szybciej się kopie i cagnik lepiej pasuje spadków plonu nie zauważyłem:D A ten monopil sam nie wiem jaki będzie pierwsz ruk to sami wiecie...  aLe podobno ma być oki a mam w nim przednie koło podporowe redlica puźniej taie pojedyncze ciezkie wąskie koło dogniatające i koło Monoflex zaciskające bruzde też takie duże i tak wyglada sekcja... a w tej omedze jak to wyglada ? i co zaskorupia sie ziemia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w omedze jest kołe kopiujące z przodu redlica koło ugniatające nasiono zagarniacz i koło ugniatajace rządek.niby jak się sieje jest ok ale jak popada trochę mocniej to juz d*pa.za mocno ugniata to ostatnie koło.w tym roku zrobiłem blłąd bo jest ono na takich sprężynkach dociskających,na przyzły zrobią luźno.

no moje to po zagarniaczach powinno iśc takie kółko które ugniata boki rządka a środek zostawia w miarę luźny(w jakis siewnikach to widziałem)luźna gleba jest bardziej przewiewna i szybciej się nagrzewa co jest ważne przy wschodach


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
@piootr to kiedy siejesz buaraka a kiedy kukurydze???

 

 

W tym roku buraki siałem 4 maja i tak gość miał problemy miejscami z przejechaniem siewnikiem  ;D i kukurydze też tak siałem  po życie to troche póżniej

 

Mnie siał polskim coś podobnego do omegi kółka dogniatające palcowe  wschody super  miejscami w najgorszym bagienku to było zrobione kultywatorem z bronami  i już wicherem nie robiłem bo za mokro  

 

Plon 50 ton  polaryzacja 18,5 %   bez żadznych zabiegów oprócz zwalczania chwastów  także myśle że nie jest źle   miałem posiane co  16 a rzedy  45  

 

 

@ center  ja mam w swoim przy siewie buraków sekcje opartą na dwóch kólkach przed i za redlicą a do zagartywania dorobiłem sobie takie wiatraczki jak w gamie  nie śpiesząc sie przerobić z kukurydzy na buraki schodzi mi dzień czasu  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i jak tak mokro jest to powschodzą??u mnie moge zapomnieć o sianiu na mokro...a siejąc co 16 to same marchewki bybyły ;)

co do terminu siewu to buraka sieje jek kwitnie agrest a kukurydze jak czereśnia  ;D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja siałem na czarnoziemie  8)  kiedyś były to łąki i zaorali właścieciele i ja tak samo orze

 

i faktycznie sporo drobnych było ale 1 omiana przy tym rozstawie buraki się stykały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

nie czaje to znaczy ze jak mokro to po takiej maszynie mogą nie zejśc te buraczki jak moja za bardzo zbije ziemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja  0,6 ha  siałem orane na wiosne bo dodzierżawiłem przez miedze to jak obornik woziłem  to rozrzutnik przy łące po osie właził  8)  i zrobiłem wicherem i wschody  takie jak na pozostałej części pola tylko buraki drobniejsze i strasznie twarde aż nóż na tej działce w stollu urwałem  ;D

 

 

W tym roku i tak pogoda jest super  odemnie ze wsi  1 wozi jeszcze buraki na cukrownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

na moich glebach skorupa która robi się przy siewie na mokro to jeszcze jest nic gorsze jest to że jak sie posieje na mokro to gleba bardzo długo sie nagrzewa.oczywiście czarnoziemy szybciej sie nagrzeją ;)

ogółnie burak to dziadostwo jezeli chodzi o siew...musi być bardzo mocno dopieszczony 8)

jeżli warunki siewu sa normalne to tylko trzeba uważać na ugniatanie ostatniego kólka bo po deszczu zrobi sie skorupa  i d*pa będzie nie obsada


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

hmm młaśnie ja to w sumie robie agregatem dzień przed siewem i czekam aż to się troszke przesuszy ta wieszchnia warstwa.. Jakiego masz stoola v202 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja mam  V 100  to samo co v 202 tylko że 1 rządek  ale i tak wykopie nim 100 ton na dzień jak mam zaczęte pole

 

z  1 km odemnie kupił v 202  w tym roku  i jak ten śnieg podał  kopał nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

wow super tylko u mnie niedaleko też taki jeden ma v202 to kopał u sąsiada zarobkowo to w tym tyle brudu że buraki nie chciał się turgać tylko taki wielki kopiec na przyczepe sypał jak siana:D hehe nie wiem czemu czysty syf. A widzieliście moze przy pracy tego monopila albo znacie kogoś kto ma takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja nie znam  z zachodnich to tylko są  unicorny  a twój to mechaniczny czy pneumatyczny? 

 

 

@pioter z jaką  szybkością siejesz  omegą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

mój jest Monopil S jest to siewnik mechaniczny coś pisza o prędkości że do 8km/h ale musze skonsultować to jeszcze z instrukcją. hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no i bez gazu gdzies tak będzie ale wiesz co ja bym z tym nie przesadzał przypominając sobie doświadczenia ze starą omega.. lepiej wolniej lepiej są rozmieszczone nasionka w rzędzie i lepiej kopać moim zdaniem. A jak wschody po tym unicornie jakie miał wyposażenie sekcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

miał kółko przed redlicą  a zagartywanie to podobny wiatraczek jak w starych gamach  i wschody spoko były ale tam gdzie głebiej zrobiłem bo taki sap był i przed wicherem robiłem kultywtorem z bronami to źle zeszły  i wydaje mi się że te gwiazdy palcowe są lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
    • Przez dominikl95
      posiadam siewnik Hassia Dan 300 19 lejków koło 16 cali ale nie mam żadnej tabeli wysiewu,nie wiem ile razy kołem kręcić proszę o pomoc chciałbym bardziej dokładnie siać a nie tak na oko . chociaż bym chciał wiedzieć ile razy muszę korbą kręcić
    • Przez slawek_82
      Witam. Szukam tabeli wysiewu ziarna kukurydzy oraz wysiewu nawozu w dozowniku w siewniku Becker 4 rzędowy. Chciałbym ustawić wysiew ziarna tak na około 85-90 tys. i nawóz tak około 100 kg/ha Może jakieś fotki tych zębatek jak powinny być pozakładane. Z góry dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj