Zaloguj się, aby obserwować  
tomu

Co na wiosnę??

Polecane posty

tomu    5

Witam, chciałbym kupić jakiś agregat, gruber albo bronę żeby na wiosnę "ruszyć" ziemię aby szybciej przeschła, bo zeszłoroczne doświadczenia wspominam nie mile, siałem prosto w orane agregatem uprawowo-siewnym ale nie bardzo mi się to podobało, gdyż ziemia była mokra i się wszystko kleiło, mam jeszcze w domu brony lekkie które służyły do bronowania po zasiewie a przed się nie nadają. Co polecili byście na ziemie 3 klasy ze sporymi kawałkami gliny. Na agregat przeznaczyłem 4000-5000zł. Z góry dzięki za odpowiedź, a jeśli podobny temat był to przepraszam, ale szukałem i nic nie znalazłem.

Edytowano przez tomu

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja odczepiam siewnik od agregatu i samym agregatem [rzelatuje później z siewnikiem i finał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

I to jest metoda bez zbednych zakupów u nas też tak wszyscy robią oczywiscie mam na mysli agregat bierny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja bym Ci radził kupić bronę ciężką. Moim zdaniem są po niej bardzo dobre efekty. No i cena dużo niższa od agregatów.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Właśnie myślałem nad broną ale w tej samej cenie mam agregat uprawowy 4.5m hydraulicznie składany do kupienia praktycznie koło domu, gdzie brona jest jakieś 200 km w jedną stronę. Waham się pomiędzy agregatem a gruberem na gęsiej stopie, ale brony też nie odrzucam i tu mam dylemat co lepiej "ruszy" ziemię przed siewem zboża i uprawi pod buraki?


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Pomysl sobie jak bys kupil brone to czy by ci rozbila bryly gliny?Troche rozbije napewno, ale ja na twoim miejscu wybral bym jednak agregat.Walki zrobia lepsza robote jak brony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0410    0

ja odczepiam siewnik od agregatu i samym agregatem [rzelatuje później z siewnikiem i finał

 

Też tak robimy , i ludzie ze wsi też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

jak kupisz gruber' a to będziesz mógł wykonywać też podorywkę...chodziarz gruber nie rozbije w pełni grudy...agregat jest napewno lepszy jeśli wykonasz tą czynność bezpośrednio po orce lub jak ziemia jest wilgotna czyli np. na wiosnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A nad talezówka nie myslałes ? Chociaz jesli chcesz poruszac głeboko glebe to raczej odpada, jej plusem jest to ze moze słuzyc do uprawek pozniwnych ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Talerzówka odpada, sąsiad ma pożyczałem od niego kilka razy, widziałem jak sam robi i stwierdziłem że to nie dla mnie.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Pomyśl nad agregatem talerzowym z hydro-pakiem. Kiedy trzeba wykona wstępną uprawę, później zapinasz siewnik i jazda! B) A i ściernisko uprawi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Ja tam byłbym za agregatem uprawowym. Mam cieżkie ziemie do uprawy, ale jak przejade takim agregatem to rozbija mi wszystko. Wystarczy troszkę większszej prędkości i wałki z łapkami robią dobrą robotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

widze ze masz mocny ciagnik 110 km kup sobie brone aktywna a nie jakies cuda i nie bedziesz musiał dwa razy robic a sprzedaj ten agregat bierny i kup brone ciezka taka jest moja rada bo na wiosne i tak musisz zabronowac albo zrób sobie włókę z tregry albo zetnij jakis kawał drzewa i wytnij na tartaku belka bedzie gitara i z glina sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

wszyscy mówią brona ciężka tylko czemu nikt nei powie że z wałkami? :P Sam taką kupiłem bo też mam ciężkie ziemie a pożyczałem od sąsiada i robote robi ;) Pod buraki to robie tą broną, później nawóz i albo zwykłymi bronami albo jeszcze raz tą ciężką i przed siewem agregatem uprawowym i pole jest ładnie wyrobione :D Co do bron to brone ciężką można dosyć tanio kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
Napisano (edytowany)

Jak pisałem wyżej, chyba zainwestuję w agregat, mam w okolicy na oku 4.5m za 4tys. zł w bardzo dobrym stanie. A o agregacie aktywnym myślałem kiedy uprawowo-siewny kupowałem, ale wystraszyły mnie ewentualne koszty napraw, więc na razie pozostanę przy biernych, bo nie ukrywam że kamieni nie mało mam na polach.

Edytowano przez tomu

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shadow182    2

przesuszyc ziemie najleiej brona lub samymi redlicami od agregatu bo wałki ubijaja i przez to słabo schnie ale gdy jest w miare sucho to agregat jest chyba najlepszy z wałkami :) pozdrawiam

Edytowano przez shadow182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzius14    0

NAwet bez zadnego zakupu mozna na wiosne ruszyć ziemie zwyklym kultywatorem i juz przesycha troche glebiej go poscic i jest gitara;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj