Arek

Czy rozrzutnik z pionowym adaprerem nadaje się do rozwożenia wapna?

Polecane posty

Arek    218

Czy rozrzutniki z pionowymi adapterami z talerzami na dole nadają się do rozwożenia wapna? Najbardziej interesuje mnie równomierność rozsiewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simon72    0

Powinien dać radę. A jaki konkretnie masz rozrzutnik- marka/model? Bo wiele posiada taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Podłączam się do pytania siał już ktoś wapno tytanem 8 plus z czterema pionowymi wałkami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simon72    0

Jeśli rozrzutnik posiada adapter z talerzami to wapno wysieje- jest podstosowany. Ale same wały pionowe nie dadzą rady. Kolega próbował T088 i słabo mu to szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simon72    0

Te które podałeś jak najbardziej. I fakt - zasuwa i jest regulacja dawki jak w Piaście. Ale przy posuwie hydraulicznym sam dodatkowo kontrolujesz. Ten Samson w szczególności fajnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Arek da rade jak najbardziej,nie daleko nas jeden rolnik rozwala wapno cynkometem 8t,co prawda ma 4 wałki pionowe,ale nie narzeka na jakosc rozrzucania wapna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Posuwem się wyreguluje ale jeśli np. na przodzie wyżej naładuje się niż na tyle to już nie będzie tak równomiernej dawki a zasuwą można dokładnie kontrolować dawkę, przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simon72    0

No i zasuwa da Ci odpowiednią regulację. I taki rozrzutnik ma lepszą wydajność od poczciwego piasta. Bo 12 czy 13 ton ładowności to nie to samo co 3. Tak więc bez obaw taki rozrzutnik z zasuwą wapno wysieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Arek wapno moze bedziesz brał z cukrowni Dobrzelin?jesli tak to taki rozrzutnik,jest najlepszym rozwiazaniem,w piascie lubi sie zapchac.

Edytowano przez jendrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przywiozłem już ok 100t z Dobrzelina i teraz trzeba pomyśleć czym to rozwieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Takze szukaj rozrzutnika,podobnego do tego z twoich linkow.W Zdunach w skr wypozyczaja piasta,ale do wapna z Dobrzelina to on sie nie nadaje,zapycha sie i idzie nerwy stracic

Edytowano przez jendrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do magnezowego wypożyczałem właśnie piasta z skru.

Btw. jendrzej skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Te dwuwirnikowe są idealne do wapna z cukrowni. Piastem sie nie nadaje bo praktycznie jeden musi siedzieć na piaście i popychać a to gorsze niż praca w kamieniołomach. Tą zasuwą możesz troche wyrównać warstwę podawanego wapna ale ja bym się bał na więcej ją zapuścić żeby jej nie uszkodzić. Raczej w głównej mierze posówem trzeba regulować a jak na przód więcej włożysz to zanim do adaptera dojdzie to warstwa troche się wyrówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czterowirnikowym z talerzami na dole dało by radę czy zdecydowanie lepsze są dwu wirnikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrzej    9

Arek jestem z Wiskienicy

Czterowirnikowe z talerzami da rade,ale prawdopodobnie poprzez mniejsza srednice talerzy,uzyskuje sie mniejsza szerokosc robocza,takie mam odczucie.

Edytowano przez jendrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj