Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    888

krowy maja byc tam cały rok? jak tak to ja był bym za głęboką ścółką. na zdrowie im wyjdzie. ja bym robił z drewna. taniej i lepszy mikroklimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

wokoło będą miały 1 ha pastwiska ogrodzonego, ale raczej byłyby tam cały rok, porostu na noc by przychodziły. A mam pytanie jak ją zbudwoać żeby mogły najlepiej jednym wyjściem pójść na pastwisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Mi też by sie widziała taka obora ale to w dalekiej przyszłości ... Tyle że bydło było by w niej tylko zimą ... Co o tym możecie powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    888

lepiej będzie jak beda dwa ale może byc jedno, zależy jaka jest hierarchia i kultura :) zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Ja już mam projekt i materiały na podwórku na oborę przejazdową, obornik turem wypychany tylko mam dylemat ze stropem bo jest magazyn na siano i słomę na górze. Pomysł jest praktyczny bo miejsca nie zajmuje za dużo i łatwo podawać zrzucając kostki na korytarz, tylko koszty są gigantyczne i mikroklimat to już nie ten co przy otwartej przestrzeni.

Jeśli ktoś wie jak rozwiązać to konstrukcyjnie to proszę o radę. Bo jeszcze czekam na rozpatrzenie wniosku więc mogę wprowadzić zmiany.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djgrove    0

A ile może kosztować obora z konsdtrukcją drewnianą i wypos.?

 

lepiej będzie jak beda dwa ale może byc jedno, zależy jaka jest hierarchia i kultura :) zwierząt

 

 

Chodzi oto jak zrobić, żeby mamki z obu stron obory poszły na pastwisko?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

ja robiłem kosztorys to obora murowana ze stropem 24x11m powinna oficjalnie wynieść ok 215tys. netto bez wyposażenia


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

LeonOr@ Coś duzo ci wyszło bo aż 215tys a na ile sztuk?

Ja byłem u kolesia co wybudował oborę jesieni 2010 roku muwi ze obora jest na 50szt. ale tam jest wiecej. Po jednej stronie ma mamki z cielakami o po drugiej młodzież. Samej złodziezy tak mi sie zdaje ze jest około 50szt. Tylko nie wiem jaka ona jest długa i szeroka ale stół paszowy ma wylany betonem i drabinki do tego a tam gdzie jest bydło to nie ma betonu tylko ziemia i słoma na to i muwił ze około 100 tys. zł. a po odliczeniu około 80 tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj