Skocz do zawartości
1994szymon

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Budowa
Fazi18    0

Ze 100 tyś. to na pewno musisz mieć

I dużo wkładu własnego (robocizna jest droga)

bardziej opłacalna jest produkcja na rusztach i automatach paszowych .

Dawid727    18

Byłem na pewnym seminarium w ODRze i się strasznie nasłuchałem że na ruszcie jest o wiele wiecej chorób niż na ściółce, moze stąd me stanowisko. Poza tym na głeboką ściółkę łatwo przerobić byle wiate w okresie wiosna-jesień i bez problemów można tam trzymać świnki, a na zimę to doskonały garaż/wiata na maszyny. Poza tym mój wuja trzyma świnki na głębokiej (okolo 700 sztuk) i ostatnio zrobił kojce na ruszta to smród jest niesamowity. Tak wali że pół wsi to odczuwa. Tak samo jak brałem prosiaki od rolnika ktory trzymał na zwykłej ściółce, a od rolnika który miał na ruszcie. Te z rusztu strasznie śmierdziały. Ręce musiałem 3 dni ostro myć ! a miałem założone rękawiczki !

Co do nawozu - Obornik daje efekty przez 3 lata, a gnojownica ?

ogrodnikPPL    0

Ja nie będę się spierał co lepsze pod względem zdrowotności ponieważ nie mam porównania ale dorzucę od siebie że przemyślana budowa tuczarni na głębokiej ściółce daje duże możliwości przestawiania się czy inaczej zagospodarowania budynków na inną produkcję ( to co wspomniał Dawid727). Przy odpowiednich dużych kojcach w grupie i wysokim budynku co za tym idzie wysokich bramach wjazdowych - taki budynek praktycznie po skończonym żucie może być magazynem, garażem do dużego sprzętu, przechowalnią a nawet od razu możesz wpuszczać tam bydło mięsne i wiele innych rzeczy.

Radził bym dobrze przemyśleć budowę i stawiać dość wysokie budyni (hale) - praktycznie wtedy są nieograniczone możliwości.

Wiadomość z agroFakt.pl

mario3004    0

To będzie tylko tuczarnia? Jeżeli nie, to na twoim miejscu zrobiłbym tak: lochy, prosięta i warchlaki na ruszcie a tuczniki na głębokiej ściółce. Ja osobiście bym tak zrobił i nikt ze mną nie musi się zgadzać.

mariusz3v    4

mario3004 mój kuzyn ma właśnie tak jak piszesz,lochy,prosięta,warchlaki na ruszcie a tuczniki na głębokiej ściółce i jest zadowolony z tego rozwiązania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się